Mój azyl

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój azyl

Post autor: malina »

Agnieszko w moim wątku pokazałam Twoją aptenię.Nie gwarantuję że jak posadzisz tę z korzeniem nie padnie , jest ogołocona z ziemi . Potnij na kawałki o dł.od 10-25cm ,ogołoć z paru dolnych liści posadź do doniczek ,na wiosnę do ogrodu i tak niestety co roku .To roślina z Afryki i u nas zim nie przetrwa.Powodzenia :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój azyl

Post autor: Iga51 »

Agnieszko, ogród Ci piękniej w szybkim tempie. A te betonowe podstawy do masztu, to są puste w środku, czy nie. Bo jeżeli są puste, to mogłabyś nasypać w nie ziemi i posadzić jakieś rośliny płożące (zwisające). Też by to fajnie wyglądało. A jak są pełne, to nie pozostaje Ci nic innego, jak je zasłonić roślinami, ewentualnie na górze postawić pojemnik (donica, kosz) z jakąś kompozycją i roślinami wiszącymi.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Niestety Iguś te kolumny to sam beton i dlatego zrobię obok w przyszłym roku oczko wodne, a to będzie podstawa kaskady. Końcowego efektu jeszcze do końca nie zaprojektowałam, ale jak dotąd wszystko co robię na działce to czysta improwizacja ;) Z czasem się okaże, co trzeba zmienić. Aktualnie przez te deszcze nie mogę nic więcej zrobić a zielsko rośnie aż miło :zalamany:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój azyl

Post autor: Iga51 »

Agnieszko, Twoje improwizacje się sprawdzają i efekty widać. Z kolumnami jako podstawą do kaskady, to wspaniały pomysł. Będziesz miała tam cudowne miejsce.
U mnie przez miesiąc była susza, a zielsko rośnie na potęgę. Tym bardziej, że i u mnie trochę zaczęło padać. Nie nadążam z pieleniem. Zielsko jest zdecydowanie szybsze ode mnie.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

W końcu zaświeciło słoneczko, ale było za późno, żeby cokolwiek zaczynać robić, więc tylko cyknęłam trochę fotek. No i byłam dziś przez przypadek w Lyroyu i musiałam, po prostu musiałam kupić trzy żurawki i ostrokrzew z biało-zielonymi listkami Argentea Marginata. Długo na niego polowałam, w końcu go mam :rotfl:
Załączniki
nowy nabytek............
nowy nabytek............
i ten.............
i ten.............
i jeszcze ten. Jestem z niego najbardziej zadowolona, bo lubię ten odcień zieleni
i jeszcze ten. Jestem z niego najbardziej zadowolona, bo lubię ten odcień zieleni
ten kupiłam niedawno
ten kupiłam niedawno
i tego kumpla też
i tego kumpla też
ten i kolejne dwie bidulki przywiozłam z poprzedniego ogródka, mam nadzieję, że się odkurują
ten i kolejne dwie bidulki przywiozłam z poprzedniego ogródka, mam nadzieję, że się odkurują
DSC_0789.jpg
w sumie na razie mam osiem, chyba już mogę powiedzieć, że mam małą kolekcję ;)
w sumie na razie mam osiem, chyba już mogę powiedzieć, że mam małą kolekcję ;)
klonik co roku dewastowany przez mróz, mam nadzieję, że w końcu się odbije
klonik co roku dewastowany przez mróz, mam nadzieję, że w końcu się odbije
ten został zakupiony niedawno
ten został zakupiony niedawno
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Mój azyl

Post autor: goskamaja »

oooooooooooo jaaaaaaaaaaaaa, zazdraszczam takiej kolekcji, każda żurawka inna - wszystkie ładne, jak sobie kupię to też się pochwalę hihihih:) niech ładnie rosną
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój azyl

Post autor: Iga51 »

