MIKORYZA - uwaga oszustwa!

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

MIKORYZA - uwaga oszustwa!

Post autor: rafaloku »

Witam,

W zeszłym roku wielokrotnie na łamach poradnika ogrodniczego zachęcałem Was do stosowania szczepionek mikoryzowych do roślin ogrodowych. Jakie przynosi to korzyści wyjaśnialiśmy min. w poradzie:
Współżycie roślin z grzybami. Co na ten temat powinien wiedzieć każdy ogrodnik?

Dziś muszę przestrzec przed oszustami, którzy na Allegro oferują podrabiane szczepionki mikoryzowe dla roślin. Niestety jest tego sporo. Przykładem takiego oszustwa jest przypadek opisany przez autora strony NaGrzyby.pl dotyczący oferty "Amatorska uprawa grzybów w ogrodzie"
Cała prawda o suchej grzybni - analiza
Na naszym forum w tym temacie pokazywałem już jak to Allegro chroni złodzieja praw autorskich moich i innych zdjęć. Autor - sprzedawca nawozów sztucznych (najdroższych na świecie) bez pytania o zgodę zamieszcza w swoich aukcjach zdjęcia ściągnięte z netu. Allegro nie widzi czymś takim niczego złego... Interes się kręci... Nie wiem jak długo jeszcze zdjęcie moich grzybów znalezionych pod Babią Górą będzie reklamować nawozy paczkowane przez jakąś wymyśloną firmę Global Polska... Dla naiwnych którzy lubią wyrzuć pieniądze w błoto polecam ekspertyzę I i ekspertyzę II
Cytowany wyżej wpis można zobaczyć tutaj: zobacz wpis

Podaję też odnośniki do kopii analiz potwierdzających, że mikoryza firmy GLOBAL to zwykłe oszustwo, w ogóle nie zawiera grzybni mikoryzowej: ekspertyza 1 oraz ekspertyza 2

Niestety to nie jedyny taki przypadek. Poza opisanym wyżej, istnieje wiele produktów nazywanych mikoryzą, których jakość jest bardzo wątpliwa. Co gorsza - niektóre z nich zawierają grzybnię gatunków szkodliwych dla naszych roślin! Jestem w posiadaniu kopii ekspertyzy z 2007 roku wykonanej przez Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, która wskazuje, iż podczas badań jednego z takich produktów wykryto grzyba Botrytis cinerea, sprawcę choroby zwanej szarą pleśnią. I o zgrozo... był to produkt sprzedawany przez bardzo znanego na naszym rynku producenta nawozów ogrodniczych (nazwy firmy niestety nie mogę wymienić).

To powoduje, iż powstaje wiele błędnych i mylnych opinii, sugerujących iż produkty mikoryzowe są nic nie warte. Rzeczywiście - nic nie warte są podróbki. I niestety szkodzą one dobremu imieniu producentów prawdziwej żywej grzybni mikoryzowej.

Co zatem zrobić aby mieć pewność, że kupowana grzybnia mikoryzowa jest produktem dobrej jakości, w 100% bezpiecznym dla naszych roślin?

Pamiętajcie: firma MYKOFLOR jest jedynym na terenie Unii Europejskiej producentem tego typu produktów. Kilka firm mikoryzowych za granicami Polski produkuje również preparaty mikoryzowe, ale żadna nie sprzedaje takiego samego zestawu grzybów jadalnych do aplikacji w gruncie. Jedynie jakość produktów firmy MYKOFLOR została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi wykonanymi przez niezależne instytucje. Liczne testy, certyfikaty i inne dokumenty są do wglądu na stronach firmowych www.mykoflor.pl

Mikoryza produkowana przez MYKOFLOR jest również jedyną na naszym rynku polecaną przez Polskie Towarzystwo Mikoryzowe

Jeżeli zatem chcecie być pewni dobrej jakości kupowanej grzybni mikoryzowej, wybierajcie wyłącznie oryginalne produkty firmy MYKOFLOR.

Ponieważ dotarły do mnie informacje, że pojawiły się też podróbki zawierające skopiowane logo MYKOFLOR, zachęcam do kupowania produktów mikoryzowych wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców.

W internecie oryginalną grzybnię mikoryzową MYKOFLOR można zamówić wpod adresem http://www.mikoryza.sklep.pl/ oraz w polecanym przez nas (od dawna współpracującym z naszą redakcją) sklepie internetowym GADAR - zobacz oryginalne grzybnie mikoryzowe MYKOFLOR

Zaletą zakupów w Gadarze jest możliwość kupienia przy okazji nasion i innych produktów ogrodniczych. Nie ukrywam też, że w ten sposób wspomożecie nieco nasz poradnik i forum, bo Gadar pomaga nam finansowo w utrzymaniu serwera itp. ;-) Życzę zatem udanych zakupów!

