Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesiołek ślicznie cytrynowo kwitnie, :-D Uwielbiam te cytrynowe kwiatki, super rozświetlają jesienną szarość, bo kwitną do pierwszych przymrozków. A oczko w czerwonych kamieniach wygląda bardzo ciekawie i dekoracyjnie, fajne tło dla kwiatów.
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Bardzo podoba mi się formowany Jałowiec,sama go formowałaś?
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dziękuję za odwiedzinki, Jagódko mój mąż sam formował ten jałowiec.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Małgosiu pięknie uformowany jałowiec, gratulacje dla męża, że też mój małżonek nie chce bawić się w ogrodnika. :-D
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Małgorzata124 pisze:Dodam jeszcze coś z późnego lata...
pensemony które jeszcze nie kwitną może jakiś znawca powie mi czy zakwitną jeszcze w tym roku , bo od wiosny jakoś cieniutko rosną
Pomógłbym Małgorzato ale nie wiem jaki masz gatunek penstemona.
W encyklopedii piszą, że penstemony skalne kwitną przez całe lato a rabatowe od wczesnego lata do wczesnej jesieni.
Jeśli wypośrodkujemy ten czas ;-) to wyjdzie nam..początek sierpnia.
W ogrodach najczęściej uprawia się odmiany hodowlane czyli P. hybridus. Jednak te traktuje się jak jednoroczne ze względu na niedostateczną zimotrwałość.
U mnie zarówno duże sadzonki jak i młode z siewu miałem jeden sezon.

Zdecydowanie natomiast protestuję :-D że nastąpiło już późne lato. To moja ulubiona pora roku i to późne przyjdzie jakoś tak we wrześniu, a teraz chciałbym jeszcze się ciepełkiem trochę rozkoszować :roll:
Czyż nie? ;-) :lol:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Krzysiu zdecydowanie Masz rację to chyba moje wnętrze jakoś widzi późne lato, moje samopoczucie jakieś do niczego widzę tylko koniec pięknego sezonu letniego , jakoś tak szybko mi to wszystko w tym roku umknęło :-( , ale ja też bardzo chcę też jeszcze ciepełka i urlopu.
U nas już zaczynają kosić zboża a to już nie za bardzo dobry sygnał , to mnie przygnębia :-( :-(
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Małgosiu, jałowiec formawany bardzo mi się podoba :-D Świetnie wygląda podsadzony bylinami, np. u ciebie hostami.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Małgosiu pięknie u Ciebie i wcale nie widać zniszczeń :-D piękny ogród a rośliny rozkwitają z dnia na dzień.Jałowiec formowany cudo :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedzinki

Post autor: smigu-s303 »

Małgosiu witaj :lol: Najważniejsze by mieć pomysł, duże pochwały za ten formowany jałowiec kapusty bombowe one dopiero później dadzą odpowiedni nastrój jak się wybarwią, ja penstemony zawsze wysiewałam bardzo wcześnie a i tak kwitły dopiero pod koniec lata ale za to jak :-P pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Małgosiu jak ładnie na Twoim ogródku, wszystko pięknie rośnie i nie daje się zmiennej pogodzie :-) Jałowiec wygląda naprawdę bardzo pięknie w tej formie. I ja muszę zacząć formować swoje drzewa i krzewy żeby nadać im konkretny kształt. Zaglądając do Waszych wirtualnych ogródkach można znaleźć wieeeeele wspaniałych pomysłów :-D :mrgreen:
Pozdrawiam! ... i życzę, znacznie lepszego samopoczucia oraz aby reszta lata była cieplutka i upłynęła w wesołej wakacyjnej atmosferze.
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo dziękuję za odwiedzinki, Krzysiu dziękuję za podpowiedzi są bardzo cenne dla mnie.
Dzisiaj u nas bardzo deszczowo , brak czasu i zmęczenie doskwiera mi okropnie, ale jak idę do mojego ogródka ro robi mi się bardzo przyjemnie, przyroda daje sobie radę po zniszczeniach doskonale odbudowuje to co może i to mnie bardzo cieszy :mrgreen: i dodaje sił do dalszej pracy.
Dokupiłam trochę bylinek i jeszcze jedną wierzbę na nodze taką samą już mam i perukowca
o czerwonych liściach, wciąż nie mam czasu na przesadzanie miałam zacząć ze dwa tygodnie temu , ale oczywiście przetwory zimowe zajęły mi sporo czasu i wciąż zajmują nie wiem kiedy się skończą.
Smigu dziękuję za podpowiedż mam nadzieję że też mi zakwitną, Halinko faktycznie ten grad to pestka, a ja się załamałam jak zobaczyłam pierwszoroczne lilie całkiem stłuczone , na drugi rok będzie lepiej, Nutko bardzo mi miło że się troszeczkę podoba :mrgreen: Gieniu dziękuje zaprzemiłe odwiedzinki
troszeczkę nowych foteczek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

kolorowo i kolorowo,bardzo to lubię :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Daniusiu bardzo dziękuję.

mam zapytanie czy Znacie te grzyby czy one są jadalne :?: :?: , to z dzisiejszych zbiorów

Obrazek
Obrazek

a tyle dzisiaj nazbieraliśmy

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Ale obfite grzybobranie :shock: Niestety nie znam się na grzybach :-/ Jedyne, które znam to podgrzybki, u nas mówimy na nie czarne łebki :-D
Ogród masz przepiękny i kolorowy o każdej porze i jeszcze widzę wiele drzew i krzewów formowanych, podobają mi się :lol: Liliowce prezentują się wspaniale :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale grzybów :shock: większość to borowiki - prawdziwki ale są też koźlarze czerwone i koźlarz babka (brązowe) a nawet widzę pieprznika jadalnego zwanego kurką :-D
Oczyścić, wysuszyć i będą do wigilijnych potraw :-D
Zablokowany