Mój balkonik - część druga

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1770
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: ANDU »

Krysiu piękne fotki, kolorystyczne zagrałaś się idealne z rodkiem w tle. Park w Pszczynie jest piękny teraz, podobno tam są 300 letnie rododendrony takie fioletowe, wielkości spornych drzew.
Pozdrawiam
ANDU
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Dziękuję Andrzejku za miły komentarz.
Maj był u nas dość chłodny i wszystkie roślinki "dusiły" się w mieszkaniu. Teraz wreszcie pokazuje się słoneczko i powolutku rusza moja balkonowa ferajna.
W środę byliśmy zobaczyć nową atrakcję na Podhalu. To ścieżka w chmurach. Szklana podłoga na samej górze robi duże wrażenie. Wróciliśmy z tej wycieczki bardzo zadowoleni, bo zaliczyliśmy też Chochołowskie Termy z ciepłymi wodami. Pogoda była znakomita i trzeba było rozruszać kości :lol:
Pozdrawiam przyjaciół z forum serdecznie :).
Załączniki
psianka "szafirowa burza"
psianka "szafirowa burza"
bugenvillea
bugenvillea
IMG20250606080521.jpg
ołownik troszkę urósł, ale kwiatków jeszcze nie ma
ołownik troszkę urósł, ale kwiatków jeszcze nie ma
IMG20250606082737.jpg
IMG20250606082206.jpg
i jeszcze widoki spod samiuśkich Tater
i jeszcze widoki spod samiuśkich Tater
w miejscowości Małe Ciche otwarto nową ścieżkę w chmurach
w miejscowości Małe Ciche otwarto nową ścieżkę w chmurach
IMG20250604111856.jpg
P1050556.JPG
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2469
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Bettiw »

Zdjęcia piękne i ptaki i kwiaty pozują jak na wybiegu :-) , po kilkudniowych upałach znowu krótkie ochłodzenie a roślinki wyprowadzone na balkon teraz mają hartowanie.
Widoczek z Waszego balkonu zawsze kojarzy mi się z Toskanią, chociaż nigdy tam nie byłam ale coś w tym musi być.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Beatko, u nas wreszcie zrobiło się ciepło. Kwiaty podlewam i dość szybko nadrabiają majowe zaległości.
W weekend byliśmy z synem obserwować ptaki w Dolinie Karpia. I było ich mnóstwo. Żurawie, czaple, czajki i nawet podróżniczek :-D. A po tych atrakcjach Lanckorona, urokliwe miasteczko z pięknym ryneczkiem.
Dobrego długiego weekendu Wam życzę i słoneczka :).
Załączniki
Dolina Karpia Zator, okolice Oświęcimia
Dolina Karpia Zator, okolice Oświęcimia
lornetka i luneta, to wyposażenie obowiązkowe podglądaczy
lornetka i luneta, to wyposażenie obowiązkowe podglądaczy
P1050838.JPG
gniazdko remiza
gniazdko remiza
czajka
czajka
rybitwa
rybitwa
rodzinka łabędzi
rodzinka łabędzi
czapla
czapla
perkoz
perkoz
P1060028 (1).JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Balkon w połowie czerwca :-D
Załączniki
IMG20250618084528.jpg
echewerie i słonecznica
echewerie i słonecznica
mam taką nową roślinkę od marca, to duranta, zobaczymy czy ładnie zakwitnie
mam taką nową roślinkę od marca, to duranta, zobaczymy czy ładnie zakwitnie
IMG20250618084552.jpg
teraz kwitnie kohleria w takim ładnym kolorku
teraz kwitnie kohleria w takim ładnym kolorku
IMG20250618084441.jpg
IMG20250618084537.jpg
w Lanckoronie :)
w Lanckoronie :)
mają tam fajne knajpki na powietrzu
mają tam fajne knajpki na powietrzu
w Ogrodach Mehoffera przy Krupniczej też jest sympatycznie i można zjeść dobre lody :).
w Ogrodach Mehoffera przy Krupniczej też jest sympatycznie i można zjeść dobre lody :).
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1770
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: ANDU »

