Mój kawałek świata

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Na dobry początek zamieszczam filmik, jaki nagrał mój mąż kilka dni po zakupie działki. Dobrze na nim widać jak to wszystko wyglądało na start. W sumie trochę mi głupio, że wyskakuję z czymś takim. Oglądałam Wasze dokonania i większość zaczynała od podstaw, przedzierając się przez dziki busz, lub kolonizując gruzowiska, a ja dostałam już zakątek całkiem nieźle zagospodarowany, który wymagał w porównaniu z Waszą pracą jedynie kosmetycznych zmian.
[youtube]http://youtu.be/KAZe1VrhENA[/youtube]
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Danka »

Niestety ale film nie chce się pokazać :->
A tak przy okazji, możesz podać swoje imię. Przyjemniej będzie się Ciebie zwracać :mrgreen:
Każdy ma inne początki więc nie przejmuj się ;-)
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

chyba mi trochę nie wyszło z tym filmem, :zawstydzony: ale adres jest prawidłowy, można wpisać ręcznie w przeglądarkę i działa :mrgreen: tylko sam adres, bez nawiasów

A oto krótki opis zmian jakich dokonaliśmy:
Może niektórzy z was uznają to za barbarzyństwo, ale pozbyłam się wielu zasadzonych przez poprzedniczkę roślin, głównie kwiatów. Na szczęście nie wszystkich :-) . Nie jestem miłośniczką wsadzania w ziemię wszystkiego co kwitnie, gdzie tylko się da – jasne że ma być ładnie i estetycznie, ale dla mnie działka to przede wszystkim własne warzywa i owoce. Zależy mi też bardzo na ogródku ziołowym, na który potrzebuję miejsca. Przed moim pogromem ocalały trzy stare, dorodne krzaki piwonii ( nie wiem jeszcze jaki mają kolor, bo gdy przybyłam na włości to już dawno przekwitły), dosyć spora kępka irysów, krzak róży i dwa klematisy. Przekopując ziemię wyciągnęłam ogromne wręcz ilości dużych, łuskowatych cebul, w kolorze żółtym i ciemnoróżowym, na moje oko to chyba jakieś lilie. Jak na razie znalazłam dla nich rabatkę i zimują sobie w ziemi, zobaczymy co się z tego na wiosnę wylęgnie. Zostało też kilka roślinek na skalniku, o ile się orientuję to np. goździki, rojniki i słonecznice. Na zdjęciach tego nie widać (z racji pory roku), ale to drzewko na prawo od altany to magnolia – z niecierpliwością czekam na wiosnę gdy zakwitnie i da się podziwiać w całej swej okazałości!

W pierwszej kolejności pod topór – a raczej pod szpadel poszły aksamitki :kwasny: . Ich miejsce wzdłuż ogrodzenia zajęły młode tuje. Swoją drogą trochę dziwnie się teraz zachowują i wprawne oko na pewno to zauważy. Stanie się to wkrótce moim pierwszym pytaniem w dziale z krzewami.

W sumie mimo wszystko jednak trochę się napracowaliśmy. Dużą robotę wykonał mój mąż. Na trawniku pomiędzy skalnikiem a winogronem było sobie kiedyś – albo raczej miało być oczko wodne. Tak naprawdę był to spory dół zasypany śmieciami i przykryty wykładziną. Moje kochanie przez cały tydzień woziło ziemię małą taczką by go zasypać. Co ja się potem musiałam namęczyć, żeby rozmasować te bolące plecy :-) . Poprzedni właściciele mieli tylko kilka grządek, większość ziemi po stronie altanki zasiane było trawą. Po tym jak niedoszłe oczko wodne zostało zasypane, zdarłam łopatą darń razem z korzeniami i ”przeszczepiłam” na świeżo usypaną ziemię. Dzięki temu może nie powstał zbyt równy teren, ale przed zimą trawa pięknie się przyjęła i nie muszę siać i czekać aż wzejdzie, zagęści się , wzmocni itd. Wiosną po prostu skoszę i będzie trawniczek, a cała prawa strona została przekopana i warzywnik osiągnął planowane rozmiary. Tylko siać :-)
No i najważniejsze: ptaszyska dostały swój karmnik. Na razie skromny ale wszystko z czasem

Na koniec kilka fotek mojego kawałka świata w zimowej scenerii.



