Milin amerykański - sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Wszystko o roślinach pnących, zastosowanie, wymagania i problemy w uprawie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasiu jeśli tylko zostanie jakaś sadzonka to chętnie, tylko najpierw muszę powysyłać tym, którym wcześniej obiecałam a z przyczyn losowych nie mogłam tego zrobić na jesieni. :->
jasmin
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-28, 16:54

Post autor: jasmin »

Pnącze jest śliczne.Muszę zainwestować i posadzić w swoim ogrodzie.Cieszę sie że jestem na tym forum,czytam posty ni i oglądam wasze piękne ogrody.Swój urządzam
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Będę cierpliwie czekać na swoją kolej
dziękuję
POZDRAWIAM KASIA
joannaj.
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-16, 20:24

Post autor: joannaj. »

pnącze jest przepiękne, oprócz kwiatów piękne ma także liście ale wiadomo kwiaty to chluba każdego OGRODNIKA! ja jestem początkującą ogrodniczką i widzę że będę miała kogo poprosić radę. gosia2501 mam nadzieję ze będziesz pojawiać się i wspierać szczególnie tych początkujących. pozdrawiam wszystkich.
ja już kilka dni temu zabrałam się za czyszczenie mojego ogrodu:). życzę miłego relaksu.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Joanno ja nie będę się pojawiać, ja tu jestem na stałe ;-) :lol: :lol: :lol:
joannaj.
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-16, 20:24

Post autor: joannaj. »

właśnie przed chwilą to zauważyłam i przeszłam szybkie szkolenie obsługi forum. hi hi.
ostatnio będąc w sklepie z nawozami zasugerowałam pani że właśnie tuje potrzebują wapnia i poprosiła o takie nawóz o którym pisałaś wcześniej - ale chyba nie trafiłam na eksperta bo nie doszłyśmy z ekspedientką do porozumienia. więc będe dalej drążyć temat w sklepie. obecnie podsypałam osmocote 100dni. pozdrawiam
ankade77
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-24, 21:21

Post autor: ankade77 »

Witam!
Jestem tu po raz pierwszy. I cieszę się, że mogę Was "posłuchać". Od zeszłego roku mam milin ale jest jeszcze mały choć szybko rośnie. Pierwszy raz zobaczyłam go w zeszłym roku we Frankfurcie n/Menem i się nim zachwyciłam. Nie wiedziałam co to takiego ale zaczęłam szukać w internecie i... znalazłam. I kupiłam 2 sztuki. Niestety mój piesek wykopał i pogryzł mi jednego. Wsadziłam gałązkę do wody, puściła listki, więc na wiosnę wystawiłam na dwór. Niestety słońce spaliło listki a mrówki dokonały reszty. Mam nadzieję, że ten jeden wystarczy mi .
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Rozrasta się szybko i pięknie, więc na pewno Ci wystarczy, chyba że zechcesz pomieszać kolory :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
renka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-29, 19:13

milin amerykański

Post autor: renka »

Witajcie. Liczę na dobre rady miłośników kwiatów. Mój milin rośnie w zacienionym miejscu już trzeci rok. Czy jeśli go przesadzę, to znów będę musiała czekać 3 lata aż zakwitnie, czy to dotyczy tylko młodych egzemplarzy?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Raczej nie będziesz musiała czekac, aż tak dlugo. Ale weźmy pod uwagę fakt, że gdy go przesadzisz w nowe miejsce na nastepny rok raczej zakwitnie skąpo po regeneracji sił i odbudowywaniu systemu korzeniowego. Ale za dwa lata spodziewaj się burzy kwiatów :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Halina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 337
Rejestracja: 2008-01-08, 18:41

Post autor: Halina »

Czwarty rok życia moich milinów, niestety nie kwitną. Ale posadzona obok pałczatka doskonale kwitnie (ma nawet kwiatki podobne nieco do milinowych) i wspina się po gałązkach.
Załączniki
P8030006.jpg
P8030006.jpg (81.76 KiB) Przejrzano 7074 razy
P8030005.jpg
P8030005.jpg (71.91 KiB) Przejrzano 7074 razy
renka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-29, 19:13

Post autor: renka »

Mój milin jednak zakwitł. Może przestraszył się przesadzania i wypuścił pąki. chyba jednak to miejsce nie jest najlepsze, bo widziałam już miliny w pełni kwitnienia, a mój dopiero zaczyna.
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Post autor: MARGERITA »

Witam wszystkich serdecznie!!
Ok.m-c do tyłu dostałam od sąsiadki 3 szt.pnącza,które tydzień temu rozszyfrowałam i dołączam do fanclubu milin-owych amatorów.Moja działeczka to słoneczne pole,bez cienia bo dopiero od tego roku zaczęłam nasadzenia,altankę wykańczamy,wiatka też na etapie budowy,więc wsadzam co dostanę gdziekolwiek,aby potem wkopać w miejsce docelowe.zresztą słyszałam ,że niektóre rośliny to lubią.Moje sadzonki szybko się przyjęły miały już kilka korzonków.Teraz pilnuję podlewania bo u mnie strasznie smali słoneczko.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czyli Twój milin ma spełnione optymalne warunki, ponieważ uwielbia słońce (najlepiej lubi południowe ściany budynków) i dużo wody w czasie wegetacji. Życzę powodzenia w uprawie. ;-) :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

A ja chciałam dwukolorowo i posadziłam czerwony z żółtym, ale chyba czerwony był mocniejszy i kwitł pięknie już od kilku lat. A w tym roku spotkała mnie wielka radość i pokazał się wreszcie pierwszy żółty kwiat, może więc za rok będzie już dwukolorowo ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