Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Wszystko o roślinach pnących, zastosowanie, wymagania i problemy w uprawie.
Izunia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2014-12-16, 13:40

Re: milin amerykański - przesadzanie

Post autor: Izunia »

Potwierdzam, że milin amerykański ma ogromne odrosty. W ogrodach moich znajomych w większości przypadków rozłażą praktycznie wszędzie w całym ogrodzie. Mało tego milin jest pijakiem, wciąga dużo wody. Często trzeba je podlewać. Nawet trawniki w sąsiedztwie milina też trzeba podlać, inaczej zżółkną.
Ale fakt kwiaty są piękne, bujnie kwitną ;)
A co do przesadzania - nie byłam tego świadkiem. Wiem, że milin ma długie korzenie, więc po przesadzaniu, jego rozłogi będą dalej rosły, z zaskoczenia mogą pojawić się w innej części ogrodu :lol:
Użytkownik Usunięty

Re: milin amerykański - przesadzanie

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Ja też w tamtym roku wsadziłam milina - nie wiem jeszcze jaki kolor bo był mały, na razie ma nóżki przykryte aby go mróz nie dopadł bo posadzony jesienią.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Post autor: rafaloku »

Jako uzupełnienie wątku proponuję nowe artykuł w naszym poradniku, poświęcony uprawie milinu: Milin amerykański - uprawa, cięcie, rozmnażanie
Rafał
Klaudynkara
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-02, 10:46

Re: Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Post autor: Klaudynkara »

Hej, :-D

ja mam takie coś w ogrodzie i podejrzewam, że to milin. Jak myślicie?
Z tego co wiem, to coś, przypuszczalnie milin, który ma dośc sporo lat- około 10 albo i więcej.
Nie kwitnie... czy jest szansa, żeby jeszcze zakwitł?
Coś mu powinnam kupić?
Prawde mówiąc nie znam sie na ogrodnictwie i dopiero zaczynam sie w to bawić, wiec prosze o wyrozumiałość. :wstyd:
Załączniki
milin.jpg
Klaudynkara
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-02, 10:46

Re: Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Post autor: Klaudynkara »

Dziekuję. Tylko czytałam o pleckach u mnie nie ma takich niestety. Miejsce jest nasłonecznione ale nie jakoś bardzo, bardzo... też nie wiem jak podcinać... dla mnie to czarna magia... :wstyd:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Klaudio , w moim rodzinnym domu ,gdzie mieszka moja mama ,milin rośnie na wschodniej ścianie , więc tego słońca nie ma za dużo ,tyle co rankiem , a od lat pięknie rośnie , sięga I piętra .Niestety ,o uprawie niewiele wiem , więc nie pomogę .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Klaudio , w moim rodzinnym domu ,gdzie mieszka moja mama ,milin rośnie na wschodniej ścianie , więc tego słońca nie ma za dużo ,tyle co rankiem , a od lat pięknie rośnie , sięga I piętra .Niestety ,o uprawie niewiele wiem , więc nie pomogę .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