Microstar PZ - opinie, uwagi

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?

Microstar PZ - opinie, uwagi

Postautor: rafaloku » 2012-03-16, 15:47

W tym wątku proszę o opinie na temat nawozu Microstar PZ.
Wątek zakładam po zakończeniu konkursu Co wiesz o nawożeniu fosforem? - dzięki uprzejmości sponsora konkursu, firmy Agrosimex, 10 osób otrzyma nawozy Microstar PZ do przetestowania. Zgodnie z regulaminem konkursu, zwycięzców bardzo proszę o opinie nawozie.

Oczywiście czekamy też na opinie innych osób, które miały okazję stosować nawóz Microstar PZ. Przypomnę, że więcej o tym nawozie można przeczytać w naszym poradniku, w artykule nawożenie roślin fosforem, a sam nawóz można zamówić w sklepie GADAR oraz w sklepie Agrosimexu, a dodatkowe informacje znajdziecie na stronie dystrybutora.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Re: Microstar PZ - opinie, uwagi

Postautor: Merghen » 2012-03-26, 18:50

Chyba przypadło mi w udziale rozpoczęcie dyskusji na temat nawozu Microstar PZ.

Zacznę może od pokazania tego co dzisiaj dostałam pocztą oraz podziękowania sponsorowi za nagrodę i przydatny dodatek :) :padam:

Jeśli chodzi zaś o stosowanie to już mam plan - mam młode siewki pomidorów i podzielę je na połowę, jednym dam 'papu' w postaci nawozu, drugich potraktuję po 'macoszemu' czyli tak jak do tej pory traktowałam rozsady. Podobnie postąpię z innymi rozsadami ale najbardziej będę ciekawa jak się odnajdzie ten nawóz na działce: na wrzosowisku, przy różach, drzewach owocowych itp. choć przyznam się,że będzie mi ciężko dokonywać wyborów w ogrodzie i chyba się ugnę i wszystkim dam jednakowo... Jedynie rozsady będą wyjątkami i chyba będą też najbardziej wiarogodnym testerem.
Załączniki
DSCF1845.jpg
A oto i moja nagroda :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: ATA » 2012-03-26, 19:48

Ja również chcę pochwalić się moją nagrodą i jeszcze raz z tego miejsca podziękować sponsorowi. Zastosuję Microstar PZ do róż i rododendronów oraz do pomidorków koktajlowych, które co roku sadzę.O efektach na pewno napiszę. A oto moje trofeum.
Załączniki
IMG_4149a.JPG
Renata
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: stealth004 » 2012-03-26, 20:45

Ja również dziś dostałam moją nagrodę: Microstar PZ i saszetkę Rasahumusu. Ten drugi środek miałam już okazję wypróbować wcześniej i jestem z niego bardzo zadowolona :) Szczególnie sprawdza się na glebach piaszczystych tzn takich, jakie występują w moim ogrodzie. Jutro cyknę fotkę moich nagród i zamieszczę na forum. Mam mnóstwo roślin do posadzenia w ogrodzie, które na razie czekają cierpliwie w donicach. Wygrana nagroda bardzo mi się więc przyda, szczególnie, że ziemia w moim ogrodzie ma dość kwaśny odczyn. Postaram się zamieścić zdjęcia z porównaniem dwóch takich samych roślin z użyciem Microstar PZ i bez. Opowiem o efektach po pierwszym sezonie. Pozdrawiam
iza
Awatar użytkownika
stealth004
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: Ilona2715 » 2012-03-26, 22:44

Witam, ja również otrzymałam swoją nagrodę, za którą bardzo serdecznie dziekuję sponsorowi, a o efektach postaram się poinformować po zastosowaniu otrzymanego nawozu

Obrazek
Awatar użytkownika
Ilona2715
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: saba » 2012-03-27, 10:57

Do mnie również dotarła przesyłka za którą jeszcze raz bardzo dziękuję. Po zastosowaniu będę opisywać. Planuje zastosować go tak by mieć porównanie na tych samych roślinach część z nawozem a część bez nawozu. Zamierzam go zastosować na warzywniku, pod część kwiatów, które będę sadzić, ale również pod krzewy, które już rosną kilka lat.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: ewelina1984 » 2012-03-29, 11:48

