Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Super budowla :!: :lol:. Z zainteresowaniem bym poczytała, jaką funkcję pełnią poszczególne części składowe. Laikiem jestem w tych sprawach... np. co jest za drewnianymi drzwiczkami?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Świetnie wyszła grillo-wędzarnia :-D Fajne połączenie cegły i polnych kamieni. Jeszcze wykończenie betonowych bloczków płytkami klinkierowymi i placyk wyłożony kamieniem i będzie rewelacyjnie. Możesz pomyśleć jeszcze o miejscu na ognisko w ogrodzie niedaleko grilla i huśtawki. Dookoła ogniska pieńki do siedzenia i powstałby fajny kącik do odpoczynku :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Elzbieta M pisze:Super budowla :!: :lol:. Z zainteresowaniem bym poczytała, jaką funkcję pełnią poszczególne części składowe. Laikiem jestem w tych sprawach... np. co jest za drewnianymi drzwiczkami?
Elu, za drzwiczkami jest komora wędzarnicza. Po zdjęciu drzwiczek zamienia się ona w grilla ;-). Jutro zrobię zdjęcie wnętrza to wstawię.
Z lewej strony budowli widać małe, żeliwne drzwiczki - to palenisko do wędzarni. Od paleniska idzie kanał dymny (1,5 m), który ma zakończenie we wnętrzu wodzarki (tam za drewnianymi drzwiami).
Nie wiem, czy to co piszę jest zrozumiałe, ale może jak dołączę zdjęcia to się wyjaśni ;-) .
Pozdrawiam Edyta
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Post autor: jowka »

Wędzarnia jak marzenie:) już czuję ten zapach, aż mi ślinka leci. :)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Solidna budowla, w dodatku wielofunkcyjna. Bardzo ładne połączenie z cegłą. :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Zgodnie z obietnicą zamieszczam zdjęcia wnętrza wędzarni i dodatkowo efekt ostatniego wędzenia ;)
Obrazek
Wnętrze przygotowane do zawieszenia wędzonek. Na tym zdjęciu widać blachę, którą dorobił mój mój M, żeby zbierała to, co ścieka z wędzonki.

Obrazek
Blacha wyjęta, widać otwór doprowadzający dym z paleniska. Żeby grillować, wystarczy wsunąć ruszt i wstawić szufladę, w której się pali węgiel.

Obrazek
Smacznego ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Danka »

Edytko, widać, że wędzarnia wykonana fachowo :-D A wędzonki tylko smakować i objadać się :-P
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Elzbieta M »

Edytko, pogratuluj swojemu mężowi! :super:
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Mięsko na pewno smakowite :-) Podpiekaliście je czy z wędzarni takie wyszło?
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Piotrku, oczywiście, że z wędzarni :lol: . Potem tylko parzenie i można zajadać :-P .
Elu i Danusiu, dziękujemy za słowa uznania. Wszystkim przy świątecznym stole smakowało ;-) .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

Edytko, chodziło mi o to, że wygląda jak podpiekane ale piszesz, że było parzone, może stąd ten wygląd jak pieczonego. Bo gdyby takie było prosto z wędzarni, może to oznaczać, że temperatura w wędzarni była za wysoka. Miałem właśnie takie mięso jak pierwszy raz u siebie wędziłem i powiesiłem zbyt blisko wylotu kanału dymnego.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Wygląd mojego to efekt parzenia :). Myślę, że temperatura była ok. Nie mamy jeszcze termometru, ale się dokupi ;)
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Zima daje o sobie mocno znać. Jednak okazało się, że pierwszy raz tak solidnie okryłam ogród i liczę na to, że moje roślinki jakoś przetrwają.
Zimowe okrycia na rabacie wrzosowej:
Obrazek

i na różach:
Obrazek

Część niższych róż, hibiskusy i magnolie okryłam agrowłókniną a budleje dostały tekturowe okrycie.

I rozpoczęłam wiosenne wysiewy :heja . Na pierwszy rzut poszła poziomka.

Obrazek

Zgodnie z pomysłem zgapionym na forum w tym roku wysiewam w tekturowych pojemniczkach po jajkach. Ponieważ niedawno zrobiłam porządki w garderobie miałam parę wolnych pojemników plastikowych. Pomyślałam, że zapewnią lepsze warunki cieplne i wilgotnościowe roślinkom w czasie wschodów. Kiedy już wykiełkują wystawię je z tych pudełek, żeby miały więcej światła.
Obrazek
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Elzbieta M »

Myślisz, Edytko, że wytrzymają wilgoć te pojemniczki? Daj znać za jakiś czas, ja jeszcze nie sieję... :-D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: klamber »

Widzę Edyto, że poczyniłaś już spore przygotowania do nowego sezonu, ja jeszcze nie myślę, czekam na ciepełko. Na zimę nic nie okrywałem, nie miałem nowych nasadzeń, a stare przykrywałem w zeszłym roku. Zobaczymy czy coś wymarznie. Ciekawy jestem gdzie przechowałaś doniczki od Witeksa, ja swoje zabrałem do zakładu i trzymam w 2 ºC w nieogrzewanym pomieszczeniu. Ciekawy jestem co z moimi trawami w doniczkach, jak się przechowają, wszystko trzymam razem w tym pomieszczeniu.
ODPOWIEDZ