Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Zdzisiu i Aniu, o sumaka się nie boję. Rośnie na mojej działce już 8 lat :rotfl: . Dopiero w tym roku nabrał kształtu drzewa. Przez cały ten okres dał tylko dwa odrosty korzeniowe (jeden z nich zostawiłam - to ten mniejszy, też ma chyba ze 4-ry lata). Wyraźnie sumakom u mnie coś nie służy :-P . Posadziłam je przy piaskownicy, aby szybko uzyskać cień dla dzieci, ale piaskownica już się rozpadła, a sumaki - jak widać :lol: .

Janinko, jak skończymy budowlę to będziemy degustować ;) .

Romo, dziękuję za miłe słowa. Ten rok, był u mnie rokiem wielu zmian w ogrodzie. Szczerze mówiąc to nie nadążam z realizacją tych pomysłów. Chyba część pozostanie na wiosnę :rotfl: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

edytka_mi pisze:Janinko, jak skończymy budowlę to będziemy degustować
A ja paluszek do góry podnoszę :-D czy mogę się wprosić :?: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

To fakt u Edytki wcale ten sumak nie puszcza nowych pędów, u nas jak był pod blokiem to co wiosnę był gąszcz odrostów.

Oczywiście moc pochwał dla M za wykonanie, elegancja francja :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

lilia0405 pisze:A ja paluszek do góry podnoszę :-D czy mogę się wprosić :?: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zapraszamy, zapraszamy, tylko tym razem bez nocnej zmiany ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

To i po mnie zajedźcie, może i ja się załapię na jakąś wędzonkę, najlepiej rybkę, tylko gdzie dorwać wędkarza... Koło młyna kilka wędkarzy stoi i łapie, nawet ładne sztuki, widziałam na własne oczy, ale nie chciał sprzedać.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

edyta_mi pisze:
lilia0405 pisze:A ja paluszek do góry podnoszę :-D czy mogę się wprosić :?: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zapraszamy, zapraszamy, tylko tym razem bez nocnej zmiany ;) .
Już nie będzie kukurydzy :hyhy:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Lilu, a kampanii pomidorowej nie będzie?
Edytko i mój sumaczek trochę się przebarwia. I jeszcze zakwitły mi 2 jeżóweczki :D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

klamber pisze:Lilu, a kampanii pomidorowej nie będzie?
To pójdę na wagary ;) :rotfl:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Troszkę ostatnio popracowałam, więc postanowiłam umieścić zdjęcia mojej nowej rabaty z roślinami wrzosowatymi. Azalie, rododendrony i inne roślinki miałam porozrzucane po całym ogrodzie i wreszcie postanowiłam połączyć je na jednej rabacie. Niektóre z roślin są w nie najlepszej kondycji, ale postanowiłam dać im szansę licząc na to, że mając zapewnione lepsze warunki wreszcie pokażą swoje piękno ;-) .
Potrzebuję dosypać jeszcze trochę ziemi, przykryć wszystko agrowłókniną, a następnie przysypać korą. Ale skończył mi się kwaśny torf i więc dokończenie poczeka do poniedziałku :-P .

Jeśli w trakcie przeglądania nasuwają się Wam jakieś uwagi, będę wdzięczna za podzielenie się nimi :-D .
Załączniki
wrzosowate_1450.JPG
wrzosowate_1449.JPG
wrzosowate_1447.JPG
rabataW_1444.JPG
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Jak dla mnie fajnie. Gdzie kupujesz to obrzeże i jak ono się nazywa? Będąc u ciebie go widziałam. Czy to są pojedyncze elementy czy jakieś dłuższe.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ja mam również rozgrzebane, nic nie mogę skończyć (brak czasu), trzeba się śpieszyć bo dzień coraz krótszy i pogoda będzie coraz gorsza. Zobaczymy efekt końcowy to będziemy dyskutować :-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

MMARTA1982 pisze:Jak dla mnie fajnie. Gdzie kupujesz to obrzeże i jak ono się nazywa? Będąc u ciebie go widziałam. Czy to są pojedyncze elementy czy jakieś dłuższe.
To są obrzeża typu Eko- Bord. Dobrze się sprawdzają przy agrowłókninie (przytrzymują brzeg tkaniny, żeby wiatr nie porywał i świetnie odgradzają rabatę od trawnika). Dobrze sprawdzają się przy kostce brukowej. Ich dodatkową zaletą jest to, że w każdej chwili można przenieść obrzeże w inne miejsce :rotfl: .
Nie nadają się jednak do stosowania przy gołej ziemi :-( .
Obrzeże kupuje się w kawałkach metrowych. Można je umieszczać na prosto lub tworzyć łuki, koła, itd. :) .
Ja swoje kupiłam przez internet.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Metodą prób i błędów, stworzyłaś piękną rabatę.
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Wyszła ci piękna rabata. Też stworzyłam nową w tym miejscu gdzie rosły marcinki czerwone, resztę przesadziłam w inne miejsce i mam wrzosowisko. Byłam w Garwolinie na rynku i kupiłam 10 wrzosów po 3 zł. Więc musiałam gdzieś je umieścić.
Twoja rabata teraz rzuca się w oczy i kwasolubne są razem...
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Po wykończeniu zapewne będzie to bardzo ciekawa rabatka. Nie zazdroszczę Ci tej roboty bo sama od tygodnia po 8 godz. dziennie zasuwam i robię na raz 4 rabaty w tym wrzosowisko na 80 wrzosów.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Edytko wyślij mi namiary sprzedawcy na PW. :-D
ODPOWIEDZ