Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Wczorajsze zdjęcia jeszcze , jedna z ciekawszych roślinek to akant, liliowce
akant
Obrazek
liliowce
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Małgosiu piękne liliowce, ten czerwony wpadł mnie w oko, czy znasz może nazwę? Takiego koloru nie mam u siebie. Akant też pięknie się prezentuje na rabacie, muszę koniecznie bliżej się z nim zapoznać. :-D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

majka pisze:Małgosiu piękne liliowce, ten czerwony wpadł mnie w oko, czy znasz może nazwę?
mnie też super kolor
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

W maju zmagaliśmy się z powodziami,teraz z suszą :-? ale Twój ogród tonie w kwiatach... Lilie przepiękne :roll: a ten czerwony Liliowiec nieprzeciętnej urody :-D
pozdrawiam jagódka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Akant bardzo okazały a i liliowcom nic nie brakuje :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu , Majeczko , Jagódko Piotrze dziękuję za odwiedzinki, nazwy liliowca niestety nie znam :oops: , kiedyś nie zwracałam na to uwagi.
Jagódko może i troszeczkę kwitnie ale bardzo skąpo , po ostatnich opadach gradu bardzo dużo mi zniszczyło roślinek i w tej chwili czekam na jesienne, mam jakieś niedobitki w ogrodzie, trochę floksów , jeszcze nie rozkwitły penstemony, jeżówki , ale troszeczkę jest pustawo.
Pomyślałam że na drugi rok zainwestuję w krzewy o kolorowych liściach w razie takich zniszczeń jak w tym roku będą ładnie zdobić , nawet nie mając kwiatów, bo kwitnące bardzo mi stłukło np. budleje bardzo są zniszczone gdzie nie gdzie został jakiś kwiatek.
Mam nadzieję że jesienią będzie ładniej jak w tej chwili.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Troszeczkę fotek z dzisiejszego dnia coś pomału się u mnie rusza pomimo zniszczeń :-D
klematis
Obrazek
latria
Obrazek
mydelnica, nie wiem czy prawidłowa nazwa
Obrazek
formowany jałowiec
Obrazek

Obrazek

kawałeczek ogrodu
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ha :!: I doczekałam się zdjęcia formowanego jałowca :mrgreen:
Małgosiu nadal jest u ciebie tak ślicznie jak zapamiętałam :-D , nawet nie widać nadmiernych zniszczeń :->
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pięknie kwitnie powojnik :-D , czy to jackmanii? Formowane drzewko też ładnie się prezentuje, ciekawie wygląda :-D. A ten kwiatek to mydlnica, bez tego "e" w środku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Kasiu widać tylko nie za bardzo to pokazuję bo naprawdę nie ma co oglądać zniszczyło mi tą rabatę z liliami,Wiesz którą na niej rosło sporo nagietek, wszystko tak z ciapało że jak zobaczyłam to myślałam ze padnę, większość wyrwałam i na kompost i szkoda mi budlei bo też nie źle połamało czubki z kwiatkami, ale jesienne na razie się trzymają coś będzie kwitło :-D jeszcze tego roku.
Kasiu krzewuszkę różową przycięłam o połowę żeby ją odmłodzić i czerwoną o jedną trzecią , mam nadzieje że na drugi rok aura będzie bardziej sprzyjająca i coś zakwitnie z nowych rododendronów chciałabym jeszcze dokupić z parę na tą nową część zobaczymy czy mi się uda , miałabym jeszcze ochotę na krzewy o kolorowych liściach i koniecznie krzewuszkę żółtą będę na nią normalnie polować :lol:
Piotrze dziękuję za nazwę bo zwykle lubię przekręcać :oops: :lol:
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Małgosiu...przepiękny ogródek. Jestem zachwycona ilością kwiatów i różnych nasadzeń. Najbardziej przypadł mi do gustu formowany jałowiec. Dla mnie bomba. :mrgreen: Przydał by mi się taki aby bardziej osłonić moje hosty. Pewnie odgapię jeśli pozwolisz. Zapytam tylko czy to zwykły leśny jałowiec. :?:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Zeniu najzwyklejszy w świecie może być leśny lub kupiony w sklepie, wszystkie jałowce doskonale się formują.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Mam właśnie taki zwykły leśny jałowiec, średniej wielkości. Przy najbliższej wizycie na działce, obadam go czy gałązki jeszcze dadzą się ładnie powyginać i jak co to do roboty. Cieszę się że podpatrzyłam następnego fajnego pomysła. Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Zeniu ale gałązek nie trzeba wyginać one są u mnie naturalne tylko odpowiednio przycięte, wszystkie igiełki od dołu gałązki zostały wycięte, i zostawiony na każdej malutki czubeczek z igiełkami i jeszcze końcówki przycięte , te gałązki same się uformowały po paru latach , ponieważ jałowiec cały czas był przycinany w kulę w celu rozkrzewienia i ułożenia odpowiednio gałązek, parę razy w roku trzeba przycinać te kuleczki żeby się dobrze rozkrzewiały i były w miarę równe.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dodam jeszcze coś z późnego lata już mniej kwitnąco ale czekam na jeszcze te które nie kwitną jakoś się uchowały :-D
oczko późnym latem
Obrazek
lwie paszcze
Obrazek
wiesiołek misuryjski kwitnie pierwszy raz w tamtym roku wysiałam go, ma bardzo duże kwiatki
Obrazek
kapusty ozdobne będą piękne późną jesienią kiedy sie przebarwią mam parę sztuk na rabatach
Obrazek
pensemony które jeszcze nie kwitną może jakiś znawca powie mi czy zakwitną jeszcze w tym roku , bo od wiosny jakoś cieniutko rosną
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Zablokowany