Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Danka »

tadek pisze:.
Poważny temat poruszyliście moje panie w godzinach porannych... :padam:
A czy ze śniadaniem zdążyliście ? ;) :mrgreen:


Zwróć też Danusiu uwagę podczas wyboru rozdrabniarki na moc silnika.
Po zakupie pochwal się swoim nowym nabytkiem. Jestem B. :zawstydzony: ciekawy co fajnego kupisz.
Tadziu, na razie sprawdzam sprzęt :-D Dzisiaj byłam w dwóch sklepach. W jednym był Stiga, w drugim Stihl. A w sieci jeszcze więcej :hyhy: Nie będę się spieszyła, bo czas cięcia krzewów dopiero przyjdzie. Więc mam nadzieję, że do tej pory znajdę coś sensownego ;-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: tadek »

.
Tylko żeby nie było Danusiu tak że jak przyjdzie sezon to sprzęt podrożeje. :zawstydzony:

Pamiętam jak ja szukałem piłę szablistą elektryczną...
Ile to przesiedziałem w internecie, ile odwiedziłem sklepów.
W końcu odpowiednią kupiłem na Allegro. :hyhy:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Jan Twardowski »

Chciałbym wznowić temat bo już mam dosyć palenia gałązek i nie chciałbym zadymiać sąsiadów. Wiem ,że niektórzy mają i używają rozdrabniarki. Mam pytanie jakie są lepsze frezowe czy tarczowe. Jest mi potrzebna do cienkich gałązek max. 3/4 cm ale ale głównie do cieńszych. Najlepiej aby ciął na kawałki a nie zgniatał i będę rozdrabniał głównie świeże gałęzie. Mogę na to wydać do 1.5 tys.zł.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: tadek »

.
Za 1,5 tyś.zł. powinieneś dostać już coś fajnego...

Nie umiem Tobie poradzić w kwestii wyboru, bo nie jestem użytkownikiem takiego urządzenia.
Ja na razie jestem na etapie (przyszłościowych) planów kupna rozdrabniarki.

Janku, czy czytałeś artykuł o rozdrabniarkach z naszego Poradnika?
Jak coś kupisz, to koniecznie się pochwal nowym nabytkiem. Jestem już teraz ciekawy.

Rozdrabniarka do gałęzi - budowa, jaką kupić, jak działa :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Petrus »

Ja uzywałem różnych i takie małe kompaktowe rozdrabniarki nadają się tylko do patyczków i małych gałązek. Większych gałęzi (np. jak kij od szczotki) już nie dają rady rozdrabniać. Wtedy trzeba kupić za conajmniej 1000 zł i takie rozdrabniają max 45mm średnicy gałęzie. Najlepszą i przyszłościową maszyną jest rębarka, taka to 3.5 tyś. To zmięli nam wszystko co wrzucimy, nawet kilkanaście gałęzi na raz :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ivonapi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-19, 20:44

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: ivonapi »

Witam, podepnę się pod temat, też szukam czegoś w granicach około 1 tys zł, głónie właśnie drobne gałęzie, sąsiad skarży się na dym, a że chcę żyć w miarę w zgodzie to chyba nic innego mi nie pozostaje jak kupić rozdrabniacz. W tej cenie uda się coś znaleźć?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Petrus »

W tej cenie da sie kupić bez problemu dobrą rozdrabniarkę do gałęzi, teraz w centrach ogrodniczych jest pełno promocji i wyprzedazy.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zales_Marcin
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 33
Rejestracja: 2017-05-13, 11:14

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: Zales_Marcin »

Ja swoja kupilem m-c temu za 140E, dwa biegi (w tym wsteczny), max 44mm galezie, posprzatalo wszystkie drzewa bez problemu.
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Maszynka do mielenia drobnych gałązek

Post autor: CityMatic »

U mnie od roku pracuje Makita UD2500 , trochę droga (za 850zł można ją kupić) ale spisuje się nad wyraz dobrze. Mieli wszystkie gałęzie i kłącza zgodnie z przeznaczeniem, nie zacina się.

Z obserwacji - w urządzeniu jest układ zapobiegający przeciążeniu silnika - reaguje na przedłużacz elektryczny. gdy jest zbyt długi maszyna nie chce się włączyć lub traktuje sytuację jako zacięcie i obraca się w przeciwną stronę- rozwiązaniem jest lepszy przedłużacz lub zbliżenie do zasilania( zbyt duże spadki napięcia powodują w/w objaw)
Ze względu na pewne doświadczenie jak również moje potrzeby w serwisie zakupiłem sobie dodatkowy element za 14 zł tak aby móc ominąć kosz który niekiedy wydaje się zbędny lub kłopotliwy.
Może komuś się to przyda będzie miał wygląd i nr potrzebnego elementu.(to jest blokada działania od kosza) zdjęcia poniżej.
Jeszcze co mogę stwierdzić i zapewne dotyczy to wszystkich urządzeń z przekładnią planetarną najważniejsza jest jedna rzecz !
W urządzeniu jest przekładnia pracująca na sworzniach, jak tylko skończy się gwarancja otwórzcie do niej i wciśnijcie smar do przekładni planetarnych koniecznie; bo sworznie przez zimę lubią się zacinać lub stawiać duży opór co szkodzi całemu urządzeniu. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I_sVzZU_2kc[/youtube]
Ja użyłem smaru NILEX polecam napchać ile chcecie oby tylko nie do pełna złożyć i zapomnieć będzie funkcjonalna bardziej niż oryginał sprawdzone

Może moje doświadczenie okaże się pomocne?
Załączniki
IMG_20180314_193611.jpg
IMG_20180314_193538.jpg
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
ODPOWIEDZ