Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pięknie rozkwitła ci trytoma groniasta na rabatce i kropliki jednoroczne ładnie się prezentują. Jak zwykle pięknie i kolorowo u ciebie :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Elu , Piotrze dziękuję za miłe odwiedzinki :-D :-D :-D
A to dzisiejsze zdjęcia trochę mało mam ostatnio czasu , bo jest cieplutko i chcę wykorzystać każdy dzień na prace w ogrodzie, ale to jest bardzo utrudnione z powodu panującej suszy, ziemia u mnie jest bardzo spękana trudno wbić w nią jakieś narzędzie do prac ogrodowych, w sumie kończy się to usunięciem tylko przekwitłych roślinek inaczej jest trudno. :-( , zdjęcia robione wieczorkiem, zaczyna mi nawet wysychać trawnik.
pierwsze lilie
Obrazek
pysznogłówka i szałwia
Obrazek
trytomy
Obrazek
jednoroczne NN
Obrazek
ogród
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Małgosiu śliczne piękny ogólny widok ogrodu, olbrzymie kępy trytomy, róże śliczne, urzekające białe lilie z pysznogłówkami, piękny kontrast. Dzwonek skupiony biały wyhodowany z nasion, czy kupiona sadzonka, chciałabym go nabyć ponieważ mam niebieski. Bardzo ładnie u ciebie. :roll:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Majeczko kupiona sadzonka ze 4 lata temu z wysyłki, bardzo pomału rośnie i ma 30 cm nie więcej.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Dzięki Małgosiu, na wiosnę poszukam, może gdzieś wypatrzę. Piękne, dorodne twoje pysznogłówki. :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Majeczko dziękuję, na razie jest tyle mam jeszcze inne kolory ale jeszcze nie kwitną. :-D
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładne pochodnie na widoczku ogólnym, pięknie się rozrosły :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Piotrze one mają sporo lat dlatego są takie rozrośnięte, mam w tym roku wysadzony do gruntu jeszcze inny kolorek ale chyba nie będzie kwitł bo one po wysianiu kwitną w zasadzie w trzecim roku uprawy, przynajmniej u mnie tak kwitły , bo mam je z nasion, te które wysadziłam w tym roku będą już drugi sezon na drugi rok powinny kwitnąć zobaczymy jakie będą, bo na razie wiem że wysiałam dwa kolory (czerwony i beżowy),jeden z nich mi padł nie wiem który.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

piotrek_ns pisze:Ładne pochodnie na widoczku ogólnym, pięknie się rozrosły :-D
I zima im niestraszna u ciebie. :shock:
Moje trytomy zgodnie zresztą z przewidywaniami nie zakwitły :-/ . Liczę na jeszcze jedną przechowaną w inspekcie. Nie ma jednak zamiaru zakwitać :lol:

Czy je Małgorzato dokarmiasz jakoś specjalnie?
Glebę masz jak wyżej czytam z domieszką gliny czy tym trytomom przygotowałaś bardziej przepuszczalne podłoże aby zimą kłącza nie zmarzły?
Przepytałbym jeszcze Gosię, która miała wiosną nieżle wyglądające liście trytom ale gdzieś nam przepadła ;-) Czy urlopuje może? Ktokolwiek widział, ktokolwiek... :lol:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Krzysiu w sumie ta zima była bardzo ostra zmarzła mi cała część nadziemna myślałam że nie zakwitną i niespodzianka, w tamtym roku nawiozłam je obornikiem, rosną w trawniku, ziemia okropna zbita gliniasta, co roku kwitną bardzo ładnie, coś im pasuje tylko co , nie przygotowywałam specjalnie ziemi po prostu wsadziłam w trawnik i to wszystko czasami wyskubię dokoła trawę po koszeniu żeby nie zarosły chwastami.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Bardzo okazałe są twoje trytomy, tym bardziej je podziwiam, że jak piszesz, nie mają zbyt dobrych warunków glebowych :shock: Moja trytoma pewnie nie zakwitnie w tym roku, bo to jeszcze bardzo młoda roślinka ;-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Gieniu też mnie to dziwi, że przetrwały w takim stanie :shock:
Dzisiaj rozkwitły się moje nowe iryski cebulowe kupione w biedronce i irysek bylinowy fioletowy dłuuugo na niego czekałam :mrgreen:
iryski z biedronki
Obrazek
irysek bylinowy fioletowy
Obrazek
rozwinięte pierwsze lilie
Obrazek
Obrazek
liliowiec jeden z wielu
Obrazek
przetacznik kłosowy różowy
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Trytomy może i rosną w niedogodnym miejscu ale myślę, że trawnik tworzy na zimę swoją zbitą darnią odpowiednią ochronę przed nadmiarem wilgoci i mrozem. I mimo, że przemarzają liście, to grube kłączowe korzenie pozwalają wiosną odrosnąć roślinie.

Iryski cebulowe bardzo fajne :-D , moje uschły w doniczce ale posadzę na jesieni i może zakwitną w przyszłym roku. Spodobał mi się też różowy przetacznik, ma ciekawe długie kwiatostany :-D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Piotrze zgadzam się chyba ta trawa tak dobrze na nie wpływa.
Dzisiaj późno zrobiłam trochę zdjęć , nie lubię robić wieczorem ale brak mi czasu :-( , zaczynają kwitnąć inne lilie chociaż z powodu suszy strasznie są marne, ale i tak trochę szczęścia dzisiaj mieliśmy bo padał deszcz zawsze to lepsze od sztucznego nawadniania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
kupinosia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2010-07-02, 10:12

Post autor: kupinosia »

Małgorzata124 pisze: :shock:
Dzisiaj rozkwitły się moje nowe iryski cebulowe kupione w biedronce i irysek bylinowy fioletowy dłuuugo na niego czekałam :mrgreen:
iryski z biedronki
Małgosiu ja tu jestem nowa i podziwiam Twój ogród. Napisz proszę co rośnie pod iryskami takie różowe ? Czy te iryski z biedronki to były kupowane w doniczce i jak dawno ?
Pozdrawiam
Zablokowany