Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Bardzo dobrze czuję się tutaj na forum i chciałabym wejść bardziej w dialog. Żeby nie być tak anonimową zdecydowałam pokazać kawałek swojego ogródka.
Problem w tym, że teraz wszystko pod śniegiem a wcześniej zdjęć jakoś nie robiłam :-( .
Przeszukałam komputer i znalazłam jakieś nieliczne, przypadkowe fotki. Dzielę się więc tym co mam.
To są zdjęcia sprzed około 2 lat.
Budowle na zdjęciach (altanka, huśtawka, domek dla dzieci, itd) to dzieło mojego męża.
Załączniki
Zdjęcia-0064.jpg
Zdjęcia-0062.jpg
Zdjęcia-0066.jpg
To są zdjęcia sprzed ok. 2 lat
To są zdjęcia sprzed ok. 2 lat
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

A domek też mąż sam zbudował :?: Jeżeli tak to zdolniacha z niego a może tylko budowlaniec :rotfl:
Z tego co pokazałaś to fajnie masz w koło domu, kwitną kwiatki i jest gdzie odpocząć. Czekam na wiosenne robienie zdjęć i wtedy będzie się działo. :hyhy:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Edytko!
Fajnie ,że zamieściłaś zdjęcia i założyłaś swój wątek. To tak , jakbyś przestała być anonimową forumowiczką.Wiadomo , na początku zdjęć jest mało , ale jak zacznie się wiosną przyroda budzić do życia , to z pewnością to wykorzystasz i pokażesz nam coś więcej.
A na razie możesz opowiedzieć , jak wygląda Twoj ogród , jaki jest duży . Domek jest uroczy, wokół - malowniczo :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Przeszukuję dalej i znalazłam jeszcze 2 fragmenty z ostatnich wakacji. ;-)
Mąż zbudował domek dla dzieci. Naszego nie stawiał, choć wykonał w środku i na zewnątrz dużo. Nie jest budowlańcem, ale kocha drewno i chętnie w nim pracuje.
Ostatniej soboty zrobił budki lęgowe dla sikorek i od razu je powiesiliśmy w nadziei na nowych lokatorów (dzisiaj podpatrzyliśmy 2 sikorki jak lustrowały jedną z nowych budowli).
Nasza działka jest długa i wąska: 20 m na 120 m.
Dom stoi mniej więcej pomiędzy 45-tym a 55-tym metrem od ulicy i tą część zaplanowałam jako ogródek użytkowy (widoczny na zdjęciach) oraz dalej w kierunku ulicy ogród ozdobny.
Za domem mam ogród warzywny, potem jakieś 20 mb pozostawionej gęstwiny leszczynowej (zrobiliśmy tak placyk z ogniskiem) a za leszczyną zaczątki sadu.
Działkę mam ogrodzoną tylko z jednej strony. Z drugiej wciąż próbujemy dogadać się z sąsiadami w tej kwestii - może wreszcie w tym roku się uda? :(
Ogrodzona niewielka część przed domem to "klatka na uciekające brzące" ;)
Załączniki
IMG032.jpg
IMG030.jpg
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Zapowiada się ciekawie. A brzdąc wesolutki :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Edytko. Także bardzo się cieszę że założyłaś swój wątek. Już widzę ładny ogródek a wiosną pewnie będzie jeszcze ładniejszy. Bardzo ładny domek, huśtawka itd. Zdolnego masz męża...a dzieci mają wielką radochę. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Edytko bardzo ładnie się zapowiada działeczka wiosna będzie wystrzałowa, dla zdolnego męża gratulacje, wybacz ale ten uśmiechnięty kwiatuszek najładniejszy.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Bardzo się cieszę z Waszych odwiedzin.
Takich uśmiechniętych kwiatuszków mam 3 sztuki (na zdjęciu środkowy). Z utęsknieniem i mnóstwem planów czekam na wiosnę, ale okaże się ile najmłodsza stokrotka ( 5 mies.) pozwoli zrealizować ;-)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ale ciekawie zapowiada się u Ciebie wiosna. Malutka Stokroteczka na pewno będzie regularnie spać w śród zieleni to będziesz miała troszkę czasu by zająć się grządkami.
Już teraz jest bardzo ładnie a co dopiero jak to wszystko się zazieleni.
Cieszę się że jesteś z nami i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Edytko, ładny domek i mąż zdolniacha :!: Brzdąc - wesoły rozrabiaka. Ogródek już robi dobre wrażenie i ambitne plany. Oczywiście czekam na więcej i powodzenia z sąsiadem :lol:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Witam ponownie,
pomimo pochmurnego dnia postanowiłam zrobić parę zimowych fotek. Brak jest u mnie dużych roślin strukturalnych, które mogłyby prezentować się efektownie zimą, ale pomyślałam, że zdjęcia dadzą wyobrażenie o charakterze działki ;-)
Pierwsze 2 zdjęcia pokazują teren za domem.

Na kolejnych 3-ech zdjęciach widać to, co znajduje się pomiędzy domem a ulicą.
Załączniki
IMG045.jpg
Warzywniak i szkółki tuji przygotowane do obsadzenia granicy po wykonaniu ogrodzenia.
Warzywniak i szkółki tuji przygotowane do obsadzenia granicy po wykonaniu ogrodzenia.
Widok z górnego tarasu na teren za domem.
Widok z górnego tarasu na teren za domem.
Widok na działkę z dolnego tarasu.
Widok na działkę z dolnego tarasu.
IMG048.jpg
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

czeka Was jeszcze trochę pracy ale pomału i pójdzie do przodu :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo fajne działkowe budowle, nadają fajnego wyglądu działce. :-D Z roślinami w około stanowić będzie bardzo przyjemne otoczenie.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Właśnie zobaczyłam twój kawałek świata. Jest bardziej dłuższy niż szerszy :lol: i nie sprawia wrażenia, że osoba, która się nim zajmuje, nie ma czasu na zajmowanie się ogrodem. Piszesz, że masz gdzie upiec coś dobrego i pokazujesz gdzie możesz odpocząć, gdzie dzieci harcują :rotfl: . Super!
Masz swoje miejsce na Ziemi :mrgreen:
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Hmm , szkółka tui :-D ...Myślisz do przodu - wszystko zaplanowane , przygotowane
ODPOWIEDZ