Mini rabatki w ROD-owym ogrodzie u Igora

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Mini rabatki w ROD-owym ogrodzie u Igora

Post autor: Bugatii »

Witam wszystkich.
Część mnie dobrze zna, inni mniej, a reszta pozna. Mam na imię Igor i jestem jeszcze w wieku przedprodukcyjnym ;) Uczę się na kierunku Architektura krajobrazu - może kiedyś się przyda. :hyhy:

Moja działka jest mała, ale przypomina namiastkę ogrodu. Nie zobaczycie u mnie warzyw - tylko kwiaty. Najwięcej mam żurawek, liliowców, traw.

Na pierwszy rzut idą moje dumy - ponad 20-letnie świerki: Picea glauca Conica, nieco starsze ode mnie :zdziwko: Wysokość 252 i 254 cm. Obwód na wysokości 130 cm - 320 cm i 425 cm. Naprawdę wielkie porosły.
Dziwnie dodaje się tu fotki. Musze to ogarnąć. :zdziwko:
Załączniki
conica.jpg
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witam Cię Igor w Twoim nowym wątku. Miło, że do nas dołączyłeś, tym bardziej, że widzę, iż dobry nastrój, humor, dowcip - to zalety, z którymi jesteś za pan brat.
Mam nadzieję, że często będziesz tu zaglądał, a z racji Twojej specjalności będziesz i nam pomocny.
Czekam na zdjęcia - a świerki Conica rzeczywiście masywne!
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Elu miło, że zajrzałaś. Jeżeli będę mógł komuś pomóc to z przyjemnością to zrobię, życie jest za krótkie i kruche żeby być ponurym. Dlatego dobry humor i pozytywne nastawienie do świata to podstawa. Na pewno będę tu na bieżąco.
Limit 5 fotek :zdziwko:
Ja naszykowałem na początek same żurawki ale widzę, że będę je pokazywał w jakiś 15 postach.

No dobra emocje trzeba dawkować. :P Nazwy odmianowe są na zdjęciach.
Załączniki
P1000650.JPG
P1000648.JPG
P1000646.JPG
P1000644.JPG
P1000363.JPG
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Witaj Igorze :-D .

Zrobiłeś ogromniaste wejście :mrgreen: świerki rzeczywiście duże, kiedyś nie byłam miłośniczką iglaków, ale teraz coraz bardziej mi się podobają, fajnie wypełniają rabaty. TY z racji studiów wiele na ten temat możesz powiedzieć. Jak ja zaczynałam zabawę z działką, to u mnie 99% to były warzywka i owoce, ale z roku na rok to się zmienia. Teraz może pół na pół ze wskazaniem na truskawki, także na warzyw coraz mniej, tyle żeby było na bieżące potrzeby, a zimą trzeba dać zarobić innym :mrgreen:

A co się tyczy zdjęć to poczytaj tutaj, tak jak wklejałeś to jako załącznik, ale można też przez zewnętrzny hosting. Jak masz wątpliwości to pytaj zawsze odpowiemy.
Bugatii pisze:Limit 5 fotek
Ja naszykowałem na początek same żurawki ale widzę, że będę je pokazywał w jakiś 15 postach
Przez zewnętrzny hosting możesz więcej.
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Fotki cd.
Trochę szerszy plan, żebyście zobaczyli jak u mnie jest. Zaznaczam, że zrobiłem to wszystko sam przez dwa lata. Wcześniej na działce były warzywa, truskawki i trawa oraz kwiaty jednoroczne.
Załączniki
P1000748.JPG
P1000749.JPG
P1000721.JPG
P1000574.JPG
P1000452.JPG
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Hej Igor. Rzeczywiście masywne Świerki :-D. Jeden ma dwa przewodniki (dobrze widzę?). I Żurawki świetnie wyglądają.
Tak się składa, że ja też uczyłam się Architektury Krajobrazu, ale już skończyłam :-D. Na pewno Cię uczą do egzaminu zawodowego, a ja czekam na wyniki teraz.
Czekam na dalsze Żurawki :-D. Masz ich ok. 50, tak?
Sam sobie urządziłeś tak na działce?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

No no Igorze oglądam Twoje poczynania i powoli mi szczena opada :shock: :zdziwko: , jak tak jeszcze parę fot dorzucisz to całkiem wyleci ;) :rotfl:
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Kasiu dziękuję za odwiedziny. Jeden ma dwa czubki od małego, nikt go nie przycinał więc tak został. Ja się chyba nigdy nie odważę go ciachnąć więc będą rosły w spokoju.
Na razie jestem w technikum jeszcze trochę przede mną. Mam nadzieję, że dobrze Ci poszły egzaminy. My z naszą pasją mamy większe szanse niż inni, którzy wybrali ten kierunek bo "ładnie się prezentuje" - znam takie osoby. Żurawek 50 + maluszki i ukorzeniające się to trochę więcej. Na działce robię wszystko sam. Tata jeszcze ze mną urzęduje ale zajmuje się sprawami technicznymi, do kwiatków się nie tyka. Często wykłada kasę. :hyhy:

