Mikoryza iglaków

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
wirus36
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-16, 10:07

Mikoryza iglaków

Post autor: wirus36 »

Witam,
Proszę i zarazem dziękuje za odp na moje pytania :)
1.Czy można rozmnożyć grzybnię w słoiku i czy to nie czasem pleśń się rozwija. Znalazłem kilka sposobów na youtubie. Jedena osoba proponowała, żeby umieścić wcześniej pokrojone kapelusze dojrzałych grzybów w słoikach, dodać wody deszczowej, troche drożdży i cukru, a następnie na następny dzień wylać taki preparat pod drzewka. Natknąłem się też na podobny sposób z tym, że trzeba było poczekać do 2 tyg do rozwoju grzybni. Czy to ma sens?
2. Czy można rowodnić preparaty mikoryzowe, takie jak np. mikoryza do iglaków w wodzie, zwiększając tym samym ilość preparatu. Jak tak to w jaki sposób i w jakich proporcjach.
3. Czy obecność korzeni drzew owocowych może wpłynąć negatywnie na rozwój grzybni w ogrodzie, po zastosowaniu preparatu mykoflor. Krótko mówiąc czy korzenie drzew owocowych nie wyprą grzybni iglaków ?
4. Czy podsypując odkwaszoną ziemię torfową dostępną w sklepach ogrodniczych, faktycznie mogę zwiększyć szansę na pomyślną mikoryzację iglaków.
5. Natknąłem się też na opinię, że stosowanie preparatów mikoryzowych mija się z celem, ponieważ mikoryza rozwija się sama, naturalnie. Co na to ekspert?
6. Jak powinienem szukać młodych korzeni drzew pod mikoryzę u iglaków starszych niż 5 lat. Czy poza przekopywaniem ogródka jest jakiś sposób ?
ODPOWIEDZ