Mój mały zielony azyl

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
dorothi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2012-04-17, 13:32

Mój mały zielony azyl

Post autor: dorothi »

Witam, po przerwie powracam i mam zamiar zaprezentować wam to, jak obecnie wygląda mój ogród. Tak jak już wspomniałam w dziale "Przedstaw się" nie mam na razie czym się chwalić, ponieważ dopiero zaczynam ingerować w wygląd mojego ogrodu ;)

Tak było po zimie. Goło i niewesoło :/

I wykorzystałam jako drugą starą wanienkę do wody. Obsadziłam ja miętą, która pierwotnie już tam wcześniej rosła. Widocznie bardzo odpowiada jej to miejsce, bo bardzo szybko się rozprzestrzenia i zwinnie obrosła brzegi mniejszej wanienki :)
Załączniki
Wycięte zostały 30-letnie świerki, szt. 3 ponieważ uszkadzały tynk domu i pojawiła się już wilgoć. Tak więc zrobiło się "łyso" na ogrodzie...
Wycięte zostały 30-letnie świerki, szt. 3 ponieważ uszkadzały tynk domu i pojawiła się już wilgoć. Tak więc zrobiło się "łyso" na ogrodzie...
P3237392.JPG
Część starego &quot;babcinego&quot; ogródka. Wymagała gruntownego pielenia...<br /><br />I wpadłam na pewien pomysł ;)
Część starego "babcinego" ogródka. Wymagała gruntownego pielenia...

I wpadłam na pewien pomysł ;)
...że przydałby się jakiś mały element wodny :) więc zaczęłam kopać.
...że przydałby się jakiś mały element wodny :) więc zaczęłam kopać.
P4287503.JPG
Wykorzystałam starą nieprzydatną beczkę od wody.
Wykorzystałam starą nieprzydatną beczkę od wody.
Jej brzegi były bardzo ostre, więc zabezpieczyła je starym grubym wężem, aby nie przecięły folii.
Jej brzegi były bardzo ostre, więc zabezpieczyła je starym grubym wężem, aby nie przecięły folii.
Dla urozmaicenia ułożyłam przyległy mini skalniaczek.<br /><br />Ale jeszcze było mi mało;)
Dla urozmaicenia ułożyłam przyległy mini skalniaczek.

Ale jeszcze było mi mało;)
P5281892.JPG
A tak wygląda obecnie:)
A tak wygląda obecnie:)
P5281897.JPG
I wykorzystałam jako drugą starą wanienkę do wody. Obsadziłam ja miętą, która pierwotnie już tam wcześniej rosła. Widocznie bardzo odpowiada jej to miejsce, bo bardzo szybko się rozprzestrzenia i zwinnie obrosła brzegi mniejszej wanienki :)
I wykorzystałam jako drugą starą wanienkę do wody. Obsadziłam ja miętą, która pierwotnie już tam wcześniej rosła. Widocznie bardzo odpowiada jej to miejsce, bo bardzo szybko się rozprzestrzenia i zwinnie obrosła brzegi mniejszej wanienki :)
P5281905.JPG
Nie pozwól by Twoje marzenia zarosły chwastami! ღ ☀ ツ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: Merghen »

Muszę napisać, że z zapartym tchem śledziłam zmiany jakich dokonałaś. Pomysłowo wykorzystana wanienka i pięknie skomponowane jej otoczenie. Całkowicie zmienił się jego wygląd. Dalej będę śledzić Twoje ogrodowe zmagania i być może podpatrywać pomysły do wykorzystania w przyszłości. Cieszę się, że pokazałaś kolejność prac, taki mały instruktarz. :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: Danka »

Jesteś pomysłowa :-D świetnie wykorzystałaś wannę i beczkę. Naprawdę interesująco to wygląda i ładnie. A pisałaś, że nie masz czym się chwalić :rotfl:
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: saba »

Początek bardzo interesujący i ciekawy. Co będzie dalej :?:
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: Agnes »

Super to wygląda, woda dodaje klimatu ogrodowi. Czekamy na jeszcze :D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: lilia0405 »