Lilu Witam Cię :-D Ja mam kilka iglaków. Jak działka była dwa lata temu pusta, sadziłem je jak głupi, teraz stopniowo wysadzam bo brakuje mi miejsca na kwiaty. Mam bardzo ograniczone miejsce. Zostaną tylko sosny sadzone przy ogrodzeniu, przycinam je co roku, dlatego są takie gęściutkie. Staram się je jakoś formować, żeby nie wyglądały tak pospolicie - jak nazwa wskazuje. Z warzyw mam tylko pomidory w szklarni, wybudowaliśmy niewielką w tym roku. Ale nie jakieś zwykłe - odmiany pasiaste ZEBRY i inne ciekawe, żeby było dla oczu i do jedzenia. Zdjęcia umiem dodawać, tylko to nowe forum, muszę sobie wszystko "ogarnąć". Studia później, na razie jestem w technikum.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Udało się chyba :rotfl:
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

A mnie oczy z orbit wyleciały. Ślicznie u Ciebie, Igorze :!: :shock: Jak długo prowadzisz ten swój ogród?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Igor kropkami się nie przejmuj, tak jest jak wstawiasz z zewnętrznego hostingu, wszystko jest okej.

Żurawki różne różniste, już ręką szczenę trzymam. ;) :rotfl:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Lila, ma racje. Szybko sobie poradziłeś ze zdjęciami bystrzacho ;) , mnie potrzeba było więcej czasu :mrgreen:
Muszę powiedzieć, że kolekcję żurawek masz naprawdę imponującą. Moja się umywa :-| Pięknie się prezentują, takie dorodne i zdrowiuśkie :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Coś mi się wydaje, że się w końcu zarażę żurawkami. Tylko cienia ci u mnie mało ;) . Igor, właśnie zwróciłam uwagę na Twoje sosny - pięknie wyglądają. Wiesz, jaka to odmiana? Ja się w tym roku po raz pierwszy odważyłam nadać formę tui, nie przypuszczałabym, że można tak pięknie przycinać sosny. Ciekawe, jak ty to robisz?
JaDorka pisze:A mnie oczy z orbit wyleciały. Ślicznie u Ciebie, Igorze :!: :shock: Jak długo prowadzisz ten swój ogród?
Dorotko, nie doczytałaś :hyhy: - tylko 2 lata, a zobacz, jak pięknie mu idzie. :hurra:
Awatar użytkownika
Bugatii
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2011-08-15, 19:28

Post autor: Bugatii »

Elu Sosny zwyczajne. Wiem, że trudno uwierzyć, 3 lata skracam wszystkie nowe przyrosty o 2/3, dlatego są takie gęste. Nie rosną szybko ale wolę małe i zgrabne, niż wielkie powykrzywiane potwory. Żurawkami zaraziłem się w tamtym roku. Większość to malutkie jedno pędowe sadzonki. Wciąż poszukuje nowych odmian, ale o jakim cieniu Ty mówisz? Żurawki idealnie nadają się na pełne słońce. Oczywiście nie wszystkie odmiany ale większość. Na przykład Heucherella 'Solar Power' jest stworzona na słońce, doskonałym przykładem jest też Heuchera 'Chocolate Ruffles', moja w cieniu wręcz marnieje.

Dorota ja już dodawałem fotki więc wiem mniej więcej jak to się robi, miałem tylko chwilowe zaćmienie umysłowe. :hyhy: Żurawki to młodziaki i niby dużo, a ja wciąż poszukuję nowych. Na szybko na liście mam jakieś jeszcze 30 odmian poszukiwanych.
Teraz wolę się wymieniać bo zakupy mnie w tym roku wykończyły. Działką zajmuję się 3 lata, gdzie w pierwszym roku to pielęgnowałem trawę i warzywa oraz truskawki, w poprzednim roku dopiero dowiedziałem się co to liliowce. :shock: Teraz mam już ponad 300 roślin i to nie koniec, można powiedzieć, że moja działka przeszła olbrzymią metamorfozę.

Lilu wiem, że kropki to rozwiązanie techniczne widziałem je u innych i się zorientowałem, że tak musi być.

Słuchajcie, pilnujcie te oczy bo okulista drogi, szkoda kasy, lepiej kupić nowe roślinki. ;)
Co... może teraz kilka liliowców? Męczące jest to dodawanie fotek, na dzisiaj już starczy :D

nn
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Succes Story
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawia I.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

No :-D. Kolejne Żurawki też świetne. Ale ty tak wszystkie masz imienne?
Liliowce pięknie, ja nie mam tak dużo, ale ty pewnie masz dużo powierzchni... I moja 'Stella d'Oro" jeszcze raz zakwitnie :hurra:
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Igor, bo my tu wpadniemy w kompleksy! :hyhy: . Liliowce piękne :!:
A powiedz, jaką dużą masz tą działkę?
ODPOWIEDZ