Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: lilia0405 »

klamber pisze:O matko, dziewczyny co Wy wyczyniacie ze swoimi awatarami, można dostać kręćka, w ogóle mi się to nie podoba, ta opcja powinna być nie edytowalna.
Robercie nie podoba :zdziwko: Ci się mój awatarek ;). U mnie zawsze wiosną zmiana, :rotfl: sasanka króluje, mam zamiar zmienić na różową ;) :rotfl:. Różową mam dzielić po przekwitnięciu i już szykowałam sadzonkę dla Ciebie, :-P ale skoro nie pasi :P .
Ach jak to dobrze, że ja teraz na działkę nie muszę w gumowcach latać.
klamber pisze:Winny zawsze musi się znaleźć.
Od zarania dziejów kto winny -kobieta, także tym razem na Ciebie Małgosiu popadło :rotfl: :rotfl: :rotfl:.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Janinko/Danielo, ja również wzbogacam, już przywoziłem czarnoziemu i mady, co rok fura obornika i kompost inaczej by nic nie urosło, jeszcze jest dobrze jak nie pada. Zrobiłem trochę swojej wiosny i w końcu trafiłem raniuszka, kiepskie fotki bo źle ustawiłem sobie aparat, jutro zaczaję się znów.
Załączniki
jabłoń ozdobna
jabłoń ozdobna
szafirek
szafirek
piwonia
piwonia
liliowce
liliowce
Za dereniem na brzozie chińskiej zrobiłem raniuszka.
Za dereniem na brzozie chińskiej zrobiłem raniuszka.
Dostałem od majki badylki, tawuły i cebule palczychy.
Dostałem od majki badylki, tawuły i cebule palczychy.
To moje jedyne żonkile, reszta zmarzła i hiacynty też.
To moje jedyne żonkile, reszta zmarzła i hiacynty też.
Raniuszek
Raniuszek
IMGP6996 (Kopiowanie).JPG
IMGP6998 (Kopiowanie).JPG
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: tadek »

Śliczny biały ptaszek. To jest ten wspomniany raniuszek?
_____________________
Robercie, może zamiast rabaty zrobisz oczko wodne (myślę, że kolejne u ciebie), do którego mógł byś odprowadzać wodę z drogi?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Roma »

Robercie- aż mi Cię chłopie żal, tyle roboty a tu taki pech, u jednych pada w nadmiarze, a u innych trzeba podlewać. W tym roku jeszcze u nas nie było porządnego deszczu. Ale masz łan liliowców, jak wszystkie zakwitną, to będzie dopiero widok :shock:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Małgorzata124 »

Robercie trawka się też u Ciebie zazieleniła, ptaszek śliczny jeszcze takiego nie widziałam, dla mnie duża ciekawostka. :)
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: użytkownik usunięty »

Ptasio śliczny! :)
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Agnes »

No już sobie wyobrażam ten imponujący widok "trawiastej wyspy" :padam: Muszę przyznać, że zanim zawitałam na forum trawy mnie nie rajcowały, ale teraz... moja choroba się mutuje i rozszerza na nowe gatunki roślin. Mam nawet pomysł na trawiasty zakątek ;) ale na razie nie będę nic zdradzać. Niech się wyroi porządnie w mojej głowie, no i muszę kupić te trawy, a tanie chyba nie są (tak myślę) :niepewny:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: wasilewska101 »

A ja nadal nie mam aparatu i nie mogę uwieńczyć swoich kwitnących kwiatuszków. U mnie też teraz zaczyna wszystko rosnąć jak zrobiło się ciepło, nawet zielsko. Piwonie i liliowce ładnie wystartowały, a hosty ledwie wyłażą z ziemi. Po niedzieli przy takiej pogodzie będę sadzić dalie i mieczyki, chyba już ziemia ładnie podeschnie.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Witaj Agnes, trawy są piękne i zdobią ogród zimą kiedy wszystko śpi. Ja swojego ściąłem w połowie kwietnia. Ja swoje wszystkie mam z wymiany i niektóre kępy mam naprawdę duże, miskanta olbrzymiego ledwo uradziłem, za taką karpę to na pewno ponad 100 zł trzeba dać. Małe doniczki około 20 zł. Wiadomo, że kupić na rabatę kilka doniczek to się zaraz sumka zbiera. Na pewno gorąco Ci polecam, są w sumie bezobsługowe, chyba że masz pustynię, bo lubią wilgoć. Na zimę nie trzeba okrywać. Wielkości od 10 cm do 4 m, dla każdego coś się znajdzie, tak że same plusy.
Janinko, ja mam wielkie plany, będę siał na warzywniku, robił grządki kosił trawę, sadził, i jak przywiozą mi ziemię będę kończył rabatę trawiastą. Mam pikowania bo moje inspekciki robią się za ciasne, roboty a roboty. U mnie ładnie obeschło, wczoraj wywaliłem uschniętego RH i wykopałem dół pod oczara pośredniego. RH już bujnął się wczoraj kominem :mrgreen:
Muszę wstawić trochę fotek ale z czasem cienko.
Załączniki
IMGP7103 (Kopiowanie).JPG
omieg
omieg
IMGP7108 (Kopiowanie).JPG
IMGP7136 (Kopiowanie).JPG
IMGP7139 (Kopiowanie).JPG
IMGP7141 (Kopiowanie).JPG
IMGP7154 (Kopiowanie).JPG
IMGP7156 (Kopiowanie).JPG
IMGP7163 (Kopiowanie).JPG
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: wasilewska101 »

