Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: mmmm5 »

Muszę kupić urzadzenie do mielenia drobnych gałęzi ,czy ktoś mógłby doradzić mi na co zwracać uwagę przy wyborze tego urzadzenia Proszę o wskazówki :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Iga51 »

Marysiu, tu jest opis wszystkich rozdrabniaczy (ranking z grudnia 2013):
http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/r ... nking.html
Poza tym w naszym Poradniku Ogrodniczym jest też artykuł na temat rozdrabniaczy i jaki ewentualnie kupić.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: mmmm5 »

Dziekuję Igo za podpowiedź gdzie szukać ale jesli mozna to chciałabym zdobyć informacje od użytkowników urządzeń do rozdrobniania gałezi.Co innego opis sprzedawcy a rzeczywista skutecznosc tej maszyny.Przed zakupem chciałabym posłuchać takich uczciwych opinii naszych forumowiczów .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Iga51 »

No pewnie Marysiu. Masz rację. Podałam Ci tego linka, bo sama tez jestem zainteresowana i szukałam wiadomości na ten temat. Ale wiadomo, że lepiej jak ktoś, kto używa tego sprzętu, przedstawi swoją opinię.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Merghen »

Ja mam rozdrabniacz do gałęzi już chyba trzy lata. Kiedyś ktoś mi go polecił i jestem z niego zadowolona. Potem poleciłam znajomemu i on też jest zadowolony. Nie pamiętam firmy (mogę jutro zerknąć) ale wiem, że nie ma on noży tylko walce. On raczej gniecie niż tnie ale jako i ściółka i podpałka jest wystarczająca. Na pewno też musi mieć możliwość pracy w przód i w tył.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: mmmm5 »

Małgosiu ,jesli to nie bardzo uciążliwe to proszę sprawdź jak nazywa się ten rozdrabniacz.Mam kilka stosów drobnych gałązek i niestety wiekszosć z kolcami (mirabelki) a to nie koniec bo ciągle karczujemy tę naszą górę.Nigdy nie widziałam na żywo jak pracuje taka rozdrabniarka więc nie wiem czy to rozgniatanie czy mielenie dla mnie to bez znaczenia bo do tej pory musiałam je palić na ognisku a to chyba marnotrastwo.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: tadek »

Ja również interesuję się rozdrabniaczami do gałęzi...
Czy po kupnie mogła byś napisać co kupiłaś oraz swoje pierwsze wrażenia i później opinie z pracy tym urządzeniem? Jestem bardzo ciekawy.

______________________________ :| ____________________
Rozdrabniarki do gałęzi
Dla posiadaczy niewielkich ogrodów najlepsze będą modele młynków napędzane silnikami elektrycznymi. Moc takich urządzeń waha się między 1200 a 2500 W. Są one w stanie rozdrobnić gałęzie do średnicy maksimum 4 cm.

Jeśli posiadamy duży ogród lub sad dostarczający co roku wiele gałęzi po cięciu drzew i krzewów warto zastanowić się nad zakupem rozdrabniacza spalinowego. Modele zasilane czterosuwowymi silnikami benzynowymi o mocy 4 -8 KM są głośne, ale poradzą sobie już z gałęziami o średnicy 6 -7 cm.


CZYTAJ DALEJ: Rozdrabniarki do gałęzi
Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Merghen »

MArysiu, przepraszam, że to tak długo trwało :zawstydzony: Podaję nazwę Einchell RHL 2500.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: mmmm5 »

Dziekuję, latam po wszystkich ofertach i nie mogę się zdecydować mam bardzo dużo takich cienkich gałązek bo to prawie 100m zywopłotu i góra przed domem zarośnieta róznym habuździem najczęściej bardzo kolczastym no i hektar sadu jabłoniowego ,który od kilku lat nie cięty .Jabłka w tym roku kupuję na targu bo kwietniowy grad załatwił prawie wszystkie owoce ,M pali wszystko co nie nadaje sie do pieca lub kominika a ja chciałabym zmielić i użyźnić glebę bo bardzo ciężka prawie ,ze glina do budowy pieców .
Dlatego bardzo dziekuję za rekomendację ,sprawdzę i może już wreszcie kupię. :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Merghen »

Marysiu, ja mam mniejszą połać ogrodu więc już nie ściółkuję ale zmielone gałęzie z drzew liściastych i iglastych wkładamy z mężem do worków jutowych i w przewiewnym miejscu leżą sobie do jesieni. Jak zaczyna się sezon grzewczy są jak znalazł jako podpałka. A na pewno zmielone lepiej się wkłada do pieca czy kominka.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: mmmm5 »

Fajny pomysł z tymi workami :super: rozmyslałam właśnie jak wysuszyć te ścinki i rózne sposoby chodziły mi po głowie a tu tak prosto można to zrobić i co najważniejsze będzie porządek i te "ukochane " kury sąsiadów nie rozkopią,Dzisiaj zaopatrzona w drbny żwir walczyłam cały dzień z kogutem i jego haremem grasujacym w moich różach. :kijemgo:
śniegu mi potrzeba !!!!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: tadek »

Marysiu, trzeba było złapać któraś kurę za girę i zaprosić na niedzielny rosół!

Warzywnik i zielnik
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: mmmm5 »

Jutro niedziela i rosołek by się zjadło ale te kurzyska bardzo szybko biegają :P
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Merghen »

Podobnie robimy z wiórami po cięciu drzewa. Na ten pomysł z workami wpadł mój mąż - muszę go za to pochwalić choć na początku miałam wątpliwości czy nie zatęchną. Ale kilka lat doświadczeń pokazało, że moje wątpliwości nie były słuszne.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: lawender »

mmmm5 pisze:Muszę kupić urzadzenie do mielenia drobnych gałęzi ,czy ktoś mógłby doradzić mi na co zwracać uwagę przy wyborze tego urzadzenia Proszę o wskazówki :padam:
Witaj.Ja mam rozdrabniacz do gałęzi, kupiony w OBI, nie pamiętam nazwy(stoi w piwnicy)zapakowany. Inaczej wyobrażałam sobie pracę tego urządzenia. Pan , który mi go pokazywał w sklepie opowiadał i opowiadał. A,że nie mam męskich rąk do pomocy w ogrodzie jechałam z moim zakupem jak na skrzydłach szczęśliwa,że mój problem z gałązkami mam z głowy. Niestety okazało się,że rozdrabniacz szybko ''szatkuje'' cieniutkie gałązki a te większe ok.3 cm wciąga w żółwim tempie i po prostu się zatrzymuje nie mówiąc,że kiedy na trafił na sęk a takich w gałązkach nie brakuje, musiałam wyłączać odkręcać cały nóż i wyjmować lub wręcz wyszarpywać zaklinowaną gałązkę :zly: Podczas przygotowania do rozdrabniania gałązek i tak musiałam sekatorem odcinać wszystkie boczne. :-( Oczywiście nie odradzam zakupu rozdrabniacza, ale tak jak prosiłaś piszę o własnych doświadczeniach. Być może,że inne pracują bez zarzutu. Mój stoi i pewnie jeszcze sobie postoi.Zaraz będę szukała zdjęcie mojego NIEUDACZNIKA :lol: Pozdrawiam Ola
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