Minimalistyczny ogródek Wiki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Do założenia tego wątku namówiły mnie: Krysia, Ela, Danusia i Gosia. :)Dziękuję Wam, sama nie miałabym odwagi zdecydować się na to.
Nie chciałabym nikogo zawieść, więc od razu uprzedzam, że mam ogródek bardzo skromny, bez szaleństwa roślin. Wszystko w moim ogródku jest bez większych nakładów finansowych, w większości tradycyjne, proste rośliny.
P7179010.JPG
Wejście do ogródka ozdabiają pnące róże, "stare jak świat"! Chyba tak rosną i kwitną ponad 30 lat. To jest zdjęcie z ubiegłego roku. W tym roku jeszcze nie zakwitły, a chciałam na początek zrobić dobre wrażenie :):):)
P7088991.JPG
Jestem zdania, że jak różyczki mają ochotę jeszcze kwitnąć, to po co to zmieniać. :)
P6150655.JPG
P6110648.JPG
Czołowe miejsce w ogródku zajmuje skalniak - jemu poświęcam dużo uwagi. Więcej o skalniaku jest w osobnym wątku: Skaniaki>Skalniak Wiki
P7058946.JPG
P4290246.JPG
Obok Skalniaka jest Altanka, a na niej akcent skalniakowy: "żywy" obrazek z rojników. Jak można go zrobić opisałam w moim wątku skalniakowym.

To tyle na początek.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Oj jak dobrze Wiki :-D
Ogródeczek zapowiada się ciekawie :-D , a ten obraz zrobiony z rojników to prawdziwa bomba :lol: , jest super!
Czytałam w wątku Gosi, że rośnie u Ciebie passiflora i jeśli się nie mylę, to ona rośnie w domu. Tu, w tym wątku pokażesz różne roślinki i te z ogrodu i te, które masz w domu, a uważasz, że rosną ładnie.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Dziękuję Krysiu! :) Postaram się coś pokazać, ale obawiam się, że nie będzie to nic atrakcyjnego.
Passiflorę rzeczywiście mam, taką niebieską, rośnie i kwitnie regularnie, czasami obficie, a czasami mniej. Trzymałam ją zawsze w domu. Nie myślałam że można na balkonie. Z roślin pokojowych mam też kolekcję fiołków afrykańskich.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Elzbieta M »

Witaj , Wiki. Jestem przy furtce i juz widze , ze pieknie u Ciebie. na temat obrazkow rojnikowych juz sie wypowiadalam , powtarzam , ze pomysl mialas swietny. na pewno bede Cie czesto odwiedzac.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: wasilewska101 »

A u mnie taka róża padła ,szkoda bo też była obsypana kwiatami przez kilkanaście lat . Ma od niej dwa odrosty ale na tyle kwiatków to sobie poczekam .. Piękna mozaika z rojników ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Danka »

I teraz zobaczymy nie tylko skalniak ;-)
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: ANDU »

WITAJ WIKI


Cudne masz te róże przy wejściu, u mojej babci przy wejściu do domu też była taka bramka a na niej taka właśnie róża. Przypuszczam ,że to może być odmiana Elmshorn.
pozd
ANDU
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Dzięki ANDU! :) Nie mogę uwierzyć, przez tyle lat rosła sobie taka skromna bezimienna różyczka ... i nagle ma nazwę! i to dzięki Tobie ANDU :):):) Ładna nazwa! Dzisiaj jej to powiem :) i wszystkim będę ją tak przedstawiać.
Całe życie człowiek się uczy ...Nabrałam otuchy do prowadzenia tego wątku. :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Danka »

Wiki pisze:Dzięki ANDU! :) Nie mogę uwierzyć, przez tyle lat rosła sobie taka skromna bezimienna różyczka ... i nagle ma nazwę! i to dzięki Tobie ANDU :):):) Ładna nazwa! Dzisiaj jej to powiem :) i wszystkim będę ją tak przedstawiać.
Całe życie człowiek się uczy ...Nabrałam otuchy do prowadzenia tego wątku. :)
Jeżeli to jest róża pnąca i nie powtarza kwitnienia to może być Excelsa ;-)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Danusiu, ta róża co roku kwitnie ...
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: ANDU »

Wiki pisze:Danusiu, ta róża co roku kwitnie ...
WITAJ

Ale to chodzi o to Danusi czy jak przekwitnie to czy powtarza znowu kwitnienie w tym samym roku.

pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: ANDU »

ANDU pisze:
Wiki pisze:Danusiu, ta róża co roku kwitnie ...
WITAJ

Ale to chodzi o to Danusi czy jak przekwitnie to czy powtarza znowu kwitnienie w tym samym roku, a jak nie zawiązuje owoców i ma kwiaty wielkości ok 3 cm to może to być Excelsa.

pozd
ANDU
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Ta róża nie kwitnie drugi raz w tym samym roku. Zawiązuje owoce i jest dużo większa niż 3 cm.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Wiki ! Cieszę się ,że masz swój wątek :-D . Wejście do ogródka przepiękne , a różyczki to sama słodycz !
Przy wejściu ( fotka z tamtego roku napisałaś ) , widzę mnóstwo innych kwiatków i to nic , jeżeli są to znane i popularne kwiatki . Wszystkie są piękne , a ja do tych starych , jeszcze z czasów naszych babć , mam szczególny sentyment . Na pewno masz i będziesz miała dużo do pokazania . Ja na początku miałam kompleksy , że wszyscy mają i pokazują takie wypieszczone i oryginalne kwiaty , a u mnie tak skromnie i ciągle coś choruje :lol: . Teraz cieszę się tym co mam , a dziewczyny i chłopaki z naszego forum dorzucą jeszcze miłe słowa i to cieszy .
Ty masz większy potencjał i miejsce na roślinki , więc będzie więcej cieszyć :-D .
Pozdrawiam ciepło .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Całe życie człowiek się uczy ...Nabrałam otuchy do prowadzenia tego wątku. :)[/quote]

I o to właśnie mi chodziło :-D . Dobrej nocy Wiki :-D
ODPOWIEDZ