Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Janinko, aż dziwne, ale ani grad, ani burza (a też były u mnie) nie narobiły praktycznie żadnych strat. Na wieczornych zdjęciach widać nawet, że kwiaty się utrzymały. Spadły jedynie te, które były lekko przekwitłe :-D.

Małgosiu, u mnie ziemia też ciężka, ale jakoś róże nie narzekają ;-). Może służy im obornik bydlęcy, który ponoć bardzo lubią ;-). A tak w ogóle to mam dość żyzną glebę (III-cia klasa).

Gosiu, dziękuję :D. Coraz bardziej cieszy mnie mój ogród. To znaczy - właściwie zawsze mnie cieszył - ale coraz bardziej zbliża się do mojej wizji. :-D .

Danusiu, tą pelargonię kupiłam wiosną tego roku. Spodobały mi się na zdjęciu te różyczki ;). Oprócz tej kupiłam jeszcze jakieś 2 nowe. Przyznam jednak, że jestem nimi lekko rozczarowana. Te nowe odmiany wymagają jednak silnego pędzenia :-|. Bez dużej dawki nawozów sztucznych kwiaty mają malutkie. Stara, zwykła odmiana, którą dostałam od sąsiadki prezentuje się bez porównania okazalej, a traktuję je jednakowo :-/.

Bardzo powoli, ale prace ogrodowe posuwają się do przodu :-D. Rabatki wokół altany nabierają wyrazu:
Obrazek

I jeszcze pokażę w zbliżeniu Eden Rose i różę Chopichon - bardzo podoba mi się ten duet :-D.
Obrazek
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: saba »

Edytko pięknie kwitnący ogród, ale ta pelargonia z grupy Rosebud jest przepiękna urzeka swoimi kwiatami. :padam: Mam o nią pytanie: to nowy nabytek czy masz ją dłużej?
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Małgorzata124 »

Edytko u mnie jest ziemia klasy IV i V, poprzeplatana, na jednej części "lepsza" na drugiej gorsza bo V klasy, ziemie ciężkie, za każdym razem jak coś sadzę to muszę zrobić to odpowiednio bo chyba nic by mi nie urosło jak potrzeba. :kwasny:
Rabatki są bardzo ładne. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Kobietki, przepraszam was, ale odpowiem Wam wieczorem.
Próba wklejania z nowego hostingu:
https://plus.google.com/u/0/photos/1081 ... bums?hl=pl
Nie powiodło się :zalamany:. Skończył mi się limit na shark'u. Nie wiem jak przesłać c Picasa :-?
Czy ktoś może mi pomóc?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: JaDorka »

Pięknie u Ciebie przy tej altance się robi Edytko. Mnie by się nie chciało od niej odchodzić :)
A co do zdjęć, też miałam kłopoty zanim się nauczyłam je tu wklejać. Nie wiem na czym dokładnie polega Twój problem, więc trudno mi się odnieść i poradzić ale zajrzyj tutaj, może coś skorzystasz bo mnie właśnie tam nasze forumkowe ludziska uczyły. Jeśli będziesz miała jeszcze kłopot, pytaj.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Edytko wkleiłaś nie ten adres zdjęcia. Wystarczy jak w Picassa klikniesz prawym klawiszem na zdjęciu, wybierzesz z menu "Kopiuj adres URL grafiki" następnie w poście na forum klikniesz ikonkę Img i po pojawieniu się [img]_[/img] z klawiatury wkleisz link przez ctrl+v, tak by link znalazł się między nawiasami [img]LINK[/img]. I zdjęcie wyświetli się w poście.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: JaDorka »

piotrek_ns pisze:Edytko wkleiłaś nie ten adres zdjęcia. Wystarczy jak w Picassa klikniesz prawym klawiszem na zdjęciu, wybierzesz z menu "Kopiuj adres URL grafiki" następnie w poście na forum klikniesz ikonkę Img i po pojawieniu się [img]_[/img] z klawiatury wkleisz link przez ctrl+v, tak by link znalazł się między nawiasami [img]LINK[/img]. I zdjęcie wyświetli się w poście.
U mnie, po otwarciu zdjęcia, które chcę tu wkleić wyświetla się polecenie "kopiuj adres obrazka" Edytko ale to jest to samo. Wklejasz to potem tak, jak pisze Piotr.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Obrazek
Taki liliowiec niedawno u mnie zakwitł. A dzień później taki sam zakwitł na innym pędzie, który dostałam od Gosi2501 :lol:. Ten kupiłam kiedyś jako Blue Sea, ale w zeszłym roku nie miał kwiatków :lol: (oczywiście to nie jest ta odmiana, ale prawdopodobnie Moonlight Masquerade - czy potwierdzasz to Gosiu?).

