Mój ogród- evqa

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Mój ogródek

Post autor: evqa »

Dzisiaj zakwitła mi ismena...i jeszcze kilka fotek :-D
Załączniki
Resize of DSC02488.JPG
Resize of DSC02488.JPG (53.29 KiB) Przejrzano 5026 razy
Resize of DSC02476.JPG
Resize of DSC02477.JPG
Resize of DSC02479.JPG
Resize of DSC02467.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Evqa bardzo ładny dzwonek brzoskwiniolistny, ismena też robi wrażenie. A mogłabyś powiedzieć co to za roślina na zółto kwitnąca na trzecim zdjęciu.

ps. Pozwoliłam sobie wydzielić Twój post z wątku Tengela, tworząc Twój własny wątek. Teraz możesz do woli zamieszczać w nim zdjęcia z Twojego ogrodu, chętnie pooglądamy. Byłoby dobrze żebyś też napisała kilka słów o swoim ogrodzie, np. czy to ogród przydomowy, czy działkowy, jaką powierzchnię zajmuje itp.
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Witam. Śliczne masz kwiatki - dołączam się do prośby o więcej informacji i oczywiście zdjęć.
Pozdrawiam :lol:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Z największą przyjemnością pokażę Wam więcej fotek z mojego ogrodu.
Na trzecim zdjęciu jest tojeść .
Mój ogródek to przydomowy, tak około 4000 m.Założyłam go w tym roku.Przed domem mam klomb w kształcie elipsy/tam właśnie rośnie dzwonek/ i parę porozrzucanych rabat. Moja malutka "miłość" to zakątek leśny. Jest jeszcze bardzo skromny - konwalie, funkie, zawilce, parzydło leśne. Wiosną były szafirki, krokusy i tulipany. Zakładam też rabatę z kamykami, mam na niej :wczoraj kupiony ostrogowiec czerwony, lawendę ,parę rojników, opuncję, głodka, smagliczkę skalną i goździka pierzastego.
Mówiąc szczerze to brak mi pomysłu i wiedzy jak to wszystko zagospodarować /moja przygoda z ogrodem trwa dopiero rok/ , dlatego też w każdej wolnej chwili wchodzę na forum i czytam.Wielkie dzięki. :-D

Pozdrawiam Ewa
Załączniki
Resize of DSC02474.JPG
Resize of DSC02489.JPG
Resize of DSC02470.JPG
Resize of DSC02475.JPG
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Bardzo ładny ogród. W życiu nie powiedziałabym, że ma dopiero rok. :shock:
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Ogród zapowiada się ciekawie - czekam na dalsze fotki. Przy 4000m możesz rzeczywiście zaszaleć i stworzyć wiele ciekawych zakątków. Szczerze zazdroszczę ci tej powierzchni, ja stale mam problem gdzie posadzić kolejną roślinę, bo ciągle mi coś nowego wpada w oko, a ogród niestety nie jest z gumy :lol:
Pozdrawiam
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

Witam na forum
4000 m :shock: moj przydomowy to jak doniczka przy twoim :-) hehe masz niezle pole do popisu

fajnie zobaczyc jak kwitnie roslinka z trzeciej od dolu fotografii, bo myslalam ze kwiatostan bedzie pojedynczy.
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Ewo powierzchnia ogrodu imponująca,roślinki bardzo fajne,z fotek nie powiedziałabym,że ogród ma dopiero rok.
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

dorcia20-84 pisze:Witam na forum
4000 m :shock: moj przydomowy to jak doniczka przy twoim :-) hehe masz niezle pole do popisu

fajnie zobaczyc jak kwitnie roslinka z trzeciej od dolu fotografii, bo myslalam ze kwiatostan bedzie pojedynczy.
To wiesiołek dopiero zaczyna kwitnąć, też jestem ciekawa jak będzie wyglądał gdy wszystkie pączki zakwitną :->
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Bardzo podoba mi się roślinka z ostatniego zdjęcia, która tak pieknie kwitnie na biało. Czy mogę prosic o nazwę? Muszę ją miec. Wyglada przepięknie. Ogród masz naprawdę duży i piekne rośliny oraz sporo miejsca do zakwiecenia. Trochę pracy cię czeka ale jaka satysfakcja!!! :-D
Basia36
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-22, 20:44

witam

Post autor: Basia36 »

a o to moje kwiaty
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

evqa pisze:
dorcia20-84 pisze:Witam na forum
4000 m :shock: moj przydomowy to jak doniczka przy twoim :-) hehe masz niezle pole do popisu

fajnie zobaczyc jak kwitnie roslinka z trzeciej od dolu fotografii, bo myslalam ze kwiatostan bedzie pojedynczy.
To wiesiołek dopiero zaczyna kwitnąć, też jestem ciekawa jak będzie wyglądał gdy wszystkie pączki zakwitną :->


chodzilo mi o trzecią fotke od dołu :-) bo u mnie na opakowaniu pokazany jest jeden kwiatostan a u ciebie pięknie kwitna kilkoma na jedej roslinie

Primula ( Vialli )

Obrazek
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Mój pierwiosnek ma dwa lata ,w ubiegłym roku też miał pojedyncze kwiaty.

Pozdrawiam Ewa
Joanna pisze:Bardzo podoba mi się roślinka z ostatniego zdjęcia, która tak pieknie kwitnie na biało. Czy mogę prosic o nazwę? Muszę ją miec. Wyglada przepięknie. Ogród masz naprawdę duży i piekne rośliny oraz sporo miejsca do zakwiecenia. Trochę pracy cię czeka ale jaka satysfakcja!!! :-D
To dzwonek karpacki. Mam też niebieskiego ,ale jeszcze nie zakwitł.
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Pierwiosnek,jest dorodny.Pięknie zakwitły.Mój po 2latach usechł.chyba posadziłam go w nieodpowiednie miejsce.Ale zwykłe pierwnioski w tym miejscu sobie radzą.Powodzenia i czekamy na nowe zdjęcia.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Ewuniu śliczności a jeżeli będziesz dzielić pierwiosnki byłabym ci bardzo bardzo wdzięczna za odnóżkę :lol:
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