Witaj Krysiu
Dzięki za odwiedziny u mnie.U Ciebie piękne, egzotyczne różne rośliny, które mają barwne kwiaty i ciekawe kształty kwiatów.
Tak to jest w ogródku, że co roku pokazuje się te same rośliny,ale ważne, że za każdym razem ktoś widzi ich urodę ,to podobnie jak z kawę jedni wyczuwają różne smaki,a inni powiedzą kawa jak kawa. :rotfl:
Piękne są fotki z Waszych wycieczek.
Pozdrawiam
ANDU
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Andrzejku, ja bardzo lubię kawę :lol: . Twoje roślinki podziwiać także lubię.
A dziś pokażę swoje, bo wreszcie zrobiło się ciepło:).
Załączniki
przypołudnik z Toskanii kwitnie sobie tak
przypołudnik z Toskanii kwitnie sobie tak
na balkonie dziś gorąco
na balkonie dziś gorąco
passiflorki rozwijają się codziennie
passiflorki rozwijają się codziennie
bougenville kocham z wzajemnością, pomarańczowa uratowana z Lidla, przeceniona, nieżywa
bougenville kocham z wzajemnością, pomarańczowa uratowana z Lidla, przeceniona, nieżywa
P1060386.JPG
IMG20250701121530.jpg
P1060409.JPG
IMG20250701121918.jpg
psianka szafirowa burza lubi częste podlewanie
psianka szafirowa burza lubi częste podlewanie
IMG20250621090303.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1770
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: ANDU »

Krysia pisze: 2025-07-01, 14:14 Andrzejku, ja bardzo lubię kawę :lol: . Twoje roślinki podziwiać także lubię.
A dziś pokażę swoje, bo wreszcie zrobiło się ciepło:).
Piękne te rośliny wręcz zachwycające,dobrze dać roślinie szansę, trochę trwa,ale często dochodzi do siebie
Pozdrawiam
ANDU
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 8158
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Elzbieta M »

Na balkoniku u Krysi zawsze jest co podziwiać.. Urocze miejsce z pięknym widokiem z 4 piętra
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Dziękuję Eluniu i Andrzejku. Serdecznie pozdrawiam forumowiczów z Karkonoszy, którymi zachwycamy się każdego roku.
Załączniki
P1060652.JPG
P1060817.JPG
kościółek Wang sprowadzony dawno temu z Norwegii
kościółek Wang sprowadzony dawno temu z Norwegii
P1060814.JPG
P1060736.JPG
schronisko Samotnia nad Małym Stawem
schronisko Samotnia nad Małym Stawem
i jedzonko zmęczonych wędrowców :)
i jedzonko zmęczonych wędrowców :)
przyroda jest zachwycająca
przyroda jest zachwycająca
P1060828.JPG
P1060842.JPG
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Na balkonie dziś zakwitła passiflora incarnata. Kwitną bougenville. Ołowniki dopiero zaczynają kwitnienie, ten maj był dla nich za zimny.
Serdecznie pozdrawiam forumowiczów :).
Załączniki
P1070082.JPG
P1070089.JPG
brugmansja kwiatów jeszcze nie ma
brugmansja kwiatów jeszcze nie ma
P1070086.JPG
IMG20250714123519.jpg
IMG20250714123432.jpg
P1070101.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 8158
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Elzbieta M »

Czyż to nie cudeńka na balkoniku u Krysi?
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Eluś, roślinki zostały pod troskliwą opieką, a my wybraliśmy się nad morze :-D . Pogoda jest spacerowa, to dużo chodzimy. Na przykład do rezerwatu przyrody atlantyckiej, do Białogóry. Jest tam przepięknie. Serdeczności ślę forumowiczom i pozdrawiam :).
Załączniki
P1070221.JPG
P1070232.JPG
P1070226.JPG
P1070251.JPG
P1070392.JPG
P1070339.JPG
P1070468.JPG
P1070593.JPG
P1070271.JPG
IMG20250715185510.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Chłopaki spisały się na medal podlewając balkonowe roślinki u nas i u sąsiadów. Dobrze jest mieć wnuki :lol: .
Załączniki
ołowniki już ładnie kwitną
ołowniki już ładnie kwitną
pąki ma też brugmansja
pąki ma też brugmansja
lantana zwabia trzmiele
lantana zwabia trzmiele
już zrobiło się gęsto
już zrobiło się gęsto
NIEBIAŃSKI KWIAT Duranta erecta to nowość na balkonie
NIEBIAŃSKI KWIAT Duranta erecta to nowość na balkonie
IMG20250701122335-EFFECTS (1).jpg
passiflora caerulea
passiflora caerulea
IMG20250722141739 (1).jpg
IMG20250722141755 (1).jpg
IMG20250722123626 (1).jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6231
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój balkonik - część druga

Post autor: Krysia »

Brugmansja , niektórzy mówią datura i to nie jest prawidłowe :lol: . Tak mnie pouczył jeden mądry pan i teraz się stosuję :-D .
To jest jej czas na moim balkoniku :). Trochę miejsca zajmuje, bardzo mocno pachnie i ją uwielbiam :).
Serdeczności ślę przyjaciołom :).
Załączniki
rano kwiaty zaczęły się rozwijać
rano kwiaty zaczęły się rozwijać
popołudniu rozpoczął się spektakl
popołudniu rozpoczął się spektakl
IMG20250807164848.jpg
IMG20250807164904.jpg
kwiatków jest 70 :)
kwiatków jest 70 :)
ODPOWIEDZ