W najbliższym czasie postaram się opublikować kolejne ekspertyzy i wyniki badań dotyczące produktów mikoryzowych, tak abyśmy byli na bieżąco. Mam nadzieję, że dzięki temu nikt z czytelników poradnika i forum nie da się "nabić w butelkę" kupując podróbki mikoryzy.
Rafał
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

WIELKIE DZIĘKI ZA OSTRZEŻENIE
POZDRAWIAM KASIA
zenit
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-01, 16:11

Post autor: zenit »

Cytuje : Przykładem takiego oszustwa jest przypadek opisany przez autora strony Grzyby.pl koniec cytatu. To jest wszystko prawdą co piszę w tej informacji z wyjątkiem tego stwierdzenia że jestem autorem strony Grzyby.pl ... to nie jest prawdą :) Jestem autorem portalu www.NaGrzyby.pl lub jak ktoś woli www.fungi.pl
Pozdrawiam i radzę wszystkim którzy czują się oszukani zakupionym "kotem w worku" w postaci suchej grzybni o zgłoszenie tego faktu gdzie trzeba... Jeszcze konia z rzędem temu kto powie mi gdzie ma siedzibę Firma Global Polska (na opakowaniu nie znajdziecie adresu co samo to już o czymś świadczy)
Awatar użytkownika
Baśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-01, 21:17

Post autor: Baśka »

Drodzy Ogrodnicy, jeżeli ktoś z Was kupił wyżej wspominany preparat, a chciałby konkretnie pomóc w uniemożliwieniu działaności oszustowi, proszę o kontakt na e-mail.
Baśka
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

To jest wszystko prawdą co piszę w tej informacji z wyjątkiem tego stwierdzenia że jestem autorem strony Grzyby.pl ...
Witaj Zenit,

Rzeczywiście pomyliłem się w adresie Twojej strony. Przepraszam bardzo. I oczywiście wpis już poprawiłem ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ojej ja tez kupiłam mikoryzę do iglaków. Ale teraz nie pamiętam jakiej firmy :-/ Muszę znaleźć pudełko :-( Mam nadzieję, że to nie jest ta oszustka firma :evil:
Awatar użytkownika
Baśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-01, 21:17

Post autor: Baśka »

Harwi, jeżeli to ta oszukana, nie krępuj się, napisz do mnie maila (wystarczy kliknąć w e-mail pod tą wiadomością, ale pewnie to wiesz). Podaj w mailu swój nr aukcji i coś, żebym skojarzyła osobę. Napiszę co zrobić, żeby skutecznie unieszkodliwić oszusta. A jeżeli masz w komputerze jakąkolwiek korespondencję ze sprzedającym, powiadomienie z Allegro, zapisaną aukcję - zachowaj to. Przyda się :)
Baśka
Awatar użytkownika
Baśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-01, 21:17

Post autor: Baśka »

Forama oszustwa się zmieniła. Jestem przekonana, że nowa oferta tego samego sprzedawcy niczym się nie różni od poprzedniej. Wprawdzie zamiast "suchej grzybni" są "zarodoniki grzybów" jednak produkt chyba jest ten sam. Ekspertyza ze znanego puławskiego Instytutu mówi jednoznacznie, że nie ma śladów kiełkujących zarodników...

O nowej wersji oszustwa można poczytać tutaj:
http://www.nagrzyby.pl/index.php?artnam ... nt&id=3905

Nadal czekam na kontakt w wyżej wymienionej sprawie :)
Organa ścigania działają :) Trzeba im pomóc :)
Baśka
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Fałszywa mikoryza

Post autor: MYKOFLOR »

Cieszę się, że trwa dyskusja, ponieważ idzie wiosna i czas rozwoju oraz mikoryzacji. Chcialbym uswiadomić wszystkim, że przygotowanie szczepionek mikoryzowych produkowanych w firmia MYKOFLOR® , poprzedzone jest czasami mkilkuletnimi badaniami i próbami. W oparciu o nasze szczepionki wykonanych i obronionych zostało kilkanaście prac magisterskich, doktorskich i habilitacji. Doświadczenia wykonuja znakomici i w pełni profesjonalni naukowcy z ISK Skierniewice, UP Poznań, SGGW Warszawa i innych (www.mikoryza.pl/o firmie). Przykro to stierdzić, ale wszyscy którzy wprowadzaja na rynek produkt określany jako "MIKORYZA" są po prostu zwykłymi wyłudzaczami pieniędzy i to od dwóch już lat. Myślę, że najskuteczniejszą bronią jest szeptana informacja w internecie, gdyż prawdopodobnie nikomu nie zależy aby to ukrócić; mała szkodliwość społeczna, ale duża przyrodniczo. Nie chcę w tym miejscu robić autoreklamy i proszę to traktować wyłącznie jako informację. Jeżeli Ktoś zechce sprawdzić różne produkty, zawsze są takie możliwości; kilka naukowych laboratoriów (certyfikowanych) może je wykonać. O szczepionkach MYKOFLOR® najlepiej sie dowiedzieć od ich użytkowników. Pozdrawiam :shock:
SzałańskiWJW
Obrazek
zenit
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-01, 16:11

