Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Edyta, z ogrodem jest jak z winem, im starsze....... :mrgreen:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

zakupy

Post autor: edyta_mi »

Na początek szaleństwo zakupowe:

Forsycjami zachwycałam się w Waszych ogrodach wiosną. Ja wsadziłam kiedyś podarowany odrost u siebie, ale po trzech latach sterczący badyl dostał eksmisję i w tym roku pięknie kwitł w ogródku mojej mamy. Postanowiłam jednak spróbować raz jeszcze - sadząc tym razem lepiej rozrośnięty krzew i przygotowując dokładniej teren :mrgreen: .
Załączniki
Hortensja 'Renhy"
Hortensja 'Renhy"
Forsycja 'Week - End'
Forsycja 'Week - End'
Jeżówka 'Flame Thrower'
Jeżówka 'Flame Thrower'
chryzantema_1164.JPG
chryzantema_1163.JPG
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

zakupy c.d.

Post autor: edyta_mi »

Ketmia to drugie podejście. Taka sama wymarzła mi tej zimy, ale podoba mi się bardzo więc dam jej jeszcze jedną szansę ;) .

Budleje chodziły mi po głowie od jakiegoś czasu, ale jakoś nie miałam na nie koncepcji. Jednak, kiedy przechodząc na rynku zobaczyłam tą kompozycję różu i fioletu wiedziałam, że muszę je mieć :hyhy: . Na zdjęciu słabo widać tą grę kolorów, ale sprzedawca ustawił w jednym miejscu kilkanaście krzewów, to dopiero był efekt :shock: .

Kupiłam jeszcze jarzębinę - już powędrowała do ogrodu :mrgreen: .
Załączniki
Ketmia syryjska
Ketmia syryjska
Budleje 'Black Knight" oraz 'Pink Delight'
Budleje 'Black Knight" oraz 'Pink Delight'
rozchodnik_1162.JPG
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

goście w moim ogrodzie

Post autor: edyta_mi »

No i jeszcze zdjęcia gości w moim ogrodzie.
Na początek - pewnie jakiś szkodnik, ale tak piękny, że schwytałam go jedynie w kadr. Może ktoś rozpozna :?:

Następne zdjęcia - agresywny wróbel :idiota: .
Załączniki
gość_1120.JPG
obiad_1077.JPG
obiad_1081.JPG
obiad_1087.JPG
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

No no Edytko pogratulować udanych zakupów, a na taką Budleję to chyba się też skuszę, ale dopiero wiosną żeby mieć pewność, że mi nie zmarznie.
Czytam że i spotkanie forumowe się odbyło i było udane, to tylko się cieszyć. :mrgreen:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Edytko ale moc zakupów, bardzo ładne budleje. :rotfl:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

edulkot pisze: Czytam że i spotkanie forumowe się odbyło i było udane, to tylko się cieszyć. :mrgreen:
Jeszcze wczoraj udało mi się odwiedzić Gosię w drodze do Arkadii i mogłam zobaczyć wreszcie jej róże, bo choć gościłam w jej ogrodzie na początku lipca, to pogoda nie bardzo dała szansę na docenienie uroku królowych ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Co tam piękne kwiaty :mrgreen: mnie zachwyciły zdjęcia z wróbelkiem. To Ci gartka :!:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Edyta, ale dzisiaj cugu złapałaś, nie nadążam czytać Twoich postów. Ta jeżóweczka to już była czy trzecią kupiłaś :hyhy:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

klamber pisze:Edyta, ale dzisiaj cugu złapałaś, nie nadążam czytać Twoich postów. Ta jeżóweczka to już była czy trzecią kupiłaś :hyhy:
Robercie, dawno nie wstawiałam zdjęć i dzisiaj idzie hurtem :mrgreen: . Jeżówki łącznie kupiłam trzy: białą, żółtą i pomarańczową. Kiedy u mnie byłeś, to już wszystkie nowe były posadzone, tylko zdjęcia tej ostatniej nie miałam dodanego ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danka pisze:Co tam piękne kwiaty :mrgreen: mnie zachwyciły zdjęcia z wróbelkiem. To Ci gartka :!:
Cała scena zaczęła się na moim tarasie, ale kiedy ptaszek zobaczył, że poruszyła się zasłonka przeniósł się nieco dalej ;) .
Wszystkim miły gościom dziękuję za odwiedziny. Wiem, że budleje potrafią wymarzać, ale cóż, nie mogłam się oprzeć :hyhy: .

I jeszcze fotki innej roślinki, którą kupiłam wiosną i zachwycam się nią coraz mocniej. Pani, która sprzedała mi ten kwiatek twierdziła, że to nowa odmiana szałwii, ale liście ma bardziej podobne do przetacznika. Kwitnie za to niemal nieprzerwanie i ma piękny kolor.
Może ktoś pomoże zidentyfikować roślinkę :help: .
Załączniki
nn_1176.JPG
nn_1180.JPG
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Re: goście w moim ogrodzie

Post autor: użytkownik usunięty »

edyta_mi pisze:Na początek - pewnie jakiś szkodnik, ale tak piękny, że schwytałam go jedynie w kadr. Może ktoś rozpozna :?: .
Ten szkodnik to gąsienica pięknego motyla jakim jest Paź Królowej :D W tym roku jedna taka gąsienica przepoczwarzyła się u mnie w motyla.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Piotrze bardzo dziękuję, punkcik dla Ciebie ;-) . Gosia2501 mówiła, że jak wstawię zdjęcie to zapewne od razu rozpoznasz :mrgreen: .
Tak więc okazuje się, że nie tylko motyl, ale gąsienica też piękna :mrgreen: .
Piotrku, to może jeszcze napiszesz, jak posadzić opuncję. Dostałam od Gosi oderwany od rośliny macierzystej fragment i nie bardzo wiem, co dalej z tym począć :-/ .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Szałwia rzeczywiście ładna. Ja takiego szkodnika, a raczej całą armię miałam na wierzbie mandżurskiej.
Ps.Twoje truskaweczki puściły już listek.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

edyta_mi pisze:Piotrku, to może jeszcze napiszesz, jak posadzić opuncję. Dostałam od Gosi oderwany od rośliny macierzystej fragment i nie bardzo wiem, co dalej z tym począć :-/ .
Najpierw przez dzień przesuszyć a potem do wilgotnego przepuszczalnego podłoża. Ale najlepiej nie do gruntu tylko do doniczki, bo później na jesieni trzeba zabezpieczyć przed deszczami na zimę. Ja swoją sadzonkę schowałem do altany i przestałem podlewać do marca. W marcu jeszcze w altanie zacząłem podlewanie a później dopiero przesadzałem na rabatę.
ODPOWIEDZ