Mój ogród II - 2011

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Mój ogród II - 2011

Post autor: Joanna »

Witam!
Sorki, że dopiero teraz włączam się ze zdjęciami ale jak już pisała Gosia miałam problemy z kompem. Dziś postanowilam spróbować i jestem. Zdjęć mam sporo, więc troszkę was zasypię tym co jest i co było. Oczywiście dopóki znów mi coś nie siądzie :evil: Ale to już takie moje szczęście :rotfl: - pozdrowienia dla "starych" i nowych ogrodników na forum.
Nazwy roślinek nie muszą odpowiadać prawdzie bo niestety zakupy to w tej chwili loteria ;)
Załączniki
King's Ransom.JPG
Pat Austin.JPG
Fisherman Friend.JPG
Camelot.JPG
Beauty.JPG
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Widzę Joasiu, że zaczęłaś mocnym uderzeniem ;) królową kwiatów :shock:. Jest to zapewne część kolekcji różanej, z tego co pamiętam spore różane zakupy poczyniłaś. Także jeszcze nie jedną piękność różaną będziemy oglądać u Ciebie. No cóż u mnie są 2 przedstawicielki królowej kwiatów, jeszcze nie jestem ich aż taką fanką ;-). Z przyjemnością popatrzę na nie u Ciebie Asiu lub u innych forowiczów.

Wszystkie ładniutkie, pewnie i pięknie pachną, ale moją faworytą jest żółta. ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Śliczne różyczki :-D i czekamy na dalsze zdjęcia :-D
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Piękne róże Asiu. Pomarańczowe najbardziej wpadły mi w oko ;)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Mnie równiez najbardziej podoba sie pomarańczowa - Beauty jest beauty! :lol:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Jakie tam mocne uderzenie ;) Zresztą jak ma się spóźnione wejście to trzeba wejść z fantazją :rotfl:
Ok, dzisiaj szybko wkleję zdjęcia takie ogólne. Jak wygląda moje królewstwo. Aby zorientować się w rozmiarach trzeba wiedzieć, że jedno betonowe przęsło płotu ma 2 metry i wszystko jasne. Serdecznie zapraszam :hyhy:
Załączniki
dalie
dalie
DSC08002.JPG
DSC07858.JPG
lipa posadzona na 25 -lecie ślubu
lipa posadzona na 25 -lecie ślubu
baaardzo wczesna wiosna
baaardzo wczesna wiosna
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Wiem, że nie powinnam dwa razy wchodzić ale nie mogę wkleić więcej niż 5 zdjęć. Dlaczego? Chyba mnie za długo nie było na forum :roll:
Załączniki
DSC08277.JPG
DSC08214.JPG
oczyszczalnia ścieków
oczyszczalnia ścieków
DSC08123.JPG
DSC08005.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Asiu, ale się u Ciebie pozmieniało od czasu kiedy widziałam Twój ogród na żywo. :shock: Jaki równiutki trawnik. ;) Olbrzymie zmiany widzę. :-D :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Asiu rabatki ładnie się porozrastały. Troszkę tych przęseł policzyłam, ale na resztę mi zabrakło cierpliwości :rotfl: oj spory ten Twój ogród :shock:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Asiu, masz prześliczne różyczki :-D A rabatki... super... :D Wszystko wspaniale rozplanowane. Rabatki rozrastają się i z roku na rok będzie coraz piękniej :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Duże zmiany zaszły w twoim ogrodzie. A lipa będzie piękną pamiątką na każdą rocznicę ślubu :lol:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Joasiu faktycznie długo Ciebie nie było, ale to nie szkodzi teraz pokazujesz nam przepięknie rozrośnięte roślinki i piękne otoczenie domu :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jaki ładniutki ogród. :-D :-D
A co do Lipy, to bardzo mi się podobają takie prezenty-pamiątki :-D. Kiedyś posadzenie Lipy wiązało się z narodzinami :-D, chyba musiała się wtedy urodzić córka, choć nie wiem, dzieci nie mam :-).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Swoją drogą Lol@, piękny zwyczaj - upamiętniać ważne wydarzenie sadząc drzewo :-D
Bardzo Wam dziewczyny i Piotrku dziękuję za miłe słowa :mrgreen: To prawda Gosiu, dużo się zmieniło :lol: Nie ma to jak terapia w ogrodzie :rotfl:
Bardzo Wam zazdroszczę pergoli, nierównego terenu, gdzie można urządzić piękne klomby i zakątki bo niestety tego u mnie nie ma. Teren równy jak stół, trawnika nie wolno "pokrzywić" bo źle się kosi :evil: Mówię Wam, mam tyle ograniczeń że.... :zly: A jak tylko wspominam coś o przesadzaniu to krzyczą, że nie dam rosnąć spokojnie roślinkom. :-/ Może w przyszłym roku jakoś uda się z pergolą przy tarasie :roll: Lubię w ogrodach różnorodność taką jak u Was - nawet rozgardiasz jest taki swojski i miły :mrgreen:
No cóż i znów 5 zdjęć
Załączniki
berberys i poziomki - lubię to zdjęcie za kolory
berberys i poziomki - lubię to zdjęcie za kolory
szkarłatka 1.JPG
nie wiem czy to naprawdę bananowiec
nie wiem czy to naprawdę bananowiec
malwa cz..JPG
malwa biała.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Joanna pisze:Swoją drogą Lol@, piękny zwyczaj - upamiętniać ważne wydarzenie sadząc drzewo :-D
Bardzo Wam dziewczyny i Piotrku dziękuję za miłe słowa :mrgreen: To prawda Gosiu, dużo się zmieniło :lol: Nie ma to jak terapia w ogrodzie :rotfl:
Bardzo Wam zazdroszczę pergoli, nierównego terenu gdzie można urządzić piękne klomby i zakątki bo niestety tego u mnie nie ma. Teren równy jak stół, trawnika nie wolno "pokrzywić" bo źle się kosi :evil: Mówię Wam, mam tyle ograniczeń że.... :zly: A jak tylko wspominam coś o przesadzaniu to krzyczą, że nie dam rosnąć spokojnie roślinkom. :-/ Może w przyszłym roku jakoś uda się z pergolą przy tarasie :roll: Lubię w ogrodach różnorodność taką jak u Was - nawet rozgardiasz jest taki swojski i miły :mrgreen:
No cóż i znów 5 zdjęć
Joasiu, to podobnie jak u mnie ;-) Na słowo przesadzanie mąż białej gorączki dostawał. A w tym roku, podczas mojej nieobecności tyle roślin poprzesadzał, że teraz muszę co niektóre na "swoje" miejsce posadzić :hyhy: U mnie też zakwitła "czarna" malwa.
ODPOWIEDZ