Mój azyl

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Olbrzymia paczka , Agnieszko. Z tych wszystkich roslin mam tylko borowke Nelson - obficie owocuje i smak owocow odpowiada mi najbardziej z wszystkich , ktore mam
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Mój azyl

Post autor: elza »

Agnieszko cieszę się razem z tobą z tej paczki i z każdej innej rzeczy,która was uszczęśliwia.
Z tymi brzózkami to oczywiście tylko podzielenie się spostrzeżeniami.Dadzą wam pewnie sporo miłego cienia i na pewno będzie tam super posiedzieć.Ja dziś dostałam tak w kość w pracy,że nie mam siły pisać i czytać.Łeb mam jak sklep.
Wpadnę bardziej wypoczęta.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Wpadłam na chwilkę żeby się podzielić swoją radością, doszła moja przesyłka :hurra: Roślinki wymieniłam w poprzednim poście, więc tylko fotki. No i skończyłam skalniak z czerwonego kamienia. Na razie nie jest efektowny, z czasem będzie się zmieniać, zagęszczać. Dokupiłam oczywiście jeszcze dzisiaj 4 lawendy, a 4 kolejne lawendy i dwa ogniki z białozielonymi listkami zamówiłam w kwiaciarni, którą mam pod blokiem. Lawendy poszły między róże. Dobra, teraz fotki :D
Załączniki
Oto cała rodzinka ;)
Oto cała rodzinka ;)
Boróweczki
Boróweczki
Jestem ciekawa tej wierzby, na razie ma normalne gałązki
Jestem ciekawa tej wierzby, na razie ma normalne gałązki
Też dzisiejszy zakup - szt 4
Też dzisiejszy zakup - szt 4
Marcinki karłowate z Kauflandu
Marcinki karłowate z Kauflandu
mój nowy skalniak, no wiem, szału nie ma, bo pustawy i tło nieogarnięte, ale to świerzak
mój nowy skalniak, no wiem, szału nie ma, bo pustawy i tło nieogarnięte, ale to świerzak
mój pieniek wypełniony floksikami
mój pieniek wypełniony floksikami
wisteria zrzuciła szaty po przeprowadzce, ale puszcza nowe pąki, zarośnie altankę (której jeszcze nie ma ;))
wisteria zrzuciła szaty po przeprowadzce, ale puszcza nowe pąki, zarośnie altankę (której jeszcze nie ma ;))
wydaje mi się, że ja na dziesięciodniową trawę, to nieźle się sprawuje
wydaje mi się, że ja na dziesięciodniową trawę, to nieźle się sprawuje
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój azyl

Post autor: mmmm5 »

Skalniak bardzo udany ;fajny naturalnie pasujacy kształt i pieniek ładnie się wkomponował :hurra: :hurra: :hurra:
Chyba nie zrobiłas tego wszystkiego sama ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Marysiu, skalniak zrobiłam sama, Michał w tym czasie siedział na drzewie i ciął gałęzie. Te stare grusze przed domkiem są do usunięcia, za wysokie i wszystkie gruszki spadają (nawet te niedojrzałe) na beton i niszczą się, poza tym są zbyt blisko ścian, a tam będzie taras. W drugiej części ogrodu będzie malutki sad z drzewkami niskopiennymi
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Agnieszko , skalniak na plus , bardzo mi sie podoba :super:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój azyl

Post autor: Danka »

Prace w ogrodzie postępują z rozmachem :hyhy:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój azyl

Post autor: tadek »

.

Super zaszalałaś Agnieszko ! :super: :hurra: :super: Fajne zakupy roślin zrobiłaś.
Obrazek
Agnieszka napisała:
Te stare grusze przed domkiem są do usunięcia, za wysokie i wszystkie gruszki spadają (nawet te niedojrzałe) na beton i niszczą się, poza tym są zbyt blisko ścian, a tam będzie taras.
Agnieszko, interesuje mnie jedna rzecz.
Napisałaś o spadających gruszkach na cement, a mnie interesuje jeszcze jedna sprawa.
Czy grusze które zostaną u Ciebie wycięte, chorują również na rdzę która poraża liście i owoce ? :niepewny:

:znudzony: Zastanawiam się czy gdzieś w Polsce są jeszcze drzewa grusz wolne od tej choroby ...
Rdza gruszy - objawy

Pierwsze objawy świadczące o porażeniu gruszy przez rdzę pojawiają się wiosną na młodych liściach gruszy. Od maja można zaobserwować małe, pomarańczowożółte plamy na górnej części liści gruszy. Z biegiem czasu powierzchnia plam powiększa się i przybierają one postać jaskrawo pomarańczowych narośli. W tych miejscach liście grubieją i sztywnieją. Narośle są w środku gąbczaste. W lecie na dolnej części liści formują się stożkowate, żółte skupienia zarodników. Porażone liście przedwcześnie opadają z drzew.

Objawy rdzy gruszy występują, choć znacznie rzadziej, także na owocach, ogonkach liściowych i pędach. Mają one postać pomarańczowych, wzniesionych i twardych plam. Porażone owoce najczęściej opadają na ziemię, a te, które zostaną na drzewie, nie nadają się do spożycia.