Agnieszko. Śliczny klonik. Żurawki - przepiękne. Jasne, że już masz kolekcję. Też bardzo mi się podobają. Są cudowne przez cały rok. To wspaniała ozdoba ogrodu.
Ja aż mam stracha jechać do ogrodniczego, bo tyle bym jeszcze chciała, a i tak zawsze kupię więcej niż sobie zaplanowałam. A jak już czegoś nie ma akurat, po co pojechałam, to odbijam sobie stratę w dwójnasób. Wtedy dopiero nakupuję.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Jeszcze trochę jesiennych klimatów
Załączniki
kwitną wrzosy
kwitną wrzosy
DSC_0809.jpg
DSC_0807.jpg
DSC_0806.jpg
mój maleńki pieris, też przesiedlony. Wykopywałam z kwiatami i nadal kwitnie
mój maleńki pieris, też przesiedlony. Wykopywałam z kwiatami i nadal kwitnie
ten ma średnicę chyba z 50 cm
ten ma średnicę chyba z 50 cm
trawa szaleje,
trawa szaleje,
wisteria różowa
wisteria różowa
moja forteca w całej okazałości ;) skrzynka z bezpiecznikami jest już w środku. W pierwszych postach jest jeszcze na zewnątrz osłonięta reklamówką
moja forteca w całej okazałości ;) skrzynka z bezpiecznikami jest już w środku. W pierwszych postach jest jeszcze na zewnątrz osłonięta reklamówką
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Gosiu, Igo, ja też mam stracha jak zbliżam się do "strefy zagrożenia" mojego budżetu, ale w środku aż cała drżam z podniecenia, że jednak coś upoluję. Zapomniałam, kupiłam jeszcze cudne cebulki tulipana Carnaval de nice :wstyd:
Ale wiosną też coś musi kwitnąć, prawda :?: Wkleję jeszcze kilka fotek i idę spać
Załączniki
witajcie serdecznie, właścicielka fortecy, babcia 1,5-rocznej wnuczki Ali, dla bliskich Alibaba ;) no i zakręcona na zielono forumowiczka
witajcie serdecznie, właścicielka fortecy, babcia 1,5-rocznej wnuczki Ali, dla bliskich Alibaba ;) no i zakręcona na zielono forumowiczka
moja sekka szaleje
moja sekka szaleje
a hakuro chyba się przyjęła, bo puszcza młode listki
a hakuro chyba się przyjęła, bo puszcza młode listki
tego wiciokrzewa kupiłam z powodu liści
tego wiciokrzewa kupiłam z powodu liści
tego ognika również
tego ognika również
Dla przypomnienia, tak było 29 lipca, czyli dokładnie dwa miesiące temu
Dla przypomnienia, tak było 29 lipca, czyli dokładnie dwa miesiące temu
A tutaj mam azalie, hortensje, funkie i moją ukochaną magnolię, która przeżyła mocne zniszczenie korzeni przy przeprowadzce
A tutaj mam azalie, hortensje, funkie i moją ukochaną magnolię, która przeżyła mocne zniszczenie korzeni przy przeprowadzce
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Tez jestem milosniczka zurawek, lubie wiec na nie popatrzec na waszych zdjeciach. Wypadaloby mi i moje pokazac :lol: .Czyz nie wspaniale jest to , ze one tak swe kolory zmieniaja wraz z porami roku. Wiosna inne barwy , jesienia inne. Agnieszko , pewnie nie znasz odmian , bo w markecie to raczej nie podpisuja... :-(
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Masz rację Elu, mają standardową nazwę "Żurawka mix" :lol:
A Ty Eluś swoich żurawek jeszcze nie pokazywałaś ? Widziałam je w wielu ogródkach, ale tych ogródków tak dużo, a ja tu nowa, że jeszcze dokładnie nie pamiętam gdzie co było :wstyd: . Ale to, że masz piękne oczko wodne, które mnie zresztą zainspirowało i otoczenie oczka to już wiem :hyhy:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Agnieszko , umknal mi wczoraj twoj ostatni wpis- jak sie zabieralam do pisania , to jeszcze go nie bylo.
Fajnie wygladasz , bardziej na mame tego 1.5 rocznego malenstwa , niz na babcie. Jest tu w kawiarence watek Poznajmy sie , mozesz tam wkleic swoje zdjecie ...i popatrzec na nasze.
Swoje zurawki pewnie pokazywalam , ale one takie zmienne.I szybko sie rozrastaja
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Mój azyl

Post autor: malina »

Agnieszko cudowna młoda babciu ,dobrze Ci z uśmiechu patrzy no i figura że ho,ho /prawie jak moja :lol: :lol: :lol: /.Ogród pięknie zadbany ,widać że kochasz to co robisz .Klonik bordowy sadziłam ze dwa razy ale nie przeżył ,nie lubi przeciągu ,a u nas hula wiatr na działce -natomiast zielony trzyma się . :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój azyl

Post autor: Danka »

Witaj Agnieszko :mrgreen: Miło Cię zobaczyć. Ja także babcia, a właściwie baba już teraz 4 letnich wnuczek ;-)
A forteca to faktycznie forteca :shock:
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Mój azyl

Post autor: goskamaja »

Łał, kochana Agnieszko chciałabym TAK wyglądać jak będę babcią:)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
ODPOWIEDZ