Bardzo pomysłowo wykorzystana stara bezużyteczna beka, efekt końcowy bardzo fajny.
użytkownik usunięty

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: użytkownik usunięty »

Moja droga, pomysł super, wykonanie wspaniałe, zachwyciło mnie Twoje mini oczko wodne. :-D I pomyśleć, jak niewiele trzeba by z nieciekawego kącika w ogrodzie zrobić reprezentacyjne miejsce. ;) Chętnie będę tu wpadać by podglądać kolejne Twoje pomysły, może coś podpatrzę i jeśli pozwolisz przeniosę na własny grunt. :-D
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: Nutka »

Dorothi, no po prostu Twoje oczko wodne jest genialne :padam: :D Masz super pomysły, a to podstawa przy tworzeniu pięknego ogrodu :-D Twój, już teraz to widać, będzie na pewno piękny :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: JaDorka »

Podobno nie miałaś się czym chwalić a tu aż słów brak na to śliczne mini bajorko, które stworzyłaś :shock:. Jest czego zazdrościć. Świetne wykonanie, efekt rewelacyjny. Gratuluję :-) I nie bądź taka skromna, pokazuj jak najwięcej ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: MMARTA1982 »

Ja też zdjęcie po zdjęciu śledziłam jak powstaje twoje dzieło. Zdolniacha z ciebie.
użytkownik usunięty

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj znowu sobie odświeżyłam pragnienie posiadania jakiejś niewielkiej "wody" w ogrodzie. Masz zdolności... z niczego zrobić COŚ. :)
użytkownik usunięty

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: użytkownik usunięty »

No niezła robota i ile siły trzeba było mieć by to wszystko zrobić. Pomysł i wykonanie super. :-D Z tego co widzę to brakuje tylko wody w kaskadce do zamknięcia całości.
Awatar użytkownika
dorothi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2012-04-17, 13:32

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: dorothi »

A tutaj już wersja " z wodą w kaskadce" oraz kilka roślinek dołożyłam:)
Załączniki
P5301924.JPG
Kamieni polnych mam pełno z własnych pól, tak więc było z czego wybierać.
Kamieni polnych mam pełno z własnych pól, tak więc było z czego wybierać.
Rzeczywiście pięknie mi to wyszło, aż sama nie spodziewałam się że mam takie zdolności :)
Rzeczywiście pięknie mi to wyszło, aż sama nie spodziewałam się że mam takie zdolności :)
Nie pozwól by Twoje marzenia zarosły chwastami! ღ ☀ ツ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: Elzbieta M »

Cóż, wypada mi powtórzyć to co inni już napisali - pomysły masz super, wykonanie świetne, całość prezentuje się wspaniale. Niektórym marzą się oczka wodne, ale przeraża ogrom pracy - a Ty pokazałaś, że jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Mam jeszcze małą sugestię - spróbuj zamaskować czymś tą rynienkę, którą płynie woda, bo cała reszta wygląda bardzo naturalnie, tylko ten jeden element mniej...
Awatar użytkownika
dorothi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2012-04-17, 13:32

Re: Mój mały zielony azyl

Post autor: dorothi »

Elżbieto M, może właśnie mogłabyś mi podpowiedzieć czym zamaskować ta rynienkę? Również zauważyłam od razu że taka "blacha" nie komponuje się zbyt ładnie z kamieniami polnymi, jednak nie udało mi się nic innego podobnego kształtu w gospodarstwie znaleźć, by poprowadzić tym strumień. Początkowo myślałam o wykorzystaniu elementu z drewna, np pustej w środku beli przeciętej na pół i wylakierowanej aby zabezpieczyć ją przed działaniem wody, jednak na chwile obecną nic takiego nie znalazłam nigdzie :/ Dlatego na razie obecnie jest ta "blacha" ale z czasem mam nadzieję ją czymś zastąpić:)
Nie pozwól by Twoje marzenia zarosły chwastami! ღ ☀ ツ
ODPOWIEDZ