Minimalistyczny ogródek Wiki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Dzięki Krysiu za pomoc! :-)
Znalazłam wreszcie tą wiadomość, ale to trochę skomplikowane.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marguerite
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 115
Rejestracja: 2017-07-02, 16:51

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: marguerite »

Określenie Twojego ogrodu słowem "minimalistyczny" jest doprawdy nie na miejscu i może być powodem kompleksów wielu posiadaczy prawdziwie minimalistycznych ogródków, no bo jeśli Twój jest "minimalistyczny"... Rozumiem, że to rodzaj kokieterii z Twojej strony :-) Obejrzałam wszystkie zdjęcia, przeczytałam wszystkie wpisy i nie jestem jedyna, która uważa, że Twoj ogród jest wspaniały i nie ma nic wspólnego z minimalistycznym, jak go kokieteryjnie nazwałaś. Jeśli to jednak nie kokieteria, to znaczy, że nie widziałaś naprawdę "minimalistycznych" ogrodów, albo nie znasz znaczenia tego słowa :-)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Oj! oj! ... nikogo nie kokietuję, bo i po co?
Nazwałam go tak, bo urządzony jest przy minimalnym nakładzie finansowym. To co kupiłam to 3 małe hortensje, które jeszcze nie kwitną, a reszta jest z nasion i to najczęściej zebranych z własnych roślin i przez podział roslin które mam już. Jeszcze mam darmową jeżynę bezkolcową odsadzoną od sąsiada i borówkę amerykańską.

W ogródkach i balkonach innych forumowiczów widzę przepiękne odmiany kwiatów i krzewów do których mogę tylko powzdychać.

Teraz mam więcej różnych kwiatów, ale bywało że obsiałam cały ogródek aksamitkami - i wyglądał moim zdaniem bardzo fajnie.
Zdjęcia archiwalne:
DSCN6087.JPG
DSCN6086.JPG
DSCN6068.JPG
DSCN6069.JPG
Awatar użytkownika
marguerite
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 115
Rejestracja: 2017-07-02, 16:51

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: marguerite »

Ale przecież ogród to nie tylko kwiaty, ja tu widzę u Ciebie (i na wcześniejszych zdjęciach) piękne drzewa i krzewy, o których ja marzę !!! Bo dla mnie ogród to przede wszystkim drzewa i krzewy.
No i trawę masz piękną, a to wcale nie prosta sprawa!
P.S. Słodki bobas !
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Iga51 »

Dzień dobry. Jestem u Ciebie pierwszy raz, ale obejrzałam i przeczytałam obydwa Twoje wątki. Ogród masz bardzo ładny i jak dla mnie wcale nie minimalistyczny. Skalniak prześliczny. Ja też mam duży ogród skalny, a nawet dwa, ale nie poświęcam im za dużo czasu. No i nie sadziłam na nich rojników. Rojniki mam przy pniaku i w pojemnikach, ale teraz w wolnych miejscach na skalniakach też posadzę rojniki.
Wnuki masz słodziutkie, dobrze, że mają gdzie biegać. Duże trawniki użytkowe świetnie zdają egzamin dla naszych skarbów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Fajna różowa panienka :lol: . Moja wczoraj chciała plecaczek dla przedszkolaków ze świnką Peppą :-D . A chłopaki oglądają bajki o piłkarzach : Supa strikas, których ja zupełnie nie znam i od nich się uczę. Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

marguerite pisze:Określenie Twojego ogrodu słowem "minimalistyczny" jest doprawdy nie na miejscu i może być powodem kompleksów wielu posiadaczy prawdziwie minimalistycznych ogródków, no bo jeśli Twój jest "minimalistyczny"... Rozumiem, że to rodzaj kokieterii z Twojej strony :-) Obejrzałam wszystkie zdjęcia, przeczytałam wszystkie wpisy i nie jestem jedyna, która uważa, że Twoj ogród jest wspaniały i nie ma nic wspólnego z minimalistycznym, jak go kokieteryjnie nazwałaś. Jeśli to jednak nie kokieteria, to znaczy, że nie widziałaś naprawdę "minimalistycznych" ogrodów, albo nie znasz znaczenia tego słowa :-)
Marquerite, kilka razy przeczytałam Twój wpis i zastanawiam się, czy chciałaś mnie w nim obrazić, czy może podnieść na duchu?

