Mój balkonik

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

A to dobrze Gosiu, że je zasilasz. Twoja jest roślinką młodą, jeszcze będzie ładnie kwitła.
Załączniki
te pachną najładniej, nie za mocno
te pachną najładniej, nie za mocno
dużo ich dziś, wszystkie kwitną, bo jest gorąco
dużo ich dziś, wszystkie kwitną, bo jest gorąco
P1250770.JPG
P1250766.JPG
P1250761.JPG
gdy tylko wychodzę na balkon, w przerwie między demolowaniem łazienki, bo zaczynamy remont, to passiflor jest coraz więcej, teraz też :)
gdy tylko wychodzę na balkon, w przerwie między demolowaniem łazienki, bo zaczynamy remont, to passiflor jest coraz więcej, teraz też :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

A może pstryknij zdjęcie ogólne ,żeby było je widać dużo na raz ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Gosiu, wczoraj rozwinęło się kwiatków 15. Ale one są pod dachem i pod doniczkami z begoniami, w różnych częściach balkonu i zrobić się im wszystkim na raz zdjęcia nie da. I tak fotek mają dużo, bo je bardzo lubię :lol: .
Zapowiadają u nas zmianę pogody na deszczową od soboty, to powolutku będzie się kończyło passiflorkowo.
Pączków mają bardzo dużo i mogłyby kwitnąć do grudnia, ale to w Twoim klimacie. Ja tradycyjnie je zetnę w pierwszy weekend października, bo później mam dyżury z wnukami.
Pytałaś o fuksję u Cecylii w wątku. U mnie nie będzie rosła, bo się gotuje. Ona lubi cień, a ja lubię ją i próbowałam już nie raz. Nawet w tym roku córka mi kupiła i widziała jaką mam zafrasowaną minę, bo i tym razem roślinka padła w niedługim czasie, mimo, że nie była bezpośrednio na słońcu. Za gorąco jej było.
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój balkonik

Post autor: tadek »

.
Krysiu, może Mirkowi udało by się ująć na krótkim filmie, urodę Waszego passiflorkowa? :zawstydzony:
Bo 15 kwiatów passiflory, to już jest coś! I rozkwitają za chwilę kolejne...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu ! Tadziu ma dobry pomysł :krótki filmik ,który obejmie dużo zakamarków z passiflorami.
Jeśli chodzi o fuksję ,to co prawda miałyby ciągle cień wisząc pod markizą ,nie byłyby ściśnięte w wiszącej donicy ,no ale z tą duchotą to ...problem .Zostaje tylko wschodni balkon,ale tam od ulicy lepiej widać w wiszącej donicy pelargonie lub surfinię -pomyślę.Wiesz ,nie wiem co powiesić w doniczkach z kogutkami na drugi rok ,może spróbuję jeszcze raz z begoniami. Kwiatki tych czerwonych ,zwisających ,bardzo długo trzymają się w rozkwicie,chociaż roślinka nie wiem dlaczego mizerna,ale kwiatki piękne.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Mirek wraca po pracy i już nie ma dobrego światła. Dziś robiłam zdjęcia około 11, nawet nie patrzyłam co wyszło, bo już trzeci dzień rozpirzam naszą łazienkę :lol: . To będzie dłuuuugi remoncik ;-) .
Fuksja Gosiu nie bardzo nadaje się na nasze balkony, niestety. A też mi się bardzo podoba. Raz, jakoś miałam taką w biało czerwone kwiaty i gdy było upalnie zamykałam ją w kuchni. No i przetrwała całe lato, ale moja determinacja była wielka. :lol:
Pozdrowionka serdeczne :)
Załączniki
P1250771.JPG
P1250775.JPG
P1250776.JPG
P1250779.JPG
P1250781.JPG
P1250782.JPG
P1250784.JPG
P1250772.JPG
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój balkonik

Post autor: Iga51 »

