Minimalistyczny ogródek Wiki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Anka2803 »

Piękne goździki , lubię te malutkie kwiatki :-P , a poziomka - rewelacja z taką ilością owoców :-P
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

:)
Te upały chyba mnie wykończą! Codziennie podlewam ogródek, a to nie przynosi większych efektów. W TV pokazują burze w różnych miastach, a u nas nie pamiętam kiedy padał deszcz. Jeszcze tak nie było żeby aksamitki o tej porze jeszcze nie kwitły. Zwykle rosły u mnie jak szalone, a teraz maja zaledwie kilka cm wysokości!
Nie mam się czym pochwalić. :zdegustowany:

Kwitną niskie gożdziki. Nie mam pojęcia jaki to gatunek, ale widać dobrze znoszą suszę
P6080632.JPG
P6080633.JPG
P6080635.JPG
Kwitną jeszcze róże, a o nich innym razem.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Elzbieta M »

Wiki pisze::)

Nie mam się czym pochwalić. :zdegustowany:

Kwitną niskie gożdziki. Nie mam pojęcia jaki to gatunek, ale widać dobrze znoszą suszę

.
Jednak gozdziki uratowaly sytuacje - bo mozesz sie nimi pochwalic
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Wiki, u nas też dość sucho. Miały przejść burze, ale nie spadła ani kropla deszczu.
Goździki ładniutkie :)
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

:)
Elzbieta M pisze: Jednak gozdziki uratowaly sytuacje - bo mozesz sie nimi pochwalic
Jeszcze kwitną niezawodne gazanie, dzwonki skupione, gozdziki kropkowane -pokazywałam je wcześniej ... ale to i tak niewiele w porównaniu z poprzednimi latami.

Kwitną też róże, takie zwyczajne, bez nazw, ale wyglądają chyba nieżle. Wiosną wymarzły, wszystkie gałązki były suche i myślałam że już po nich. Obciełam wszystkie gałązki i wypuściły z podłoża nowe. Cieszę się, bo mam je już od bardzo wielu lat. Wszystkie wyhodowałam z pojedynczych róż, takich z bukietów, jakie dostawałam. Są więc w pewnym sensie pamiątką. :)
IMG_20170629_234251.jpg
P6075903.JPG
P6176320.JPG
P8226741.JPG
P8016594.JPG
P6180701.JPG
Mam jeszcze pnące róże, ale one po przemarznięciu też rosną "od nowa" i jeszcze tak ładnie nie kwitną, a wczesniej były ładne. Pokazywałam je w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Róże masz przepiękne i zrobiłaś im cudne portrety :-D.
Zastanawiam się czy ten Twój ogród naprawdę jest minimalistyczny? :lol:
Pozdrawiam Cię serdecznie :-D
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: elakrztuk »

U mnie nie ma tak dużo róż jak u Ciebie i są bardzo ładne i kolory mają piękne. Z róż tylko trzy są u mnie
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: wasilewska101 »

U mnie róże też co roku na wiosnę przemarzają ale długo nie likwiduję kopców to zawsze mi ładnie odbijają ..Jednak pierwsze kwitnienie jest słabe dopiero na jesieni są całe w kwiatach ważne jednak że są .. Przyjdzie i do ciebie deszcz u mnie wreszcie pada i mam spokój z podlewaniem ..
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Elzbieta M »

Podziwiam Twoje piekne roze i podziwiam Ciebie , ze udalo Ci sie je ukorzenic. Mozesz cos wiecej na ten temat? Poprobowalabym i ja :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Danka »

Goździki są wytrzymałe na susze :-D
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

Elzbieta M pisze:Podziwiam Twoje piekne roze i podziwiam Ciebie , ze udalo Ci sie je ukorzenic. Mozesz cos wiecej na ten temat? Poprobowalabym i ja :lol:
Elu, te róże ukorzeniałam ponad 20 lat temu. Mam ich kilkanaście.
Ukorzeniałam je w bardzo prosty sposób, nie mając żadnej fachowej wiedzy o tym.

Róże cięte, takie wyjęte z wazonu ( mogą być już lekko przywiędłe) umieszczałam w na grządce w ogródku na głębokość co najmniej 20 cm. i nakrywałam słoikiem lub plastikową butelką.Dolne listki, te co będą w ziemi trzeba oberwać. Ziemia wkoło musi być wilgotna. Wtedy nie znałam jeszcze ukorzeniacza, ale myślę że to by im pomogło w ukorzenieniu. Słoik co jakiś czas trzeba na chwilę odkrywać. Jak po kilku miesiącach łodyga była nadal zielona, to znak, że róża zakorzeniła się. Oczywiście nie wszystkie się przyjmowały, skuteczność przyjmowania się była 6 na 10.
Warto spróbować, nic się na tym nie traci.
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

:)
W zeszłym roku na imieniny różę miniaturową w doniczce. Pięknie kwitła, ale po jakimś czasie zaczęła marnieć. Kiedy przeniosłam ją na grządkę do ogródka, odżyła i ma się dobrze. Zimę dobrze zniosła i znowu zaczyna kwitnąć. Ma już jedną czerwoną różyczkę i dużo pąków. Bardzo mi się podoba ta miniaturka. Ma wysokość ok 15 cm.
IMG_20170629_172637.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Elzbieta M »

Wiki , ja sie tez lubie bawic w ukorzenianie, ale z rozami nie probowalam. Ukorzenilam natomiast wiele iglakow , m.in tuje , ktore podarowalam bratu na zywoplot. Sprobuje z rozami. Tylko sie zastanawiam , kiedy najlepiej to zrobic. Chcialabym zapewne zaraz po moim powrocie , ale czy miesiace letnie beda odpowiednie? Piszesz , ze ukorzenialy sie kilka miesiecy - zima pewnie trzeba szczegolnie zabezpieczyc , ale juz bez sloika?
Zobacz, Wiki , na wiadomosci prywatne (pw), jakis czas temu Ci poslalam , mam nadzieje , ze znajdziesz :-D
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Wiki »

:)
Elu, nie mam żadnej wiadomości PW. Może jak była dawno a ja nie zauważyłam jej, to została usunięta. Napisz mi proszę jeszcze raz. :-) :-) :-)

Z różami, to jak już po 2 miesiącach bedą łodygi i listki nadal zielone, to możesz je odkryć. Powinny po jakimś czasie wypuścić nowe listki, a przed zimą trzeba je dobrze okryć. Ja swoje róże ukorzeniałam przeważnie pod koniec czerwca, bo wtedy były okazje kiedy dostawałam bukiety. Do zimy zdążyły się ukorzenić.
Pozdrawiam i czekam na PW :-)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Minimalistyczny ogródek Wiki

Post autor: Krysia »

Wiki, gdy jesteś zalogowana na stronce poradnika na samej górze pod napisem Poradnik Ogrodniczy, obok jest napis moje konto, masz prywatne wiadomości. Musisz mieć tę wiadomość, bo ona nie jest usuwana. Naciśnij na ten napis Prywatne wiadomości i ona się otworzy. Pozdróweczki :)
ODPOWIEDZ