Miniaturowe drzewka owocowe

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Piotrulek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2019-10-05, 09:21

Re: Miniaturowe drzewka owocowe

Post autor: Piotrulek »

Dzięki za pomoc.
Rozumiem, że lepiej będzie jak wkopię je do ziemi razem z doniczką i okryję niż jak bym przetrzymywał je w garażu i musiał pamiętać o podlewaniu?
A na wiosnę wykopać i przesadzić do większej doniczki. Dobrze myślę?
Pozdrawiam Was :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Miniaturowe drzewka owocowe

Post autor: Elzbieta M »

Dobrze myślisz :-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Miniaturowe drzewka owocowe

Post autor: Bettiw »

Piotrulek, jak masz ogród, czy możliwość zadołowania donic to dobry sposób, gdybyś jednak musiał przetrzymać donice na balkonie to trzeba dobrze je zabezpieczyć przed mrozem, powstawiać donice w kartony a spód wyłożyć styropianem, wypełnić puste przestrzenie słomą lub styropianem, można donice owinąć matą zimową. Pień i gałęzie też trzeba zabezpieczyć. owijając zimową włókniną, szczególnie jest to ważne jak są lodowate wiatry, W trakcie zimy jak trochę odpuszczają mrozy trzeba by też trochę podlać ziemię w doniczkach.
Ja mam na balkonie iglaki w drewnianych skrzyniach i nie zabezpieczam na zimę, ale drzewka owocowe są delikatniejsze szczególnie miejsce szczepienia są wrażliwe.
Jak będziesz przesadzał drzewka w przyszłości to postaraj się o ocieplone pojemniki, będzie mniej zachodu z corocznym noszeniem, wkopywaniem-wykopywaniem myciem donic...
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Piotrulek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2019-10-05, 09:21

Re: Miniaturowe drzewka owocowe

Post autor: Piotrulek »

Drzewka ładnie przezimowały :) Co prawda zima nie była sroga...
Teraz pączki mają nabrzmiałe i widać różowe zaczątki kwiatów. Mam je na balkonie jak by miało być mroznie to je bede wnosił na noc do pokoju. Ale tam jest ciepło i boję się że kwitnienie przyspieszy.
A w ogóle witam Was po zimie :-)
PS
Jak tu dołączyć fotki?
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Miniaturowe drzewka owocowe

Post autor: Krysia »

Piotrek, ja nie hoduję drzewek na balkonie, tylko kwiatki najlepiej, gdy są z klimatu śródziemnomorskiego, bo mój balkon jest południowy i drzewka to pewnie by się ugotowały na miękko :lol:.
A teraz jak dodajemy fotki na laptopie, jeśli zdjęcia masz zgrane na laptop. Pod tekstem masz Opcje i Załączniki. Naciskasz te załączniki i masz Dodaj pliki. I właśnie dodałam zdjęcie i nawet opis. Pozdrawiam :). Na końcu naciskasz Wyślij :) i gotowe.
Załączniki
moja balkonowa passiflora
moja balkonowa passiflora
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Miniaturowe drzewka owocowe

Post autor: Bettiw »

Tak jak Krysia mówi i tutaj też popatrz jak-wstawiac-zdjecia-nowe-t4878.html
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