Pewnie jesteś zapracowany do ciemnej nocy, u mnie sucho i nie mogę nasadzać jednorocznych. Trawy i u mnie ładnie powychodziły tylko czerwona jakaś marniutka, nawet jej ubyło. Dostały kompostu i trochę się ruszyły z rośnięciem... Dobrze, że u mnie córka zajmuje się koszeniem a ja siedzę i przerabiam rabatki. Dzisiaj biorę się za różanki, muszę je podlać gnojówką i spryskać od mszyc bo znowu się pojawiły.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Merghen »

Robercie, gdzie się zakopałeś, że żadnych zdjęć nie widać? ;) Podejrzewam, że dużo zmian jest na Twoim ogrodzie tym bardziej, że tworzenie nowych rabat zacząłeś dość szybko. A jak 'morze', wyschło?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Nie mam czasu na nic, nawet na spanie, chodzę już o 1, a rano nie mam siły wstać, a pomyśleć, że jeszcze rok temu byłem rannym ptaszkiem. Teraz w niedzielę nie nastawiam zegarka i wstaję o 10, co mi się w życiu nigdy nie zdarzało. Wybieramy się z Asterką do Ciebie. Mam teraz dużo roboty w zakładzie, w ogrodzie jeszcze więcej i nie mam czasu na nic. Ale za to udało mi się kawał roboty odwalić, zrobiłem w końcu rabatę trawiastą, została tylko kosmetyka, ale trawy już rosną. Przerobiłem te dwie rabaty gdzie zakopałem w tamtym roku rurę, na razie nie była potrzebna. przerobiłem do połowy rabatę z jeżówkami, a teraz będę robił zacienioną rabatę na hosty, wzięło mnie teraz na nie, już 3 nowe dostałem i mam 5 odmian swoich. Podlałem je EMami i biohumusem to tak są piękne, że jestem w szoku. Pozdrówko
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Witaj Małgosiu właśnie pisałem, że nie mam czasu. Mam sporą robotę do Stanów i jak to wyślę to dopiero będę mógł się odezwać i coś pokazać, a sporo zmian u mnie. Teraz zajmuję się tylko wymianami, pochłonęło mnie to na maxa, moja kolekcja dosyć szybko się rozrasta, szybciej niż rabaty i robi mi się zator. Dwa dni temu skończyłem nową rabatę i jestem na bieżąco, w miarę, bo jeszcze kilka doniczek czeka, ale głównie z trawami. Cieszę się, że po zimie wszystko mi ruszyło, nawet to co mówiłem że zmarzło. Platan puścił liście w tygodniu dopiero, skubany tyle mnie trzymał w niepewności. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: wasilewska101 »

Zapraszam was. Jak przyjedziesz to też możesz u mnie wykopać sobie hosty, mam jeszcze dwie do wykopania i podzielenia. A jak masz jakieś trawki na zbyciu to poproszę i jukę, moje jakoś nie mogą sobie poradzić, znowu mi przemarzły, chyba to jakiś gatunek co nie lubi mrozów.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Yuk mam teraz ze 25, porąbałem swoją na kawałki i tyle mam sadzonek, u mnie stoją w wodzie i nic ich nie rusza. Twoich jeżówek nawysiewałem do bólu, mam jeszcze liatrę i ostróżkę. Napisz ile chcesz dereni mam bordowy z biało zielonymi liśćmi i taki sam z zielonymi i zielony zielonymi liśćmi, rozłogowy. Ja nie mam czasu pisać ale czytam wszystko na bieżąco.
ODPOWIEDZ