Mój kawałek nieba

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dobry wieczór dzisiaj wysyłam zdjęcia dalszej części lata i grill, który obiecałam pokazać w całości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Fajny grill.Budleja tez mi się podoba mam ją na liście zakupów :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Budleje są bardzo ładne tylko trochę czasu zajmuje zanim urośnie,ja mam jeszcze cztery sztuki ale małe dlatego nie robiłam zdjęć, jedna ma przebarwione listeczki na biało-zielono i kolor intensywnie różowy wpadający w fiolet, mam jeszcze białą niebieską i ciemniejszą jak na zdjęciu powyżej, są fajne bo kwitną tak póżno i długo aż do przymrozków.Mam jeszcze jeden krzewik który ma dopiero pąki i kwitnie na niebiesko nie wiem jak się nazywa, jak zakwitnie to może mi ktoś podpowie.Następnym razem spróbuję opisywać roślinki , na razie uczę się i wychodzi mi to nieporadnie.


gorąco pozdrawiam
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dzisiaj wyślę jeszcze coś z lata to chyba końcówki, bo już zaczynają kwitnąć jesienne roślinki

ogród po deszczu kwitną naparstnice, pysznogłówka szykuje się do kwitnięcia, juka przed kwitnięciem.

Obrazek

przetacznik niebieski i penstemon różowy wszystko w kroplach deszczu

Obrazek

dziki zakątek

Obrazek

dziwna aksamitka i mieczyk czerwony

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Juka teraz kwitnie?? Niesamowite :shock: :-D A aksamitka bardzo ładna i nie widzę w iej nic dziwnego.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dlatego dziwna bo zwykle miałam równomiernie przebarwione lub jednokolorowe, a ta jena z wielu ma czapeczkę żółtą i brzeżki pomarańczowe, zdjęcie jest robione wieczorem i słabo widać tą zmienność.



gorąco pozdrawiam
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dzisiaj trochę jesieni też jest piękna

dzierżan jesienny

Obrazek

astry

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Obrazek

Obrazek

cynie

Obrazek
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Piekne astry. Jakos nigdy nie mialam do nich serca. Moze sie w koncu przekonam. :-)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Joasiu warto je posiać mają różne kolory i różnią się kwiatami bardzo je lubię tylko czasami mam problem bo nie chcą w mojej ciężkiej ziemi rosnąć, raczej lubią przepuszczalne podłoże, a na naszych terenach jest podłoże gliniaste, jak to w górach.
Bardzo dziękuję za milutki komentarz i gorąco pozdrawiam.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Śliczne, kolorowe astry.
U mnie dopiero powoli zaczynają kwitnąć. I pomimo że posiałam mieszankę kolorów - obrodzily tylko białe.

Spodobał mi się też dzierżan jesienny. Oj, chyba też takiego sobie sprawię :-D
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Hej Małgosiu fajny ten grilek. Ja ciągle mam go w planach ale coś się one oddalaja i oddalaja :oops: ale u wszystkich wypatruje nowych pomysłów i rozwiązań i materiałów z jakich robią. Twój jest z czego to cegła? Ale taka zwykła czy kinkierowa? Sami robiliście od podstaw?

Astry i cynie są śliczne mają boskie kolorki.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Malgosiu, ja tez mam w ogrodku ciezka, zaskorupiajaca sie glebe. Mowisz, ze masz problem, zeby astry dobrze rosly, ale na zdjeciach prezentuja sie niezwykle okazale. :-D
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Dzierżan ładnie się prezentuje astry też okazałe.Wysiałam w tym roku jasne astry a mam same ciemne ale co tam ;-) :-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Sama się zastanawiam dlaczego takie urosły , myślę że dopomogła im w tym, przetworzona
czysta woda pełna azotu z przydomowej oczyszczalni ścieków, wodą tą nie można podlewać warzyw, wszystkiego co będzie przeznaczone do konsumpcji, natomiast doskonale rośnie po podlaniu trawnik zieleń ma wpadającą w niebieski, zauważyłam, że to samo się dzieje z roślinkami które podlewam rosną dorodne, ładnie wybarwione, woda z oczyszczalni jest bez zapachu i chyba nie za bardzo trująca bo mój piesek czasami popił jej i jest zdrowy, można ją też wpuścić do stawu, bo jest czyściutka, podobna oczyszczalnia funkcjonuje na naszym terenie dla miasta, też na bazie bakterii, bo jak mi obumiera złoże to się zaopatruje w nie w pobliskiej oczyszczalni.

Harwi, grill zbudowany jest z polnego kamienia ( czerwonego piaskowca), sami go wbudowaliśmy , trochę pracy trzeba włożyć, bo najpierw trzeba pochodzić po polach i nazbierać kamolków , jak największych żeby zbudować konstrukcję, a z reszty dobudować inne elementy, takie jak np. dokoła grilla podłoże na którym ma stać.


cieplutko Wszystkich pozdrawiam
pozdrawiam Małgorzata
Zablokowany