Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Trochę zaległych fotek. Jestem ostatnio bardzo zajęta i zmęczona. Jutro wyjeżdżam na tydzień, więc pomyślałam, że dobrze byłoby jednak zmobilizować się trochę i wstawić parę zdjęć ;-) .
Na początek - moje hortensje:
Obrazek
Vanilla Fraise

Obrazek
Moja ulubiona Limelight
Obrazek

Obrazek
Grandiflora - u mnie jakoś nie chce być "grand"

Obrazek
Ta miała być inna, ale chyba jest piłkowana 'Bluebird'

Obrazek
H. You & Me

Obrazek
Tardiva

Obrazek
Tą też bardzo lubię - 'Great Star'

Mam jeszcze "Coco' i 'Blue Heaven', ale w tej chwili bez kwiatów, bo przycięłam je po przekwitnięciu - zobaczymy jak będą zachowywały się dalej :wink: .

A teraz coś mniej pokazowego. Ostróżka Chrystal Delight kupiona u sprzedawcy z naszego forum. Według opisu dorasta do 170 cm. Moja wygląda jak wygląda - taką dostałam sadzonkę ;:224 .
Obrazek

A to samosiejka. Cieszę się, że nie wypieliłam tej krwawnicy :-D .
Obrazek

W każdym poście musi być różyczka ;-) , więc dzisiaj pokażę Wam moją 'Degenhard'. Jestem z niej bardzo zadowolona ma ogromne wiechy kwiatostanów i kwitnie bez żadnej przerwy. Teraz tez widać kolejna turę pąków gotowych do kwitnienia :-D .
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jako ciekawostkę pokażę Wam jak dziwacznie w tym roku wyrośli moimi Muzykanci. W środku krzewu jest pusta przestrzeń a gałązki ścielą się na boki.
Obrazek

I jeszcze pokażę cześć ogrodu, którą rzadko umieszczam na fotkach. Ponieważ jednak trochę uporządkowałam w ostatnich dniach warzywnik, to zamieszczam zdjęcie ;:224 :
Obrazek

Pomidorki koktajlowe już mnie przerosły. Uszczknęłam im ostatnio czubki (niech sobie nie myślą, że wolno im tak górować nad właścicielka ;:224 ) i podwiązałam po raz kolejny pędy. Ze względu na prowadzony w domu remont nie byłam w stanie odszukać bawełnianych szmatek i użyłam sznurka, ale pomimo tego, że starałam się robić to delikatnie widziałam jak sznurek podrażnia wrażliwe pędy :| . Muszę na przyszłość pamiętać, żeby jednak zaopatrzyć się w odpowiedniejszy materiał. W poprzednim roku użyłam starej poszewki i lepiej się sprawdziła. Nawiasem mówiąc zapewne ta poszewka nawet w najśmielszych snach (a przecież sen - to specjalność poduszek :wink: ) nie marzyła zapewne o tym, że będzie z niej pożytek kulinarny :;230 .


I jeszcze pokażę jak aktualnie wygląda poziomkowy zagonek. Pierwsze poziomeczki pojawiły się jakieś 2 tyg. temu :heja .
Obrazek

To nie wszystkie zdjęcia, ale może jeszcze wrzucę coś wieczorkiem. Jeśli nie zdążę to dopiera za tydzień - po powrocie ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Elzbieta M »

Edytko, w Twoim poście tyle humoru, energii, że trudno uwierzyć, że jesteś zmęczona :lol:. Choć patrząc na pięknie wyplewiony warzywnik mogę temu dać wiarę, bo widać, że się napracowałaś. Choć co prawda ja osobiście uważam plewienie za przyjemność a nie pracę, choćbym pod koniec dnia padała :lol:
Powiedz mi, jak ty odróżniasz odmiany hortensji bukietowej? Mam jedną, też ją bardzo lubię, ale nie umiem poznać co to za odmiana. Jeszcze mi nie kwitnie, dopiero pojedyncze kwiatuszki, ale... czy pokusiłabyś się rozpoznać, jak zakwitnie i wkleję zdjęcia?
Za różyczkami niepełnymi nie przepadam, ale twoja Degenhart jest cudowna, nie zawahałabym się kupić :roll:
A jeśli chodzi o twoją różową NN - sprawdź czy to nie Flamengo?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Danka »

