Mój balkonik - część druga

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu ,gdzie ta sójka , bo widzę tylko forsycję :hyhy: .

Wyczytałam , tak jak już wcześniej u Ciebie pisałam , że delosperma , przypołudnik i słonecznica to ta sama roślina , więc kupiłaś słonecznicę różową :mrgreen: .

Ładne listki ma Twoja bugenwilla ,ja swoją już dwa razy podcinałam ,bo wybujała , a od jakiegoś czasu wisi w doniczce na barierce i słoneczko i świeże powietrze jej nie posłużyło . Liście mają suche plamy , jest jakby poparzona :(

Podziwiam Was ,jak ciekawie i zdrowo spędzacie czas ,sami i z wnukami . Piękna wyprawa do ZOO ,chociaż myślałam ,że to ogród botaniczny :hyhy: .

Miłej niedzieli ! :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Gosiu, wszystko się zgadza, to ta sama rodzina, ale różne rodzaje.
Słonecznica zmieści się w kawowej filiżance :-D . A ten różowy przypołudnik podpisany przez panie sprzedające jako stokrotka meksykańska ma dużo większe kwiaty i ładnie zwisa z powieszonej doniczki. Jeszcze większe kwiatki ma lamprantus, karpobrotus, który rośnie w strefie śródziemnomorskiej i który próbowałam hodować, ale nic z tego nie wyszło, bo za mało u nas słońca. A aptenia, którą rozpropagowała na forum Halinka ma też malusieńkie kwiatuszki, ale zwisający pokrój i już ją mam, jak co roku.
Sójka jest pod forsycją, krzaczek zna każdy, a z ptaszkami to różnie bywa :-D .
Do ogrodu botanicznego może uda nam się podejść dziś, zobaczymy czy chłopaki będą chciały :).
Miłego dnia :-D .
Załączniki
słonecznica
słonecznica
słonecznica
słonecznica
przypołudnik - stokrotka meksykańska
przypołudnik - stokrotka meksykańska
lamprantus miał olbrzymie kwity, rósł na południu Portugalii
lamprantus miał olbrzymie kwity, rósł na południu Portugalii
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Danka »

Krysiu to już tegoroczne balkonowe :-o :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Danusiu, to kwiatki z ubiegłego sezonu. Ale już niedługo będą tegoroczne. Obawiam się zimnych ogrodników i jeszcze nie wszystkie doniczki są na balkonie.
A dziś byliśmy w ogrodzie botanicznym i najbardziej wzruszające były miny zaciekawionych chłopaków :).
Kwiaty tradycyjnie fantastyczne :-D .
Załączniki
Orchidea
Orchidea
Caladium Hybridum
Caladium Hybridum
Bugenwille kwitły, passiflory jeszcze nie
Bugenwille kwitły, passiflory jeszcze nie
P1490035.JPG
Magnolie
Magnolie
P1490124.JPG
P1490210.JPG
P1490092.JPG
P1490170.JPG
P1490192.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Elzbieta M »

Krysiu , to wspaniałe , że Wasze wnuki kochają przyrodę. Zaobserwowałam to już u siebie w ogrodzie, jak chodzili z aparatem i pstrykali zdjęcia.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Anka2803 »

Piękne zdjęcia robicie :-P tylko pozazdrościć ...także tego,że lubicie aktywnie spędzać czas z wnukami :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Danka »

Super są takie spacery i miło, że wnuki podzielają nasze zainteresowania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Krysiu , a ja sójki szukałam na zdjęciu z forsycją :hyhy: .Masz rację ,specjalistą od ptaszków nie jestem :mrgreen: ,chociaż dzięcioł jest bardzo charakterystyczny . Schował się troszkę na fotce i sądziłam , że jest na dwóch fotkach - nie przyjrzałam się .
Dzięki za lekcję przyrody :) .W necie ,jak nie zapytasz szczegółowo , to informacje też są skąpe i ogólne .

Piękne zamiłowanie do natury , zaszczepiliście wnukom - pozazdrościć ( oczywiście pozytywnie).Widać ,że to już owocuje ,a co dopiero w przyszłości .Ciekawe i piękne fotki z ogrodu botanicznego :)