Dorotko i Piotrze, bardzo Wam dziękuję :padam:. Wygląda na to, że się udało :rotfl:. Nigdy bym nie wpadła na to, żeby kliknąć przycisk Img ;-) .

Sabo, pelargonię różaną kupiłam w tym roku i są to jej pierwsze kwiaty. Jak już pisałam wielkość pozostawia sporo do życzenia, ale kształtem urocze. Ponadto, zmieniają kolor w zależność od stopnia naświetlenia - im więcej słońca tym więcej ciemnego różu ;-).

Małgosiu, może nie ma u Ciebie najlepszej ziemi, ale też nie najgorsza, a dzięki Twoim zabiegom wszystko rośnie przepięknie :-D.
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Edytko,
u mnie taki liliowiec - dostałam go od Gosi - ma nazwę Pandora's Box.
:)
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

edyta_mi pisze:Ten kupiłam kiedyś jako Blue Sea, ale w zeszłym roku nie miał kwiatków
Też kupiłem Blue Sea i wyrosło mi coś podobnego :-D Pewnie kupiliśmy od tego samego producenta :-/
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Daniela pisze:Edytko,
u mnie taki liliowiec - dostałam go od Gosi - ma nazwę Pandora's Box.
:)
Danielo, pooglądałam w Googlach i obie odmiany są niemal identyczne. Może Moonlight ma nieco bardziej otwarte płatki. Ten na fotografii to chyba jednak Pandora,s Box :-D . Muszę przyjrzeć się uważnie drugiemu, czy są identyczne, czy jedynie podobne ;-) .

Piotrze, ja kupiłam u BK. To było kłącze w opakowaniu foliowym. Mam mnóstwo roślin kupionych w takiej postaci, których odmiana nie zgadzała się z opisem (m.i. już 2 razy kupowałam białego irysa kłączowego i za każdym razem jest inny :-/ )
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Edytko jeśli Liliowiec jest ode mnie to na pewno jest to 'Pandorra's Box', innego w tej kolorystyce nie mam. ;)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Gosia2501 pisze:Edytko jeśli Liliowiec jest ode mnie to na pewno jest to 'Pandorra's Box', innego w tej kolorystyce nie mam. ;)
Któryś z nich jest na pewno od Ciebie Gosiu. Tylko nie wiem, którego sfotografowałam, bo sądziłam, że są takie same i pstryknęłam jedną fotkę :rotfl: . Kiedy pooglądałam zdjęcia obu odmian, już nie jestem pewna, czy mam 2 Pandory czy jednak się różnią ;-) . Muszę poczekać na kolejne kwiaty :-D .

-- Ostatnio dodano 5 lip 2012, o 22:28 --

Trochę nowych kwitnień:
ObrazekObrazekObrazek

-- Ostatnio dodano 5 lip 2012, o 22:32 --

Cieszy mnie to, że kolejny kupiony w tym roku liliowiec zgadza się z opisem :-D .

-- Ostatnio dodano 5 lip 2012, o 22:32 --

To Eye on America ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Nutka »

Edytko, i u Ciebie przepiękne letnie kolory :-D Widzę śliczne liliowce, no i rabatki przy altanie... już teraz super się prezentują. Jak różyce podrosną, powojniki pokryją kratki... to dopiero będzie widok :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Nutko, też mam nadzieję, że prawdziwy efekt jeszcze przede mną ;-) .

Parę aktualnych fotek:

Na tej rabacie wszystkie kolory są dozwolone :wink: :
Obrazek

W zbliżeniu - jeżówka (echinacea flame thrower);
Obrazek

lilia
Obrazek

Trochę hortensji:
Anabelle
Obrazek

H. 'Great Star'
Obrazek

Moja róża nn. Mam ja już kilka lat, ale dopiero zeszłego roku przybrała taką formę. Ma ogromne kwiaty i jest w moim ulubionym różanym kolorze:
Obrazek
Obrazek
I cały krzew:
Obrazek

A tak prezentuje się moja nowa rabata trawiasta. Nie jest jeszcze skończona, ale część traw już jest, dwa miskanty czekają w doniczkach, a trzy kolejne trawy w drodze :tan .
Obrazek

Muszę teraz kończyć. Kolejne zdjęcia niebawem :wink: .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