Mój balkonik - część druga

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: malina »

Ta trawka z tymi kuleczkami w tej pięknej doniczce :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Taaaaaaak , trawka ,jeszcze w takim "opakowaniu" naprawdę zachwyca , pokaż Krysiu te kuleczki z bliska ,jeśli możesz . Ładnie zagęścił się powoli koszyczek ze szczawikiem i zwisającą , różową słonecznicą (?) .
Podoba mi się jak się ze wszystkim organizujesz ,systematycznie kupujesz to co zaplanowałaś i masz zawsze porządek :mrgreen: , czego Ci zazdroszczę , bo ja z mojego bałaganu długo jeszcze nie wyjdę i tylko zamiatam i myję balkon ,a doniczki i reszta stoi :mrgreen: .
Chyba te 10 -letnie donice passiflory ,nie mieszczą się w tych drewnianych donicach ?

Trzymaj się ciepło i nie przepracowuj :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Halinko, Gosiu dziękuję za odwiedziny. Ja nadal nie wiem jak ta trawka się nazywa. Zobaczyłam ją miesiąc temu i kupiłam, bo ładna i z czuprynką :lol: . W pojemniczkach z kuchni Mirek wierci otworki i mam doniczki na wymiar :lol:. Ta , w której rośnie trawka jest jedną z nich.
Passiflory mieszczą się w tych drewnianych skrzynkach. Są dwie skrzynie i do nich wchodzą doniczki w zestawie - jedna wielka + druga mniejsza.
Dziś odpoczywaliśmy. Serdecznie pozdrawiam :).
Załączniki
trawka
trawka
P1490732.JPG
P1490736.JPG
P1490743.JPG
hoja znów będzie kwitła
hoja znów będzie kwitła
pelargonia odmiana Vancouver
pelargonia odmiana Vancouver
lubię te pelargonie o kolorowych listkach, tu odmiana Contrast
lubię te pelargonie o kolorowych listkach, tu odmiana Contrast
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu ,znalazłam małą lantanę zaczyna dopiero pokazywać kwiatki :żółte ,albo bardziej żółte :lol: ( pan nazwał te ostatnie pomarańczowymi). Nie jest to niestety lantana o pokroju ,który miałam ,rosnąca w formie wysokiego krzaczka . Ta "idzie" na szerokość , jakby płożąca, wydaje mi się ,że Ty kiedyś miałaś właśnie taką . Ogrodnik mówił ,że ona dochodzi do mniej więcej 35 -40 cm wysokości . Listki ma w szpic ,mniejsze ,kwiatki również . Powiedział ,że wisząca to ona nie jest .Zastanawiam się , bo i kolor chciałam inny ( Ta różowo -pomarańczowa) i miejsce zajmuje .Ma jednak 3 zalety : mała ,więc rośnie przez więcej lat i więcej kwiatków zmieszczę w tej donicy , ma bardzo dużo kwiatów ,chociaż mniejsze i kosztuje połowę ceny tych dużych ,stojących. Jak ona u Ciebie rosła , cięłaś , czy może podwiązywałaś ,czy była w donicy wiszącej ? Dużo urosła w ciągu jednego sezonu ? Poszukam jej w Twoich fotkach :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Gosiu, ja je często przycinałam, gdy mi się nie mieściły na parapecie. Ja bym kupiła, ale jeszcze nie spotkałam.
Dobrej nocki :).
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki , no to chyba kupię .
Piękne płatki i kolor ma ta pelargonia , a hoja u Ciebie to chyba cały rok kwitnie :-D ,dobrej nocy :spi: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Danka »

I balkon w kwiatkach :mrgreen:
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Anka2803 »

Skrętniki cudowne :mrgreen: pelargonie o kolorowych listkach, też :-D , balkonik się zapełnia i cieszy moje oczy :-P
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Dziękuję Aniu, Danusiu, Gosiu :).
U nas dziś upał, jak w lipcu :-> . Dawno nie było deszczu. Na balkoniku roślinki często podlewam.
Załączniki
kwitną konwalie, mam bukiecik, pachną cudownie
kwitną konwalie, mam bukiecik, pachną cudownie
kolejna begonia też będzie różowa , to zupełnie niezamierzone, ale chyba wszystkie będa różowe
kolejna begonia też będzie różowa , to zupełnie niezamierzone, ale chyba wszystkie będa różowe
rojniki
rojniki
P1490751.JPG
P1490790.JPG
P1490795.JPG
P1490803.JPG
koleus
koleus
P1490818.JPG
wszystkim ogrodnikom i tym małym i tym dużym, życzę dobrego dnia :)
wszystkim ogrodnikom i tym małym i tym dużym, życzę dobrego dnia :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ale śliczna , różowa ogrodniczka ! :)