Pamiętam ,jak jeździłam na Sardynię ,to tam na poboczach często widziałam płożącą się aptenię . Przywiozłam szczepkę do domu ,ale jakoś nie za bardzo się rozrosła ,a kwiatki miała malutkie .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Eluś, ja też się cieszę, że są ciekawi świata i wszystko im się podoba, co im pokazujemy. Tak też było, gdy nasze dzieci były w tym wieku. A teraz pokazujemy, to co lubimy wnukom.
Aniu, Danusiu dziękuję za miłe słowa.
Gosiu, ta aptenia, którą mam to kwiatuszki ma mikroskopijne, ale ładnie się rozrasta.
A dziś kupiłam dwie małe lawendy i 2 słonecznice, żółtą i białą, trawkę, której nazwy jeszcze nie znam :lol: .Jutro będą już w doniczkach, na razie na stoliku.
Załączniki
skrętnik o kwiatach cytrynowych
skrętnik o kwiatach cytrynowych
w sobotę dostałam kalię od syna i synowej, dziś włożyłam do większej doniczki
w sobotę dostałam kalię od syna i synowej, dziś włożyłam do większej doniczki
zakupy dzisiejsze
zakupy dzisiejsze
begonia
begonia
pierwiosnek od Eli z ogrodu
pierwiosnek od Eli z ogrodu
P1490272.JPG
wczoraj wypełniałam koszyczki
wczoraj wypełniałam koszyczki
P1490276.JPG
P1490278.JPG
passiflora na parapecie w pokoju
passiflora na parapecie w pokoju
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ho ,ho , hooooo ! ile już kwiatków na Twoim balkonie . Czy skalniakowe roślinki ( ładne kolorki tych nowych słonecznic ) będą docelowo w wiszących donicach ?
Śliczny jest cytrynowy skrętnik i bardzo ciekawe ,ciepłe kolory ma kala ,takie cieniowane ? Ciekawe jak sobie poradzi latem na Twoim balkonie . Begonia cud-miód kwitnie na całego :orany: . Chyba ona z tą drabinką tak zostanie ,prawda ? Ja nie wsadzam podpórek ,one tak bujnie u mnie nie rosną ,a chciałabym , żeby od razu zwisała .
Wielka i gęsta wyrosła passiflora ,nawet nie wybujała ,a przecież ona szczególnie dużo słońca potrzebuje,widać ,że Cię lubi :hyhy: .
Podobają mi się twoje kompozycje w koszyczkach ,co to za biały ,zwisający kwiatek w rożku , wygląda jak solanum-psianka ? Zastanawiam się nie raz ,jak Ty sobie radzisz z podlewaniem w tym rożku , przecież tam nie masz odpływu wody , więc musisz mieć dobre wyczucie ,żeby nie przelać .Pewnie koszyczek wyścielony jest grubą folią ,ale w razie przecięcia czy uszkodzenia , ta plecionka naturalna ( wiklina ? ) może zawilgotnieć ,a masz go już chyba z trzeci sezon :) .
Miłego dnia wytrawna ogrodniczko :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Gosiu, te słonecznice nie są zwisające. Będą na stoliczku. One są bardzo małe :-) i raczej nie rosną, tylko całe lato kwitną. Obcinam przekwitłe kwiaty i zakwitają nowe.
Begonie mam dwie różowe, obie mają podpórki, tylko ta druga jakaś marniejsza jest :-> . Z tymi podpórkami będą rosły.
Passiflory reanimowałam zimą, miały wełnowca, przesadzałam je w grudniu, by się choć trochę go pozbyć. Jakoś się trzymają. Przetrwały wszystkie 4, każda w innym kolorze.
To białe to chyba psianka, chociaż na straganie podpisano - jaśminek :lol: .
Gosiu, ja się wycwaniłam i wewnątrz tego koszyczka z rożkiem mam plastikową doniczkę, tak na styk. A tam gdzie ten rożek na dole , to już doniczki nie ma. Podlewam normalnie, czasem coś kapie, ale koszyczek nie jest zniszczony.
Pelargonie podlewam codziennie, one nie mogą być zupełnie suche. Do wiaderka nie próbowałam wkładać, kto by to nosił.
Lawendę już wsadziłam i tę trawkę też, to jakaś nowość ;-) .
Pozdrawiam Cię serdecznie. I forumowiczów także.
Załączniki
kalia ma ładne trąbki :)
kalia ma ładne trąbki :)
w niedzielę w ogrodzie botanicznym widziałam tunbergię mysorską, takie egzotyczne pnącze z Indii, jeszcze słabo kwitła
w niedzielę w ogrodzie botanicznym widziałam tunbergię mysorską, takie egzotyczne pnącze z Indii, jeszcze słabo kwitła
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Elzbieta M »

Cieszę się , że pierwiosnkowi nie zaszkodziło przesadzanie w trakcie kwitnienia :hyhy: Chyba ma jeszcze więcej kwiatów?
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Krysiu :) .Wyszukujesz ciekawe ,egzotyczne rośliny w ogrodzie botanicznym i w necie .Dzięki Tobie co nieco sobie pooglądałam i trochę kojarzę ,nazwy zazwyczaj nie do zapamiętania ,więc ich raczej nie pamiętam :hyhy: .Ten zwisający kwiatek też jest oryginalny.
A pamiętasz ten szczawik w barwach narodowych ? Pewnie go już nigdzie nie znalazłaś ,bo byś chyba kupiła .
Czasami miałabym ochotę zaszaleć z nową roślinką ,nie szczędząc grosiwa , ale hamuje mnie ryzyko ,boję się , że się nie zaadoptują u mnie.
A tak dla ciekawości : oglądałam lantany ,chcąc kupić ,ale jeszcze nie wszystkie zakwitły ,nie widać kolorów.Małe , niepozorne roślinki kosztowały 6,5 euro :orany: .

Krysiu , czy Twoje pelargonie zawsze tak ładnie i długo kwitną bo nie chorują , czy umiesz po prostu je kurować ?
Również daję nawóz do kwitnących ,taki który ma więcej potasu i fosforu niż azotu .

Moje passiflory puszczają listki , i mnóstwo młodych pędów. Trochę spróbuję przesadzić ,ale resztę muszę potraktować jak zielsko ,bo nie mam komu dać .

Pozdrawiam ciepło ,ślicznie już u Ciebie :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: kajaja2 »

Krysiu co raz ładniej się robi. Piękne okazy znalazłaś w ogrodzie szkoda że w naszych ogrodach takie wspaniałości nie rosną.Słonecznica podobno roślina wieloletnia-ani razu się u mnie nie utrzymała.Wszystko wyleciało,jest bardzo ładna też ją lubię.pozdrawiam cię
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: rafaloku »

Krysiu, bardzo podoba mi się ten koszyczek wiszący, dwukolorowy :D gdzie to cudo kupiłaś?
Rafał
ODPOWIEDZ