Milin amerykański

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Kasieńka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-30, 10:45

Milin amerykański

Post autor: Kasieńka »

Mam nasionka pnącza o nazwie milin amerykański. Chciałabym się dowiedzieć czy z nasion wyrośnie pnącze i czy zachowa ono swoje cechy genetyczne. Jeżeli jest możliwość wysiania owej rośliny proszę o wskazówki kiedy i jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Z nasion, które posiadasz powinien wyrosnąc Ci milin amerykański, który zachowa cechy genetyczne gatunku. O ile nasiona te są dobrze zebrane ( odpowiedni termin) oraz dobrze zasuszone :-D Chyba, że posiadasz nasiona zakupione w sklepie- z nimi nie będzie problemu. Milin jest to egzotyczne pnącze doskonałe do uprawy w ogrodzie.
Wysiew PRZEZ CAŁY ROK do doniczek z przepuszczalną ziemią lub wiosną bezpośrednio do gruntu :!:

O uprawie tej rośliny w poradniku ogrodniczym: Milin amerykański - uprawa, cięcie, rozmnażanie

Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
misiald
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-31, 23:45

Post autor: misiald »

Witam. W grudniu posadziłem nasiona milinu amerykańskiego. Roślinki zaczęły mi ładnie kiełkować, lecz rosną bardzo powoli (po około 2 tygodniach roślinki mają 1,5-2cm). Czy milin tak wolno rośnie? Wysiałem je w ziemi torfowej, przykryte są folią z dziurkami, dosyć duża wilgotność. Czy będzie lepiej jeżeli doniczka będzie leżała na parapecie, czy mogę postawić jednak na grzejniku??
Z góry dziękuję;)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Przepikowane siewki milinu trzeba dobrze chronić przed mrozem. Jeżeli masz parapet nad grzejącym grzejnikiem to będzie to bardzo dobre miejsce dla roślinek. Ciepło bijące od korzeni dobrze robi roślinom ale pamiętaj aby nigdy nie doprowadzić do przesuszenia :-D Mamy teraz okres zwolnionej fazy wzrostu roślin, dlatego tak wolno siewka wzrasta oraz brak światła.
Nie martw się na wiosnę ruszy ze wzrostem. :-D :-D Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