Post autor: zenit »

Jeśli ktoś nie ma skrupułów kraść czyjeś zdjęcia tak ja to przy okazji zmiany "skóry" robi fikcyjna firma pt Global Polska to trudno aby robił coś co jest prawdziwe i dobre.
Wcześniej na produkcie pt Sucha grzybnia widniało zdjęcie mojego autorstwa http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/340722-1/nie_kupuj.jpg z portalu www.NaGrzyby.pl a teraz na produkcie pt Zarodniki grzybów http://apteka.hostingpro.pl/b1.jpg widnieje zdjęcie autora ze Słowacji z portalu www.nahuby.sk
Więcej na ten temat w moim niusie.
http://www.nagrzyby.pl/index.php?artnam ... nt&id=3905
Autor zdjęcia Pavol Baksy potwierdził że nie dawał zgody na publikacje jego zdjęcia borowika sosnowego http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php ... pe=gallery .
Szanowny Pan od ciemnych interesów traktuje internet jako bezpłatne źródło zdjęć i czeka na kolejnych naiwnych klientów którzy zauroczą się kradzionymi zdjęciami...
Ciekaw jestem ilu uczestników Allegro znowu da się zrobić znowu w przysłowiowego konia...
http://SPAM (ZABRONIONY LINK DO AUKCJI INTERNETOWEJ)/item554414227_grz ... odzie.html jak do tej pory tylko 1
Awatar użytkownika
Baśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-01, 21:17

Post autor: Baśka »

Baśka
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Witam Forumowiczów. Odnoszę wrażenie, że niedługo nie będzie na Allegro innych aukcji niż tego oszusta. Pofatygowałem się i policzyłem, aktualnie występuje pod pseudonimami:
ogrodnik, super ogrodnik (he, he...), crs polska sp.z o.o., crs polska, rolpol 2009, rolpol, nasiona w sieci, nasiona on line. Łącznie "wystawił" 5000 opakowań i narazie sprzedał 5 sztuk. Myślę, że uda mu się jeszcze wiele osób nabrać, ponieważ allegro zarabia na aukcjach i zablokowało na moją interwencję tylko jedną, a on ma tyle i więcej pomysłów na oszustwa. Ciekawe czy policja cokolwiek zrobi? Szkoda mi tych nabitych w to szambo, które on sprzedaje. Ale my robimy swoje. :shock:
SzałańskiWJW
Obrazek
Awatar użytkownika
Baśka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-01, 21:17

Post autor: Baśka »

Mykoflorze, warto zauważyć, że "ogrodnik" to tak naprawdę 2 nicki:__ogrodnik i ogrodnik__, zaś ten pan używał jeszcze nicków siedem7777 i nasiona_ss.
Napisałam do Ciebie prywatną wiadomość w tej sprawie (ogólnie rzecz biorąc).
Baśka
maja13
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-03-29, 15:15

mikoryza ?

Post autor: maja13 »

Jak pisałam wcześniej kupiłam mikoryzę na stronie producenta - Mykofloru, ale mój sąsiad mówi, że czytał gdzieś, że tylko Biopon ma prawdziwą mikoryzę czy to prawda ? Czy następna firma oszukująca, może wsypuje torf albo jakiś nawóz? Ja moje do storczyków i azalii kupiłam i zaszczepiłam w tamtym roku i jestem bardzo zadowolona zwłaszcza, że kupiłam po najniższych cenach, to chyba tylko dla tego, że to sklep internetowy producenta...
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Ja myślałem, że temat już został wyjaśniony. Co do różnych informacji, polecam prosty sposób; należy sprawdzić na stronie producenta informacje o badaniach, doświadczeniach, wynikach i kto za tym stoi. Można wtedy np. zadzwonić do profesora i zapytać, to też człowiek. Pozostają jeszcze amatorzy, którzy juz wypróbowali. Weryfikacja naukowa i amatorska która przechodzą szczepionki MYKOFLOR jest ich świadectwem jakości. I Tyle. Pozdrawiam :shock:
SzałańskiWJW
Obrazek
ODPOWIEDZ