Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

A ja dzisiaj dowiedziałam się o nowych bylinach do ogrodka skalnego -o penstemonach. Przeczytałam już troszkę w necie i będę ich szukać. Gdzie kupowałaś nasiona? A ogród wygląda jak marzenie :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo dziękuję za miłe komentarze jeszcze dużo jest do zrobienia, Kasiu właśnie zaczęłam obsadzać teren za ogrodem , ten kawałek co Ci pokazywałam , może Pamiętasz :?: .
Dzisiaj zrobiłam parę zdjęć przed pracą rozsadzone nowe i stare roślinki, oraz kolorki tej pory roku, czyli kapusta zaczyna się przebarwiać petensmon kwitnący i troszeczkę jesiennego oczka wodnego.
Merghen nasionka kupiłam w internecie gdzieś na jakiejś aukcji , ale moje petensmony nie nadają się na skalniak bo są strasznie gidyjaste :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Małgosiu...pierwsze i drugie zdjęcie mnie zachwyca Obrazek kiedy u mnie tak będzie. . A kapusta ozdobna śliczna. Jest bardzo ładną ozdobą ogrodu. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super rabatka trawiasto żurawkowa :-D a jakie piękne żuraweczki :shock: jak to się wszystko rozrośnie to będzie cudnie wyglądać :mrgreen: Kapusta wygląda jak kwitnąca róża w zielonej koronce :-D Piękny ogród.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

"pięknie jesiennie"

Post autor: smigu-s303 »

Pochwalam tych co mają ciągle nowe pomysły i je realizują, jesień sprzyja nowym nasadzeniom, a jeszcze jak można przenieść granice ogrodu to super sprawa.Śliczna kapustka, ja w sprzedaży widziałam takie malutkie też są piękne i jedną sobie zafunduję na poprawę humoru. Pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu oczywiście że pamiętam, spokojnie dziś jeszcze bym mogła narysować układ twojego ogródka i wrysować przynajmniej część roślin :-)
A ta nowa cześć to przynajmniej połowa twojego "starego" ogródka, jeśli nie drugie tyle ;-) Nie wiem na pewno gdyż dokładnej granicy tego pola nie pamiętam ;-)
Ale czekam z niecierpliwością na każde zdjęcia, ciekawa jak to wszystko zorganizujesz :-D
No i inaczej się ogląda ogród na zdjęciach, który już się widziało w rzeczywistości - o niebo lepiej :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dziękuję za odwiedzinki , miło mi że się podoba, to jest motywujące :mrgreen:
Kasiu nawet dobrze wychodzi z tym zagospodarowaniem terenu za ogrodem całkiem fajnie wszystko wpasowuje się w te duże drzewa jutro zrobię parę zdjęć całościowych, wcześniej już jakieś zrobiłam ale strasznie mi się prześwietliły od słońca i są mało czytelne.
Muszę się pochwalić mam jeszcze jednego pieska tylko mieszka w domu , mieszanka labladora z owczarkiem kaukaskim, więcej z niego owczarka kaukaskiego , z labladora tylko ma lenistwo :lol: , ma 6 tygodni i już jest dosyć duży, tylko je i śpi na razie i swoje potrzeby sygnalizuje skomleniem , jest bardzo mądry jak na takiego niemowlaka :-D
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładne to "maleństwo". :-D

To takie maleństwo jak czasem oglądam programy przyrodnicze i słyszę, że niemowlak słonia waży 100kg czy takiego walenia ok. 3 ton :mrgreen: I jak takiego noworodka nazwać "maleństwem".
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Małgosiu, urocze i ładnie umaszczone maleństwo! Zdradź nam proszę jak ma na imię ten śliczny futrzaczek :-D
Widać, że wyrośnie na dużego, kudłatego i wiernego przyjaciela rodziny :-D
Zamieszka z Wami na stałe w domku, czy może jak podrośnie będzie spełniał funkcję stróżującą? :-)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Małgosiu, pięknie u Ciebie w ogródku. Fajnie wygladaja te trawki z żurawkami. Piesek tez śliczny, ale muszę Cie ostrzec. Ja tez miałam taka śliczna puchata kuleczkę, która zamieniła sie w male cielątko. Byla to mieszanka bernardyna z owczarkiem kaukaskim. Byl zupełnie nieprzewidywalny. Owczarki kaukaskie sa bardzo niebezpieczne.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo dziękuję za odwiedzinki, Kasiu nazywa się Bary i będzie mieszkał z nami w domu , mam nadzieję Joasiu że go dobrze wychowamy i będzie porządnym pieskiem czytałam wiele komentarzy na temat kaukaskiego , wiem że mają charakterek , ale są dobrymi psami domowymi , moi znajomi też mają i są bardzo zadowoleni, ma mieszankę labladora one są bardzo leniwe i spokojne więc powinno być dobrze :lol:

Dzisiaj zrobiłam obiecane zdjęcia z rozbudowywanego ogrodu, jeszcze brakuje ogrodzenia więc nieco dziwnie to wygląda ,dopiero zrobimy na drugi rok na razie roślinki zabezpieczam przed sarnami patykami i gałązkami i deskami z drzewa które po założeniu ogrodzenia będą usunięte :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oczko wodne już się bardzo zmieniło,brzegi porosły mocno roślinkami
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Oczko wodne - pierwsza klasa!
Z tymi nasadzeniami dookoła bardzo ładnie się prezentuje :-) .
A jeśli chodzi o Barego, to proszę Małgosiu, abyś go ode mnie serdecznie wytarmosiła za uszy ;-) :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękny ogródek. Po cichutku zazdroszczę tej powierzchni....zawsze marzyło mi się oczko wodne. Niestety zbyt mała działeczka. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Śliczny piesio, ale na pewno będzie duży. Radzę pewnych przyzwyczajeń uczyć od teraz, bo kaukazy mają charakterek. Nie pozwól wchodzić na kanapy i fotele, bo potem nie ma odwołania. Ja nie pozwalałam mojej Amfuni (chociaż trudno było o konsekwencję bo byłą takim samym puszystym kłębuszkiem) :mrgreen:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Nowa część ogrodu nabiera kształtów natomiast oczko wodne rewelka. :roll: :roll: Bary uroczy futrzaczek. :-D
Zablokowany