Edytko, hortensje pięknie Ci kwitną. Widzę, że twoja Bluebird także kwitnie na pink, a nie na blue :-D Ale warzywnik zadbany :roll:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Śliczne hortensje, szczególnie Vanilla, krwawnik sam się rozsiewa i jak nie będziesz pilnować to ci zarośnie cały ogródek. Ostróżki białe nie wyrastają tak wysoko ale też tworzą piękne kępy, moja ma drugi rok. Różyczka piękna, mam z takich czerwoną i białą. Natomiast w warzywniaku myślałam, że posadziłaś jakieś krzaki, wyrosły ci ogromne. Mam 10 krzaczków koktajlowych późno posadzone ale już mają malutkie owocki. Udanego wypoczynku przez tydzień.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Elu, to już objawy tzw. głupawki :rotfl: .
Hortensje mam po prostu podpisane i dlatego wiem, która jest która :rotfl:. Ale jak się przyjrzeć to widać pewne różnice. Grandiflora jest czysto - biała a Limelight kremowa. Z kolej Vanilla bardzo szybko przebarwia się na charakterystyczne jasno - różowy kolor :-D . Największa trudność jest w przypadku hortensji, które mają mieszane kwiaty: płodne i płonne. Ale te mam tylko dwie z czego Great Star jest tak nietypowa, że nie da się jej pomylić z inną.
Nie czuję się ekspertem od hortensji, ale mogę spróbować identyfikacji :-D .
Degenhart polecam, kupiłam u naszego Przemka85 ;-) .
Różowa faktycznie podobna do Flamingo - może to być ona :-D .

Janinko, nasze pomidorki też już podjadamy od jakiegoś czasu - choć może użycie tu liczby mnogiej jest nadmiarowe :zawstydzony: , bo jak to ostatnio mój M stwierdził: "dziwne jakieś te pomidory cały czas są tylko zielone" :rotfl: .

Danusiu, u mnie ziemia mało kwaśna, więc różowo. Może kiedyś pokuszę się o podlewanie jakimś zakwaszaczem...
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: JaDorka »

No, jakby to powiedzieć... harpagan z Ciebie chyba jakiś Edytko, remont, dzieciaczki, praca i tak zadbany ogród :padam: . Poziomkowa rabatka mnie powaliła na nogi. Jakby od linijki poziomki sadzone. Dodatkowo muszę Ci powiedzieć, że tylu ciekawych odmian na raz hortensji nigdzie nie widziałam, pomijając jedynie arboretum w Wojsławicach. Bardzo mi się podoba u Ciebie.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

U mnie krwawnica jest chwastem i jest po prostu plewiona. Przywiewa ją wiatr znad Odry gdzie rośnie jej sporo.
Zagonek z poziomkami robi wrażenie :shock: Pewnie sporo poziomek z takiego poletka można zebrać :-D Ja mam tylko kilka krzaczków.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Małgorzata124 »

Edytko hortensje cudne, niektóre u Ciebie już wybarwione super, muszę pomyśleć ,żeby je bardziej zmagazynować w jednym miejscu i więcej rozmnożyć i dokupić, są tak cudne jak krzewuszki, mam na razie 6 sztuk w ogrodzie wyglądają jak piękne lampiony , rozświetlają całość i do tego długo i różnie kwitną. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Agnes »

Edytko ślicznie Ci kwitną hortensje, zwłaszcza zauroczyła mnie swym delikatnym kolorkiem You & Me i Vanilla Fraise :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

A mi wstyd, że tu tyle gości a ja tak rzadko ostatnio tu zaglądam :oops:. Na usprawiedliwienie powiem tylko, że trochę wyjeżdżałam, a potem z powodu remontu w domu byłam odcięta od łącza. Zresztą remont zakończyliśmy 2 dni temu i wciąż moją uwagę pochłania co tu jeszcze prze-aranżować we wnętrzu.
Zdjęć trochę robiłam, ale nie jestem w stanie ich teraz przejrzeć. Chyba będę musiała zostawić to na długie jesienno - zimowe wieczory :-/ .
Wstawię tylko na szybko zdjęcia mojej nowej pergoli, którą zaprojektowałam, a wykonał miejscowy fachowiec. Nie jest szczególnie oryginalna, ale bardzo solidna (dwóch mężczyzn targało ją z trudem). No i - podoba mi się ;-) :-D .
Obrazek
Obrazek

I może jeszcze dołączę coś smacznego. Moje kolorowe pomidorki:
Obrazek
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo udany projekt i realizacja. No i jak pasuje do miejsca. Posłuży wiele lat. Pomidorki obrodziły - mniam!
:)
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Świetna pergola, bardzo solidna i efektowna :-D
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Agnes »

Romantyczna jest ta pergola :D, a co ją oplecie w przyszłości? Róże, powojniki, czy jeszcze masz inny pomysł? Lubię takie przejścia w ogrodzie, optycznie go powiększają.
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Madziula Rzeszów »

Piękny ogród, śliczne hortensje, a szczególnie podoba mi się You&Me oraz Great Star.
Piękna pergola, gratuluję pomysłu i na pewno będzie chlubą ogrodu. Pozdrawiam

Napisz mi proszę co robisz, że calia tak pięknie Ci kwitnie, bo mam 4 i tylko jedna w tym roku wypuściła 2 kwiaty. :(
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Pewnie teraz już mąż zobaczył czerwone pomidory na krzakach. W tym roku ładnie obrodziły i jak dotąd nie łapią zarazy ziemniaczanej ale ja mam dekoracyjne, malutkie. Pięknie kwitną hortensje.
ODPOWIEDZ