Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Witaj Waldku, jest mi bardzo miło, że mnie odwiedziłeś a w dodatku podobało się. Masz rację, większość moich drzew i krzewów robi się przepiękna jesienią. Dziś popatrzyłem i widzę że robi się jesień, czyżby zapowiadała się jakaś wczesna zima ? czy przyroda zwariowała od tej pogody. :]
Załączniki
lipa w jesiennej szacie
lipa w jesiennej szacie
Nawet Bergenia zczerwieniała
Nawet Bergenia zczerwieniała
Berberys coraz bardziej czerwony
Berberys coraz bardziej czerwony
Liście aronii czerwienieją od dołu do czubka opadając po trochu
Liście aronii czerwienieją od dołu do czubka opadając po trochu
Jawor żółknie, choć to słabo widać na zdjęciu
Jawor żółknie, choć to słabo widać na zdjęciu
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Oj nie ! Pokaż jeszcze lato , nie chcę myśleć , że się kończy :lol: Co prawda jesienne kolory piękne , ale...
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Elżbieto, została mi już tylko niezawodna jeżówka. Na mojej działce zaczyna królować pani jesień. Liście z brzozy sypią się na potęgę. Mój ogródek wygląda jak po kataklizmie. W piątek wywaliłem na kompost całe wiadro pomidorów, kabaczki zbieram bo gniją, jeszcze takiego roku nie było, a zapowiadało się tak pięknie.
Załączniki
Moje pomidory zamiast do leczo poszły na kompost
Moje pomidory zamiast do leczo poszły na kompost
IMGP4798.JPG
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Robercie jeśli Cię to pocieszy to u mnie pomidory wyglądają tak samo, nawet nie pojadłam. Jedynie koktajlowe nie dają się grzybowi. Później pokażę jak wyglądała moja działka po wczorajszej burzy.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

klamber pisze: Na mojej działce zaczyna królować pani jesień. Liście z brzozy sypią się na potęgę.
To prawda, jesiennie już się u Ciebie robi, więc tym bardziej masz pięknie, Robert. Bardzo mi się podabało u Ciebie, te drzewka, kwiaty, trawki, no i tego metrażu zazdroszczę. Ale komarów już nie ;) Naprawdę masz ślicznie i dziękuję za zaproszenie. Mam nadzieję, że niedługo w rewanżu odwiedzisz Wrocław :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Robercie i ja przybiegłam podziwiać te cuda w nowym wątku. Nie zawiodłam się bo jest co podziwiać, wszystko piękne.
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Robercie, ogród mimo kiepskiej aury prezentuje się dobrze, a warzywniki chyba u wszystkich jednakowe. Dla pocieszenia dodam, że nawet koktajlowe od tygodnia w kompostowniku, a grządka z pietruszką straszy, kompletnie zjedzona przez nornice. :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

majka pisze: że nawet koktajlowe od tygodnia w kompostowniku
U mnie koktajlówka też padła (uprawiam ją od jakichś 4 lat i pierwszy raz mam problemy :zalamany: ). Zdziwiło mnie, że wyrzucacie chore rośliny na kompost. Ja zawsze bałam się rozprzestrzenienia chorób grzybowych w ten sposób. Dotychczas zawsze paliłam albo wyrzucałam do śmietnika :zdziwko: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

No tak Lilu, widzę że nasze ogródki wyglądają bardzo podobnie. Ja chociaż pojadłem trochę pomidorków, poprzebierałem, wykroiłem co nieco i zrobiłem cały gar sałatki i przez 3 dni zajadałem się, a resztą nakarmiłem kalifornijki, mają teraz wypas. Mówili, że sierpień będzie słoneczny, :] jedyna zaleta to, że chociaż ciepło jest.
Maju u mnie braki i marchewka zjedzona przez turkucie, dałem im popalić w tym sezonie, znalazłem 4 gniazda i natłukłem z 50 starych, ale widać to kropla w morzu.
Edytko kopę lat, niby masz rację, może mróz wykosi zarazę.
Dziękuję Wszystkim za odwiedzinki. :-)
Załączniki
IMGP4765.JPG
IMGP4771.JPG
IMGP4802.JPG
IMGP4796.JPG
IMGP4794.JPG
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Robercie pierwsza fotka bardzo mi się podoba :shock: :shock: :shock: , fajny zakątek. Oj kusisz tymi klonikami ;-) .
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Robercie ja bym jednak chorych pomidorów na kompost nie dawała, zima niestety zarazy nie wykosi. U mnie chore rośliny idą podobnie jak u Edytki na spalenie lub głęboko do ziemi z dala od warzywnika.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Dziękuję Gosiu za radę. Wiem, że nie powinienem tak robić, wyrzuciłem tam dlatego gdyż cały kompost zużyję na skalniak z trawami. Na ogródek nie będę nic dorzucał. ;)
Korzystając z chwili, że na podwórku nic się nie dzieje, pokażę kilka zdjęć mojej działki z lotu ptaka, żebyście mogli zobaczyć widok ogólny mojej działki. Kilka zdjęć pokazywałem w wątku który zniknął, to głównie dla osób nowych, ale będę mieszał ze zdjęciami których nie było, to będzie dla tych, którzy są ze mną od początku. Działkę mam już prawie 30 lat, powierzchnia 3900 m.
Załączniki
DSC09728.JPG
Mój miskancik jeszcze cieszy oko i kawałek warzywnika po sezonie.
Mój miskancik jeszcze cieszy oko i kawałek warzywnika po sezonie.
To widok na skalniak i altanę.
To widok na skalniak i altanę.
IMGP2144.JPG
Tego miejsca zwykle nie pokazuję, jest to mój skład opałowy i jest tu przeważnie bałagan.
Tego miejsca zwykle nie pokazuję, jest to mój skład opałowy i jest tu przeważnie bałagan.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Robercie piękne zdjęcia, ten składzik super też taki trzeba mieć, zwłaszcza jak się ma dom. Ja też mam, tylko mam mniej miejsca, bo ogród mam po drugiej stronie drogi, jakoś tak wyszło. Pod domem mam troszeczkę miejsca, więc bardzo dbamy, aby wykorzystać każdy kawałeczek i żeby jeszcze to jakoś wyglądało, bo tutaj niestety nie mogę zrobić bałaganu, a szkoda bo czasami potrzeba :lol:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Tym razem pokażę swoje nocne zdjęcia, którymi rozpocząłem pokaz. Oczywiście dodam coś nowego.
Załączniki
DSC01994.JPG
DSC01993.JPG
DSC01992.JPG
DSC01802.JPG
DSC01801.JPG
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ciąg dalszy. Ciekawy jestem czy się będą podobały nocne fotki.
Załączniki
DSC09893.JPG
IMGP1779.JPG
DSC02000.JPG
DSC01998.JPG
wierzba
wierzba
ODPOWIEDZ