Bardzo ładne kompozycje porobiłaś Krysiu ,pewnie masz miejsce cały dzień w słońcu ( u mnie tylko na barierkach). Te piękne kalie jeszcze kwitną :orany: , a koleus faktycznie ogromny . Wolałam kupić mały ,bo u mnie za szybko rośnie :-D .
Różowe begonie są piękne , im więcej tym lepiej , a gdyby były wszystkie białe ?
Przyszły piękne wiszące begonie do ogrodnika ,czerwone , pomarańczowe i kremowo-łososiowe - cudne ,duże jak róże .Kiedy jednak zobaczyłam cenę to stwierdziłam ,że starczy mi kwiatków , może podpowiem dzieciom na dzień Matki :lol: .

Krysiu , pewnie widziałaś ,że wiatr złamał mi dużą gałązkę begonii , wstawiłam do wody ,ale zastanawiam się ,czy może lepiej z ukorzeniaczem do ziemi wsadzić ? , przedtem skrócić ? Robiłaś to kiedyś ?

Zazdroszczę zapachu konwalii :oczami: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: malina »

Sara niesamowita w pięknej sukni , doniczka z otworami , kwitnąca aptenia , trawka z kuleczkami białymi , można tak bez końca :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Sara jest kochana i pyskata, jak nie przymierzając jej babcia :lol: .
Dziękuję Halinko :-D
Gosiu, nie ukorzeniałam nigdy gałązki begonii i sceptycznie podchodzę do tego pomysłu :-> . Ale próbuj :-D . Ja mam ich dużo. Gdy jedna rosła chora, to po prostu ją wyrzuciłam, by nie przeniosło się na inne.
Niesamowity upał u nas :-) . Kwiatki kwitną w tym słoneczku :).
Załączniki
P1490822.JPG
P1490829.JPG
P1490808.JPG
P1490826.JPG
P1490784.JPG
P1490821.JPG
P1490830.JPG
P1490788.JPG
P1490791.JPG
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Sukulentom to dobrze w ten upał :-D ,ślicznie wyglądają w tych wysmakowanych doniczkach.

Begonii posadziłam tylko 4 ,bo tylko tyle znalazłam w sklepie i to w ostatniej minucie przed wyjazdem do Polski, ale wisząca była tylko jedna . Ta ułamana begonia odrośnie ,tylko nie mam cierpliwości czekać ,a ten ułamany kawałek był najładniejszy , chorą bym wyrzuciła , na razie wyglądają wszystkie na zdrowe ( bo jest chłodno). Wiem ,że spokojnie można je tak rozmnażać ,ale chyba nie teraz ,no i nie wiem na ile to trudne , ta szczepka taka ładna ...
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Gosiu, dziś kupiłam dwie doniczki do sukulentów, bo były po 2 zł razem z podstawkami, Mirek wypatrzył w galerii handlowej. Jeszcze stoją puste.
A te moje doniczki sprzed lat, to nawet nie wiedziałam, że są wysmakowane :lol:
U nas dalszy ciąg gorącej aury. Teraz wieczorem rozwija się hoja. Lubię ten zapach :-D , ale okna mam otwarte, bo jest dość intensywny. Miłej soboty :).
Załączniki
hoja
hoja
begonia
begonia
begonia , odmiana bella donna, ta miała być różowo- biała i taka też będzie
begonia , odmiana bella donna, ta miała być różowo- biała i taka też będzie
passiflory lubią upał
passiflory lubią upał
doniczki na sukulenty
doniczki na sukulenty
pelargonia bluszczolistna
pelargonia bluszczolistna
uczep pachnie miodem :), lubię go
uczep pachnie miodem :), lubię go
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Danka »

Krysiu, zachwycam się wszystkimi twoimi kwiatami ale hoi to trochę Ci zazdroszczę ;-) Już nie wiem co mam zrobić, żeby zakwitła chociaż jednym kwiatem. Przez ostatni czas podlewałam ją co dwa tygodnie. Jest pięknie ulistniona, zdrowa ale bez kwiatów. Może ucieknę się do czarów :rotfl:
ODPOWIEDZ