Źródło - Rdza gruszy - zwalczanie, opryski, zapobieganie

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Mój azyl

Post autor: elza »

Agnieszko,nie masz podstaw,żeby mówić o skalniaku "nieciekawy". Jest bardzo fajny a my zielono-zakręceni już w nim widzimy roślinki.Będzie bombowy.Dobrze,że Michał nie spadł z tego drzewa.
Zakupy obłęd!!!!Aż zazdroszczę normalnie.Też chętnie bym tak poszalała jeszcze.
To co mi siedzi w głowie pociągnęłoby mój portfel na kolejne 200 zł w tym sezonie,więc odpuszczam.
Tylko jeśli spełni się moje pewne pragnienie i los będzie dla mnie łaskawy to będę miała kasiorkę i kupię borówki amerykańskie.
Ja zaczęłam swój wyczekiwany urlop i jak tylko odsapnę to zacznę dużą zieloną rewolucję na działce.
Mało mogę być na forum.
Pozdrawiam was oboje.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Wiatajcie kochani po weekendzie. Szybko przeszło niestety :zalamany: . Ja tak jak Elizka nie mam za bardzo czasu na Forum, jesień za pasem, kolejna porcja roślinek przyjechała ze starego ogródka :D Zagęszcza się, ale ja chcę tak jak ma np. Danusia :) , Buszu Tadzia nie osiągnę, może za kilka lat zbliżę się do tego. Ale nic, rośliny posadzone, teraz będę obserwować, co wsadziałam nie tak i co gdzie przeniść, żeby to miało ręce i nogi. Wczoraj organizowaliśmy mieszkanko dla borówek, jest słoneczne, zacienione od wiatrów, dostały kołderkę z kory :hyhy: powinno być im dobrze. Tak sobie myślę, że na części rabatowej nie będę siała w tym toku trawy, poczekam do wiosny i w międzyczasie będę plewić chwasty, które będą wyłazić. Z kamykami też poczekam do wiosny. Tak jak poradziła Ela najpierw dam włókninę. Teraz tylko plewienie. No, czekam jeszcze na dwie przesyłki, jedna z cebulami, druga z krzewami i trawami. Wtedy będę już szczęśliwa na maxa.
Tadziu, odpowiadam na pytanie, tak wszystkie liście były w rdzawe plamy, a połowa owoców wisiała zepsuta już na drzewie. Może dlatego też żal po tych gruszach mniejszy. Kiedy tylko w przyszłym roku ogarniemy drugą częś działki zaczną się zakupy drzewek i krzewów owocowych :rotfl:
Elizko, życzę Ci udanego urlopu :hyhy: Czuję, że będziesz wypoczywać na maxa ;) No i dawaj foty z kolejnych etapów "zielonej rewolucji"
Ja porobię fotki dzisiaj, wczoraj nie było na to czasu.
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój azyl

Post autor: Danka »

Agnieszka123 pisze:Wiatajcie kochani po weekendzie. jesień za pasem, kolejna porcja roślinek przyjechała ze starego ogródka :D Zagęszcza się, ale ja chcę tak jak ma np. Danusia :) , Buszu Tadzia nie osiągnę, może za kilka lat zbliżę się do tego.
Agnieszko miło mi, że podoba Ci się moje zagęszczenie :hyhy: I nie martw się. Rośliny szybko nabiorą wigoru i nawet się nie obejrzysz jak będziesz musiała przerzedzać :lol:
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Witajcie, wczoraj nie mogłam za dużo popracować przez deszcz, ale jakoś nie umiem wytrzymać w domu, więc poszłam chociaż kilka fotek cyknąć ;)
Załączniki
w miejscu na oczko posadziłam bergenię i zwieźliśmy trochę kamienia
w miejscu na oczko posadziłam bergenię i zwieźliśmy trochę kamienia
Moja wierzba Hakuro Nishiki przycięta bardzo mocno, żeby dała radę sie ukorzenić po przesadzeniu
Moja wierzba Hakuro Nishiki przycięta bardzo mocno, żeby dała radę sie ukorzenić po przesadzeniu
Moje boróweczki, za plecami stanęły powojniki, które mają w przyszłości nieco przepierzyć część rekreacyjna działki
Moje boróweczki, za plecami stanęły powojniki, które mają w przyszłości nieco przepierzyć część rekreacyjna działki
wokół skalniaka zagęszcza się ;)
wokół skalniaka zagęszcza się ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój azyl

Post autor: Elzbieta M »

Agnieszka123 pisze:Witajcie, wczoraj nie mogłam za dużo popracować przez deszcz, ale jakoś nie umiem wytrzymać w domu, więc poszłam chociaż kilka fotek cyknąć ;)
I dobrze zrobilas, Agnieszko. :-D
Czy przy planowanym oczku bedziesz miala rowniez skalniak :?:
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój azyl

Post autor: Agnieszka123 »

Witajcie,
Eluś, jeszcze nie wiem, czy to będzie skalniak, czy tylko taka imitacja wapiennej skały. Muszę zasłonić ten betonowy postument :hyhy: , który w tej chwili trochę przysłoniłam kamieniami. Była to okrągła podstawa jakiegoś wielgachnego stalowego masztu (nie wiem do czedo służył :zdziwko: ) Beton jest zagłębiony chyba z metr w głąb ziemi, wiec nikt nie będzie próbował go ruszyć. Tutaj wszystko zrobione jest solidnie :mur: . Atom nie ruszy :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Mój azyl

Post autor: elza »

Widać Agnieszko,że poprzednik był solidny.Jak już coś budował to na wieki.Teraz wy macie do myślenia jak takie budowle zasłonić/wykorzystać bez ich rozbierania,ale macie fajne pomysły,więc po ukończeniu prac będzie bardzo fajny efekt końcowy.Już pokazujesz fantastyczne efekty. Brawo!
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