Mój balkonik - część druga

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 856
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Alexa »

Zaszczyciłaś mnie, Krysiu😘
Dziękuję
Miejsca, które odwiedzacie, przepiękne
Pozdrawiam
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6235
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Wrócę jeszcze do Arboretum w Wojsławicach, które odwiedziliśmy w tym tygodniu. Położone jest na Przedgórzu Sudeckim, wśród malowniczych Wzgórz Niemczańsko- Strzelińskich. Na 62 hektarach zgromadzono imponujące kolekcje drzew, krzewów i bylin -blisko 15 tysięcy różnych gatunków i odmian. Tutaj można zobaczyć największa ścianę różaneczników, która robi imponujące wrażenie. Serce ogrodu to buk, który liczy ponad 200 lat.
Chodziliśmy po arboretum całe dwa dni i znów chcemy tam wrócić, bo piękno tego miejsca jest niesamowite. Pozdrawiam forumowiczów serdecznie :).
Załączniki
P1110554 (1).JPG
P1120138.JPG
P1110571.JPG
P1110788.JPG
P1110848.JPG
P1110869.JPG
P1110892.JPG
P1120021.JPG
buk, który niestety choruje, serce arboretum
buk, który niestety choruje, serce arboretum
P1120066.JPG
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 856
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Alexa »

Piękna, relacja, dzięki. Zachęcasz do odwiedzenia.
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1779
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: ANDU »

Dzięki Krysiu za odwiedziny u mnie.
Piękne miejsce i piękne zdjęcia, można powiedzieć, że bajkowe krajobrazy.
Pozdrawiam i pięknego lata życzmy sobie.
ANDU
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6235
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Wczoraj byliśmy w naszym botaniku, by oglądać kwitnące kosaćce, lub jak kto woli irysy. Mnóstwo odmian o cudownych kolorach sprawiło, że te piękne kwiaty zostaną z nami na długo. Ślicznie jest teraz w ogrodzie botanicznym. Nowa oranżeria i kawiarenka ze stolikami na powietrzu cieszą się dość dobrą renomą, podają tam pyszne słodkości. Nawet w dzień powszedni stoliki były zajęte i to bardzo mnie cieszy. Serdecznie pozdrawiam przyjaciół z forum :-D .
Załączniki
P1120376.JPG
P1120367.JPG
P1120368.JPG
P1120378.JPG
P1120369.JPG
P1120430.JPG
P1120433.JPG
P1120408.JPG
P1120449.JPG
P1120415.JPG
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 856
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Alexa »

Krysiu, nie mając swojego ogrodu, sycisz zmysły w różnych, przepięknych ogrodach. A my pochłonięci pracą mamy cząstkę tych piękności i na okrągło te same fotografujemy.

W Wojsławicach nigdy nie byłam. W tym roku jadę w połowie lipca do Dusznik Zdr. więc mogło by być po drodze, ale takiego pięknego, jak w maju już nie będzie.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6235
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Alexo, ja już nie marzę o ogrodzie, bo doskonale wiem ile pracy trzeba włożyć, by pięknie się prezentował. Mam ponad 100 doniczek, niektóre z roślinami tarasowymi, są bardzo ciężkie. Przenosiłam je od wiosny, by je hartować i trochę nadwyrężyłam rękę. Ale czego się nie robi z miłości do roślin :lol: . Staram się dużo ruszać, zwiedzać, bo to razem z mężem lubimy najbardziej. W sobotę byliśmy w Bronowicach, w Parku Tetmajera, gdzie bardzo lubię odpoczywać, czyli spacerować.
Te Wojsławice polecam bardzo. Ja je uwielbiam. W lipcu, gdy będziesz, to pewnie hortensje będą kwitły, a też trochę ich mają. Tam potrzebne są wygodne buty i zdrowe nogi, bo teren jest ogromny. Kawka , słodkości i restauracja są na miejscu. Warto skorzystać, my tak robiliśmy, bo na głodnego źle się ogląda :lol: . Duszniki bardzo ładne, można podejść do schroniska Pod muflonem, które jest klimatyczne i bardzo mi się podoba. I Szczeliniec też wart uwagi, chociaż schodów jest 665. Na Dolny Śląsk na razie nie jedziemy, ale na Pomorze tak, jeśli wszystko nam się dobrze ułoży. Serdecznie pozdrawiam przyjaciół z forum :).
Załączniki
Bronowice, czyli Kraków i Park Tetmajera
Bronowice, czyli Kraków i Park Tetmajera
P1120499.JPG
P1120521.JPG
P1120596.JPG
widok z Bronowic na Wawel
widok z Bronowic na Wawel
P1120505.JPG
IMG20260606123938.jpg
na balkonie jak co roku jest kolorowo
na balkonie jak co roku jest kolorowo
IMG20260609123929 (1).jpg
passiflorki też już kwitną
passiflorki też już kwitną
ODPOWIEDZ