A na imię mam Justyna :-)
Załączniki
2015-02-08 15.20.41.jpg
2015-02-08 15.20.54.jpg
2015-02-08 15.21.22.jpg
2015-02-08 15.22.44.jpg
2015-02-08 15.22.32.jpg
2015-02-08 15.23.33.jpg
pierwsze w tym roku krokuski :-)
pierwsze w tym roku krokuski :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Danka »

Justynko jednak trochę się napracowaliście :hyhy: A ten wasz ogródek kojarzy mi się z Paulinowem. ;-)
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Kolejarz
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Danka »

Mandragora pisze:Kolejarz
To chyba niedaleko mojej ulicy :-D
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

To już wiem, z kim się będę sadzonkami wymieniać jakby co :D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój kawałek świata

Post autor: tadek »

Justynka napisała:
Na dobry początek zamieszczam filmik, jaki nagrał mój mąż kilka dni po zakupie działki. Dobrze na nim widać jak to wszystko wyglądało na start. W sumie trochę mi głupio, że wyskakuję z czymś takim.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KAZe1Vr ... e=youtu.be[/youtube]
Witaj Justyno!

Film nagrany przez Twojego męża obejrzałem i od razu wiem jak masz na ogródku.
Super pomysł miałaś z tym filmem.
Na filmie widać więcej niż na fotografiach. :super:
Nawet Twój mąż pokazał się też przez chwilę na filmie... w lustrze. :mrgreen:

Czym nagrany został ten film?
Kamerą, czy telefonem komórkowym? :niepewny:

Pozdrawiam Was serdecznie!
1-foo 2015-02-09 190346.bmp.jpg
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Dzięki Tadziu za te poprawki, jesteś wielki!!!! :-D
Film nagrany telefonem :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Danka »

Mandragora pisze:To już wiem, z kim się będę sadzonkami wymieniać jakby co :D
Nie ma problemu. Mam nadzieję, że uda się nam spotkać w trójkę :mrgreen:
Ogród wygląda na duży :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Elzbieta M »

Justynko , i ja się przespacerowałam po twoim ogródku. Całkiem pokaźny sadek macie. To fakt , że działeczka zagospodarowana była , ale każdy ma inny gust i inne oczekiwania , więc nie dziwię się , że po swojemu ją urządzasz. Powodzenia
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Mandragora »

Miło mi bardzo, że mnie odwiedzacie :super: Takie duże to znowu nie jest : 400 m kw. akurat na zaspokojenie potrzeb, a tak by było przyjemnością a nie uciążliwością. Odwiedzam powoli i Wasze ogródki - to jednak forma sztuki jest :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój kawałek świata

Post autor: malina »

Justynko , masz piękną działkę , będziesz miała co robić , ale to cała przyjemność umęczyć się , a później podziwiać co się zrobiło i jak to wygląda . Nie bądź taka rygorystyczna do rozplanowania kwiatów / zrozumiesz jak będziesz je kupowała i sadziła / baw się tym ogrodnictwem i relaksuj . Powodzenia :oczami: i pozdrowienia dla pracowitego męża ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Mój kawałek świata

Post autor: elza »

Witaj Justynko, i na mnie przyszedł czas ciebie odwiedzić.Faktycznie działka jak ta lala.Bardzo zadbana,praktycznie tylko zapłacić i usiąść.Super.
Wszystko w idealnym stanie.Ciekawa jestem ile za nią zapłaciliście w swoich rejonach.
Ja jak większość musiałam na swojej baaardzo dużo pracy włożyć i oczywiście kasy.
Dużo jeszcze przede mną do zrobienia.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Mój kawałek świata

Post autor: Petrus »

Witaj. Działka ma duży potencjał, jak nic szybko obsadzisz ją pięknymi roślinami. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