Witam, ja również otrzymałam swoją nagrodę z której jestem bardzo zadowolona i chcę bardzo serdecznie podziękować. Już wiem że bardzo się przydadzą przy warzywach jak i przy nowych krzewach ozdobnych które w tym sezonie mamy zamiar dosadzić :-) A oto moja nagroda:
CIMG0341.JPG
Awatar użytkownika
ewelina1984
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: dess1 » 2012-03-30, 15:44

pięknie dziękując za nagrodę zobowiązuję się do opisywania działania tegoż nawozu na krzewy winorośli. Posiadam 4 krzewy Baltiki oddalone od głównej winnicy o ok 50 m i tylko te sztuki od 2 lat pięknie prezentowały wysoce wybarwione czerwienią liście cały rok. Na zaprzyjaźnionym forum, poświęconym winogrodnictwu, temat czerwieni liści był wałkowany kilkukrotnie. Niestety ani razu nikt nie powiązał tego z brakiem fosforu..główną winą obarczano wirusy. Ja nie zgadzałem się z tą opinią mając przykład naoczny u siebie. Jak 4 krzewy mogły złapać wirusy a 100 krzewów Baltiki 50 m dalej nie? Bacznie będę obserwował co stanie się po podaniu tego nawozu. Dodam że przy tych 4 krzewach nie opłacało mi się robić badań gleby i brak fosforu logicznie wydaje się być trafieniem...
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: Target » 2012-04-05, 13:01

Bez badań podłoża nie może mieć Pan pewności, że czerwienienie liści to na pewno przyczyna fosforu. rzeczywiście zbyt łatwo te objawy przypisuje się wirusom ale glebę radze zbadać. To jest naprawdę niewielki koszt ok 18-20n zł.
Dr inż. Janusz Mazurek
Awatar użytkownika
Target
Ekspert

Postautor: mamina » 2012-04-12, 21:32

Późno, ale tak wyszło. :-( Dziękuję za nagrodę. Mam do wsadzenia wiele roślin jednorocznych jak i bylin. Pod część z nich zastosuję Mikrostar PZ i będziemy porównywać ich rozwój.
Załączniki
styczeń 2012 176.jpg
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
mamina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Elzbieta M » 2012-04-12, 21:43

Rosahumus dostałam w zeszłym roku. Jest super, w tym też go zastosuję.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: stealth004 » 2012-05-07, 17:12

Oto moja nagroda:
DSC03451.JPG

Oraz sadzenie świerka białobok'a z użyciem Microstara PZ (oczywiście w kwaśną glebę) :-)
DSC03452.JPG
wykopanie dołka
Załączniki
DSC03453.JPG
wsypanie nawozu
DSC03454.JPG
wsadzenie świerka
DSC03455.JPG
podlanie
iza
Awatar użytkownika
stealth004
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Postautor: dess1 » 2013-02-03, 15:09

Późno ale jednak .Kilka słów o działaniu tego nawozu na moje krzewy winorośli. Przypomnę że problemem było czerwienienie liści i to już od początku lipca /całe krzewy/. Po zastosowaniu, na trzech z 4 problem znikł zupełnie. Niestety czwarty krzew też znikł zupełnie, ale winnymi okazały się prawdopodobnie nornice więc brak pełnej oceny. Jednak patrząc na efekt w tych trzech przypadkach jestem cały :-D . Z czystym sumieniem mogę potwierdzić korzystny wpływ na likwidację zjawiska czerwienienia liści winorośli.
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Postautor: Merghen » 2013-02-03, 21:39

Wczesną jesienią użyłam go do podsypania przesadzanych róż. Na kilka brakło więc pamiętając które to będę widziała różnice. Jednak po zastosowaniu do sadzonek melonów i zobaczeniu,że sadzonki lepiej przyrastały, owocowały i ogólnie były mocniejsze dokupiłam go i na ten sezon. Myślę, że warto go kupić bo jest wydajny jak na cenę. Dodatkowo stosuję go z Rosahumusem.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: dess1 » 2013-03-04, 22:59

Target pisze:Bez badań podłoża nie może mieć Pan pewności, że czerwienienie liści to na pewno przyczyna fosforu. rzeczywiście zbyt łatwo te objawy przypisuje się wirusom ale glebę radze zbadać. To jest naprawdę niewielki koszt ok 18-20n zł.

Wow .panie Januszu , onieśmielony autorytetem, dalej twierdzę że nie doceniamy wpływu braku przyswajalnego fosforu. na zaprzyjaźnionym forum o tym w ogóle się nie wspomina..dziwne...może tu to wreszcie kogoś ruszy. Tu u mnie / na kilku krzewach / to się potwierdziło..Może trzeba by przedstawić na dużej powierzchni. Ale ten problem powtarzał się zawsze lokalnie?? na kilku krzewach...Nigdy nie poprę tezy o wirusach.
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca

Następna

Wróć do Nawozy i inne preparaty do pielęgnacji roślin