Krysiu, świetne te ujęcia po dachem. Piękna girlanda z Twoich passifłorek.
Nie zazdroszczę remontu łazienki. Będzie co robić.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ja też Krysiu remontu nie zazdroszczę ,ale tego tropikalnego gąszczu to owszem :-D I wszystko takie zdrowe !Czy ten zielony gąszcz pokrywa cały sufit ?- cudny !
Dobrej nocki !
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Dzięki Igusiu. Łapki mnie bolą, ale płytek to ja kłaść nie będę , tylko fachowiec.
Gosiu , ten gąszcz nie dość, że pokrywa cały sufit, to jeszcze za szczawikiem, takim dużym szpalerem popełznął do sąsiadki piętro niżej :lol: . Są też pąki kobei, tylko nieduże i nie wiem, czy zdążą zakwitnąć.
Załączniki
ta była krótko
ta była krótko
a to ta fuksja, która dała radę i wytrzymywała upał, ale przenosiłam ją do kuchni :)
a to ta fuksja, która dała radę i wytrzymywała upał, ale przenosiłam ją do kuchni :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękne te fuksje,a ta jasnoróżowa niepowtarzalna.Czyli fuksje mieszkały bardziej w kuchni niż na balkonie.To tak jak ja kiedyś w Polsce dostałam od jeszcze nie męża , ponad 30 olbrzymich ,bordowych róż ,a że był upał nieprzeciętny , więc przebywały więcej w wannie z wodą niż na stoliku w moim pokoju :lol: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Gosiu, dlatego wydaje mi się, że fuksje z bólem serca, ale możemy sobie podarować, bo nie będą rosły :)
Załączniki
dziś ciepełko , kwiatki rozkwitają
dziś ciepełko , kwiatki rozkwitają
P1250788.JPG
fioletowa z loczkami, czyli cielista powędrowała pod sam daszek
fioletowa z loczkami, czyli cielista powędrowała pod sam daszek
P1250790.JPG
P1250791.JPG
P1250794.JPG
Miłego dnia :)
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik

Post autor: Sylwia,Gosia »

We wszystkich odsłonach -piękne ! Te z pierwszego zdjęcia przypominają latające talerze :lol:
U mnie od dawna bugenwilla ,od kiedy zwinęła troszkę listki - nie kwitnie .
Twoja jeszcze pięknie kwitnie. Krysiu dlaczego tak szybko ścinasz i wynosisz z balkonu duże kwiaty ? Przecież bugenwilli ,ołownikowi ,a tym bardziej passiflorze ,tylko temperatury poniżej zera mogą zaszkodzić,przy kilku stopniach powyżej zera nic się z nimi ,z tego co wiem nie dzieje ,przynajmniej tutaj.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Gosiu, ja przez te wszystkie lata na prawdę nauczyłam się o nie dbać i bardzo dobrze wiem, czego im potrzeba.
Kilka razy zaskoczyła mnie październikowa pogoda i śnieg , który zdarza się też :lol: i to w połowie miesiąca . Dlatego powolutku, bo nie da się szybko, donice są bardzo ciężkie, kwiaty będą przenoszone w ciepłe miejsca. Teraz już tylko na klatkę schodową, bo znoszenie do piwnicy już przerasta moje siły :-(
Ołownik w temperaturze 4 stopni robi się różowy, liście tak wyglądają, gdy jest zimno. Z podlewaniem też jest kłopot , gdy dni są chłodne, bo choroby grzybowe też się zdarzają częściej.
I ten początek października to jest czas optymalny, żeby spokojnie, nie nerwowo, przygotować kwiaty na przezimowanie.
Serdecznie pozdrawiam :-D
Załączniki
P1250800.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik

Post autor: Krysia »

Kwiatuszki dzisiejsze. Cieszę się nimi dopóki są :lol: .
A bugenvilla Gosiu może być przycinana i się nie obraża ;-) . Ja swoją przycięłam gdy zostały już tylko gałązki z listkami i teraz znów powtórzy kwitnienie.
Załączniki
P1250801.JPG
P1250804.JPG
P1250811.JPG
P1250816.JPG
P1250817.JPG
P1250823.JPG
P1250824.JPG
P1250829.JPG
P1250805.JPG
P1250803.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój balkonik

Post autor: Danka »

Krysiu twoje kwiaty zachwycają. Aż żal pomyśleć, że niedługo ich nie będzie :->
Zablokowany