Mój mały skrawek ziemi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Madziula Rzeszów »

Merghen w lecie jest koloru zielono żółtego, a później się przebarwia na takie piękne kolory, sama nie wiedziałam o tym.
A nazwa nie mam pojęcia może ktoś rozpozna, ja bym powiedziała, że może Stoplight, ale nie jestem pewna. Pozdrawiam
Załączniki
Tak wygląda w lecie.
Tak wygląda w lecie.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Zenia »

Bardzo ładna ta żuraweczka ... przyglądam się i przyglądam i niestety także nie wiem. Niektóre tak są do siebie podobne że trudno rozpoznać. ;) . Najważniejsze że bardzo ładna i oby zimę przetrwała czego ci życzę. :lol
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Elzbieta M »

Żurawka na zdjęciu powyżej wygląda mi na Stoplight. Czyżby to ona była na zdjęciu na poprzedniej stronie? Jakże całkiem inna! Już ją zapragnęłam :lol: Mam podobną do niej, Sunrise Falls, ale nie przebarwia się w kierunku czerwieni, tak jak Twoja. W żurawkach i to jest zachwycające, że potrafią się tak zmieniać w ciągu sezonu. Koniecznie trzeba je podpisywać, bo nieraz jest taki moment, że wszystkie - noo, może nie wszystkie, ale wiele - jest do siebie całkiem podobnych, a za jakiś czas - jakby inna żurawka rosła w tym miejscu.
A fioletowa róża to Maizner Fastnacht.

-- Ostatnio dodano 4 lis 2012, o 19:25 --
Madziula Rzeszów pisze:Oj wiem to wciąga niesamowicie, ta mi się bardzo spodobała a jeszcze mam ochotę na neonową zielono-żółtą Delta down.
Sprawdziłam Madziu tą Delta Down, cudowna. I na nią też zachorowałam. A już powiedziałam mężowi, że koniec ze zmianami, nic więcej sadzić nie będę. I co? Jak tu słowa dotrzymać, gdy na forum takie nowości się ogląda?
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Madziula Rzeszów »

Dziękuję Zeniu to prawda jest tyle ich odmian, że naprawdę nie jest się w stanie odróżnić.
W tej chwili właśnie zaczyna się małe zabezpieczanie roślin przed zimnem, ale do okrywanie to mam nadzieje jeszcze trochę czasu minie.
Dziękuję Elżbieto za miłe słowa. Właśnie różę Maizner Fastnacht rozpoznałam u kogoś z forum :lol: .
Co do tej żurawki to nie wiedziałam, że tak potrafi :-) zrobiła mi niespodziankę.Mam nadzieję,że ją otulę odpowiednio na zimę i będzie mnie co roku zaskakiwać swym pięknem.
A co do męża to myślę,że i tak nie uwierzył ,że to koniec :lol: ogród to choroba nieuleczalna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Elzbieta M »

Madziula Rzeszów pisze: Dziękuję Elżbieto za miłe słowa. Właśnie różę Maizner Fastnacht rozpoznałam u kogoś z forum :lol: .
Może u mnie? :lol: .Kiedyś ją pokazywałam
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Madziula Rzeszów »

:-) Być może u Ciebie.
Wiem jedno ta róża w każdym wydaniu zapiera dech w piersiach. kupiłam ją w e leclerc i do końca nie wierzyłam,że taka będzie.a jednak jest śliczna ;-)
Pozdrawiam
użytkownik usunięty

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: użytkownik usunięty »

Madziu, zapomniana nazwa róży to 'Mainzer Fastnacht'. ;)
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Madziula Rzeszów »

Dziękuję Gosiu właśnie została odkryta przez Elżbietę .
Nie myślałam,że jest taka znana :-) a ja ciągle zapominam nazwy ,więc muszę je zapisywać :lol:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Zenia »

A kto by to spamiętałam tyle odmian i nazw.. :rotfl: . Swego czasu postanowiłam każdą nowo posadzoną roślinkę wsadzać ze znacznikiem. Jakiś czas porządeczek był, wszystko oznakowane...do momentu gdy przyjechały wnuki. :lol: Reszty można się domyślić ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: edyta_mi »

Madziu, chciałabym Cię zapytać jak nazywa się ta piękna różowa róża na 3-ciej stronie?

Zastanawiałam się również co to za krzew uformowałaś tak ciekawie w 2 kulki?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Elzbieta M »

Madziu , miałam calocephalus , na zimę wzięłam do doniczki i do mieszkania - niestety , nie dotrwał do wiosny. Więcej go już nie kupiłam. Jeśli u Ciebie przetrwa , czego ci życzę , to się pochwal. Wtedy skuszę się powtórnie , bo pięknie mi sie prezentował na skalniaku
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Madziula Rzeszów »

Witam,
Edytko tą różę kupiłam w E. Leclerc na wiosnę i niestety nie zapisałam nazwy, ale myślę ,że tego roku również będzie w tym sklepie( powtarzają się rośliny)to zapiszę dla Ciebie.
A drzewko to wierzba japońska.
Elżbieto calocephalus to moje doświadczenie , mam złe przeczucie, ponieważ czubeczki ma "zwieszone" to zły znak. zobaczę jak będzie dalej, ale dziękuję za kciuki :-)
Zamieszczam jeszcze zdjęcie mojej szalonej lilii, która próbowała zakwitnąć teraz, długo się zbierała i w końcu wyszło takie coś: dodam, że jak zwykle zostałam oszukana co do gatunku miała być inna. :evil:


Pozdrawiam
Załączniki
z cyfrówki reszta 039.jpg
z cyfrówki reszta 020.jpg
z cyfrówki reszta 021.jpg
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: lizz »

Mimo, że nie jest to odmiana którą chciałaś kupić, to i tak jest piękna. I do tego jeszcze szalona... :lol:
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: roza333 »

ładne masz żurawki
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój mały skrawek ziemi

Post autor: Madziula Rzeszów »

Jaka cisza ostatnio tu na forum! :hyhy:
Wszyscy pogrążeni w śnie zimowym :hyhy:
to ja takie zimowe zdjęcie mój Tigerek bawi się w najlepsze.............
Załączniki
ale dużo zapachów na spacerze......
ale dużo zapachów na spacerze......
czekam na wiosnę........
czekam na wiosnę........
ODPOWIEDZ