marguerite pisze:Ale przecież ogród to nie tylko kwiaty, ja tu widzę u Ciebie (i na wcześniejszych zdjęciach) piękne drzewa i krzewy, o których ja marzę !!! Bo dla mnie ogród to przede wszystkim drzewa i krzewy.
No i trawę masz piękną, a to wcale nie prosta sprawa!
P.S. Słodki bobas !
Cieszę się że podoba Ci się mój ogródek. Nie napisałam że ogródek jest w ruinie, tylko że jest minimalistyczny, bez szału, bez pięknych oryginalnych cennych roślin, które u innych szczerze podziwiam. Właściwie to ja mogłabym mieć kompleksy porównując mój ogródek do innych. Ale teraz to chyba wpadnę w pychę :hyhy: :hyhy: :hyhy:

... a te drzewa na zdjęciach to u sąsiada.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Nie wiem Wiki, co poeta miał na myśli, bo pani Marquerite jest na forum od niedawna. Ale my tu wszyscy kulturalni jesteśmy :lol: i zwracamy się do siebie życzliwie i ja tak odebrałam ten wpis :-D
Pozdrawiam Cię serdecznie :-D
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Poproszę administrację o usunięcie tego wątku. :zdegustowany:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Danka »

Wiki pisze:Poproszę administrację o usunięcie tego wątku. :zdegustowany:
Nie rozumiem dlaczego :shock: teraz to Ty nie potrzebnie się obrażasz. Kiedyś pytalismy Marysi mmm dlaczego swój wątek nazwała KOLOSY :-D mi zadano pytanie dlaczego do tematu swojego wątku dodałam słowo... pokłosie :-)
Wiki bez przesady :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Elzbieta M »

Wiki pisze:
marguerite pisze:Określenie Twojego ogrodu słowem "minimalistyczny"..... może być powodem kompleksów wielu posiadaczy prawdziwie minimalistycznych ogródków, no bo jeśli Twój jest "minimalistyczny"... Obejrzałam wszystkie zdjęcia, przeczytałam wszystkie wpisy i nie jestem jedyna, która uważa, że Twoj ogród jest wspaniały:-)
Wiki , wybralam fragmenty z wpisu Marquerite - zobacz te pochwaly i ja to tak odbieram . Moze slowo minimalistyczny ona odebrala jako wielkosc?
Pokazuj nam nadal to piekne miejsce , bo milo sie tu zaglada. Pozdrawiam
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Elu,no właśnie, wybrałaś fragmenty, a reszta brzmi jak ostra nagana wpisana niesfornemu uczniowi do dzienniczka. Prawdziwa krytykę znoszę, ale uwagi personalne (typu: kokietujesz, nie znasz znaczenia słów) to chyba nie są na miejscu.

Pewnie pani Marquerite nie chciała żle, ale wyszło jak wyszło i boli mnie tylko to, że nie znajduję zrozumienia. Nie chcę stwarzać konfliktów. Jest mi przykro.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Elzbieta M »

Wiki, czytajac pierwszy raz jej post tez mialam mieszane uczucia - ale przypuszczam , ze ona nie chciala zle, bardziej mi wyglada na to , ze pisala bez zastanowienia i tak jakos nieszczesliwie to wyszlo. Najlepiej pusc w niepamiec i opowiadaj dalej o swoich roslinach.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Wiki, ja tak sobie myślę, że Ela i Danusia mają rację. Nie warto sobie tym zaprzątać głowy.
Kwiatki masz piękne i tego się trzymajmy :-D .
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: wasilewska101 »

Krytyka czy upomnienie też się nam przydają ,ja je odbieram jaki uczniak bo ciągle się czegoś uczę , Czy możecie sobie wyobrazić że nawet nie wiedziałam że są sekatory i do czego służą .Brało się nóż i wycinało co nie pasowało a teraz jest tyle różnych narzędzi że nawet nie wiadomo do czego służą .. Nie przejmuj się bo i ja nieraz palnę jakieś głupstwo i jak się później zastanawiam to aż pieką uszy .. Pokazuj nam swój dla mnie minimalistyczny ogródek bo ja tak jak i Danusia mamy hektary a dla Krysi i Gosi to są już spore ogrody..
ODPOWIEDZ