Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Zaczynam się denerwować tą moją przechowalnią zdjęć , bardzo długo trwa przerwa techniczna połknęło mi wszystkie zdjęcia z niej :evil:
Teraz wysyłam z innej . Mam nadzieję że na drugi rok będę mogła się pochwalić wyhodowanymi i kwitnącymi trytomami w innym kolorze niż pomarańczowe w sumie nie za bardzo wiem jakim, ale widzę że ładnie się rozrastają :-D , a na razie coś dla kolorku bo przechowalnia zdjęć nie działa i wstawiam stare zdjęcia z przed dwóch miesięcy których nie widać.
różyczki
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

kwitnący ogród, bardzo go lubię w tym okresie jest morze kwiatów
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgosiu, zdjęcia chociaż "stare", ale jakie piękne widoki, no i róże cudowne :-D Ach, jak ja się nimi zachwycam :mrgreen: :lol: Fajnie, że Krzysiek trochę łaciny wprowadził, dla mnie bardzo pomocna - skopiowałam :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu to prawda, Krzysiu dziękuję bardzo bardzo :-D , jakaś jestem zkręcona, zapomniałam podziękować za odwiedzinki i miłe komentarze :oops:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Pięknie tam masz :-D
Tak pięknie rozrośniętych i kwitnących trytom to ja dawno nie widziałam :roll:
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Jak zawsze pięknie u Ciebie i kolorowo :-D Hibiskus śliczny. Właśnie wróciłam z urlopu i pomału nadrabiam zaległości. ;-) :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Nie za ma co ;-) trochę łaciny nie zaszkodzi.

Bardzo urokliwy ten ostatni obrazek z trytomami.
Właśnie właśnie, tak jak Ewa o trytomy chcialem zapytać. Wiem, że u ciebie klimat podgórski dość zimny a te ciepłolubne rodem z Afryki kwiaty tak ładnie u ciebie kwitną.
Nadmiar śniegu im widać nie zaszkodził.
Pisałem w wątku Gosi o moich kapryśnych Kniphofia Jednego lata tylko 2 kępy miały po 7-8 kwiatostanów.
Zdaje się, że już kiedyś podawałaś jak o nie dbasz ale może mi przypomnisz czy je jakoś specjalnie traktujesz (ochrona, podlewanie, zasilanie, gleba).

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Krzysiu specjalnie się do nich nie przykładam,rosną w trawie w bardzo gliniastej zbitej ziemi, dosyć suchej bo trawa zabiera wszystką wodę,w tamtym roku zasiliłam je plackami krowimi , dosłownie nazbierałam i podłożyłam pod każdy krzaczek.
Na zimę przycinam je do połowy i mocno związuję tak żeby nie miały w środku wody, na wiosnę wszystkie pędy są u mnie do wycięcia bo nie przetrwają zimy, ale odbijają na nowo , zależy od zimy w tym roku kwitły bardzo marnie na jednym krzaczku jak widać na zdjęciu były tylko dwa kwiatki i jeszcze okropnie małe, zima była za ostra coś im zaszkodziło.
Ale przypuszczam ze u Ciebie jest za mokro , u mnie w tej części ogrodu jest sucho woda nigdy tam nie stoi po ulewnych deszczach ani po zimie w innej części mam bardzo mokro od jakiegoś czasu po deszczach i po zimie się dosłownie topię w wodzie z tego powodu w tym roku musieliśmy wyciąć żółtą śliwkę która w tym roku miała bardzo dużo owoców i miała przysłowiowe 7 lat, ponoć śliwy tak długo mogą nie owocować, wykarczowaliśmy też krzewuszkę 5-letnią piękną i piękną wielką na nodze wierzbę , woda zalała korzenie zbyt długo to wszystko tak stało.
Poza tym nic więcej nie wiem na temat uprawy acha na zimę okrywam je lekko świerkiem, bo przypuszczam że u mnie by nie przeżyły tych zim jak większość roślin delikatniejszych które nie mają u mnie racji bytu nawet pod okryciem nie przezywają np.azalie drobnokwiatowe, czy szczodrzeńce piękne bordowe, różowe które mi się bardzo podobają ale cóż nie wszystko można uprawiać na naszym terenie.

Bardzo dziękuję za przemiłe odwiedzinki :mrgreen:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Małgosiu Twój ogród jak zawsze zachwyca,niezawodne róże wciąż kwitną.Moją uwagę zwrócił piękny kolorek Hibiskusa ,rzadko taki się spotyka :-)
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Jagódko dziękuję za odwiedzinki :-D
Jutro zrobię troszeczkę zdjęć z rozbudowanego ogrodu, w czasie urlopu troszeczkę miałam perypetii, mąż w szpitalu, syn w ciągłych rozjazdach, więc musiałam radzić sobie sama z trudami ogrodowymi, sama obsadziłam spory kawałek ziemi różnymi krzewami , bylinami i trawami, rozsadziłam trytomy , zrobiłam 10 krzaczków z dwóch kęp , będzie ciekawie jak zakwitną w przyszłym roku, rozsadziłam liliowce zrobiłam szpaler a właściwie dwa rzędy w sumie 41 krzaczków to jeszcze nie wszystkie , posadziłam wrzosy i żurawki oraz nowe krzewuszki , funkie teraz rosną po drzewami iglastymi tam gdzie lubią rosnąć w półcieniu.
Dzisiaj brakło mi sił i czasu na zdjęcia ale jutro przed pracą coś zrobię, zakwitły mi pierwsze
penstemony z własnej rozsady.
Teraz muszę poczekać na późną jesień lub na wiosnę żeby przekopać maliny bo na razie mi owocują i ręce mam związane, znajdą się w lepszym miejscu, będzie sporo pracy.

żeby nie było smutno

Obrazek


Obrazek


Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Napracowałaś się Małgosiu :shock: Twój ogród zawsze mi się podobał, a teraz kiedy go tak "poukładasz" to będzie wzorcowy :lol: Życzę zdrowia tobie i również małżonkowi :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajna kępka pysznogłówki :-D skalniaczek widać w tle ładnie zarośnięty i biały rozwar z dużą ilością kwiatów. Ale Ci wszystko ładnie kwitnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu bardzo dziękuję za przemiłe odwiedzinki, Piotrze taką pysznogłówkę też Będziesz miał :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dużo pracy włożyłaś w przebudowę ogrodu, w przyszłym roku będzie chyba idealnie. :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Małgosiu ilekroć oglądam Twoje zdjęcia, marzę by zobaczyć Twój ogród na żywo, to dopiero musi być przeżycie. :-D
Podobnie jak Piotra zachwycił mnie widok rozrośniętej pysznogłówki.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj tak, to jest wrażenie zobaczyć ten ogród na żywo :-D
Zablokowany