Maniacy kamienia

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
olgaaa1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-22, 10:14

Maniacy kamienia

Post autor: olgaaa1 »

Witam wszystkich baaardzo serdecznie! :)

Jestem maniaczką kamienia, nie tyle z własnego doświadczenia, co z przejrzanych stron internetowych o skalnych ogródkach.

Jestem w trakcie budowy domku, zbieram ciekawe pomysły na urządzenie ogródka. Mam nadzieję, że znajdą się tu ludzie, którzy tak jak ja, oszaleli na punkcie kamienia ozdobnego :)

Jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły - inne niż te ze stron internetowych, to napiszcie proszę, może podzielcie się jakimiś fotkami.


Pozdrawiam gorąco, Olga ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Maniacy kamienia

Post autor: Danka »

Olgo witaj w kamiennym wątku.
Ja w swoim ogrodzie wykorzystuję kamień polny ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
olgaaa1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-22, 10:14

Re: Maniacy kamienia

Post autor: olgaaa1 »

Dzień dobry, Danusiu :)

Twój ogród REWELACJA! :) Ma swój klimat :)

Kamienie zbierasz, czy gdzieś kupujesz?

Po milionach przejrzanych stron z aranżacjami jestem gotowa na ogród w łupku szarogłazowym, a dokładnie chciałabym ścieżkę i mur z tego kamienia. Do tego kolorowe grysy :hyhy:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Maniacy kamienia

Post autor: Danka »

Ogród jest na wsi więc na razie kamieni nie brakuje :-)
olgaaa1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-22, 10:14

Re: Maniacy kamienia

Post autor: olgaaa1 »

No tak :) A nie myślałaś nad wysypaniem jakiegoś grysu między kwiatami? Jest później mniejszy problem z chwastami :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Maniacy kamienia

Post autor: Danka »

olgaaa1 pisze:No tak :) A nie myślałaś nad wysypaniem jakiegoś grysu między kwiatami? Jest później mniejszy problem z chwastami :)
Nie zupełnie tak jest :hyhy: Chwasty wszędzie wyrosną, a potem jeszcze większy problem z ich usunięciem. Wiem coś o tym ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Maniacy kamienia

Post autor: Elzbieta M »

Olu , wydaje mi się , że ścieżka z łupka szarogłazowego to nie jest dobry pomysł. Nie jestem specjalistką od kamienia , ale przypuszczam , że łupek będzie sie kruszył. Przy chodzeniu jest większy czy mniejszy nacisk. Pracowałam z łupkiem przy budowie swojego oczka - z łatwością mogłam go rozłupać na cieńsze bądź mniejsze kawałki. Na skalniaku mam serpentynit. Ten jest twardy. A na murek nie chciałabyś wapienia lub piaskowiec? W szczelinkach mogłabyś posadzić fajne roślinki .
olgaaa1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-22, 10:14

Re: Maniacy kamienia

Post autor: olgaaa1 »

Trochę czytałam o ścieżce łupkowej i wydaje mi się, że posłuży mi przez parę lat. Poza tym nikt nie będzie po niej jeździł samochodem :P Posłuży mi ona głównie jako element dekoracyjny ogrodu. Zajrzałam do internetu, ponieważ nic nie mówiła nazwa serpentynit. Podoba mi się grys z tego kamienia :) Piaskowiec i wapień są za jasne, nie będą mi do niczego pasować jeżeli chodzi o mur.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Maniacy kamienia

Post autor: malina »

Wejdź sobie na Deccoria - dróżki i ścieżki .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Maniacy kamienia

Post autor: mmmm5 »

O, kurczę chyba jestem nadwrażliwa ,ale ten wątek jakoś mi nieuczciwie brzmi Czuję się pod usilną presją zaiteresowania się różnego rodzaju kamieniami .
Olgo, jeszcze raz pytam jesteś nabywcą kamieni czy zamierzasz je nam sprzedawać (to nic złego ) tylko wyraźnie się opowiedz .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Maniacy kamienia

Post autor: malina »

Też mi to plątało się po głowie :/ :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Maniacy kamienia

Post autor: Elzbieta M »

A może po prostu tak jak ja kiedyś , Olga zainteresowała sie kamieniami. Ja , zanim wybrałam ,szukałam, czytałam , poznawałam różnego rodzaju kamienie , dowiadywałam się , jaki mają odczyn - aż wreszcie wybrałam moje granatowe łupki i serpentynit.
olgaaa1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-22, 10:14

Re: Maniacy kamienia

Post autor: olgaaa1 »

mmmm5 pisze:O, kurczę chyba jestem nadwrażliwa ,ale ten wątek jakoś mi nieuczciwie brzmi Czuję się pod usilną presją zaiteresowania się różnego rodzaju kamieniami .
Olgo, jeszcze raz pytam jesteś nabywcą kamieni czy zamierzasz je nam sprzedawać (to nic złego ) tylko wyraźnie się opowiedz .

Jeżeli kogoś uraziłam moimi tekstami o kamieniu, to bardzo przepraszam. Uważam, że nie robię nic złego, tylko piszę o tym, jaki kamień mi się podoba. Nie wiem skąd podejrzenia, że sprzedaję jakieś kamienie. Najwyraźniej nie pasuję do tego forum...
olgaaa1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-22, 10:14

Re: Maniacy kamienia

Post autor: olgaaa1 »

Elzbieta M pisze:A może po prostu tak jak ja kiedyś , Olga zainteresowała sie kamieniami. Ja , zanim wybrałam ,szukałam, czytałam , poznawałam różnego rodzaju kamienie , dowiadywałam się , jaki mają odczyn - aż wreszcie wybrałam moje granatowe łupki i serpentynit.

Elu, dziękuję, ale nie ma sensu tłumaczyć się z tego, co się komu podoba. Myślałam, że ktoś pomoże, doradzi, zainteresuje. :(
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Maniacy kamienia

Post autor: Danka »

olgaaa1 pisze:
mmmm5 pisze:O, kurczę chyba jestem nadwrażliwa ,ale ten wątek jakoś mi nieuczciwie brzmi Czuję się pod usilną presją zaiteresowania się różnego rodzaju kamieniami .
Olgo, jeszcze raz pytam jesteś nabywcą kamieni czy zamierzasz je nam sprzedawać (to nic złego ) tylko wyraźnie się opowiedz .

Jeżeli kogoś uraziłam moimi tekstami o kamieniu, to bardzo przepraszam. Uważam, że nie robię nic złego, tylko piszę o tym, jaki kamień mi się podoba. Nie wiem skąd podejrzenia, że sprzedaję jakieś kamienie. Najwyraźniej nie pasuję do tego forum...
Nie obrażaj się, bo mieliśmy już do czynienia niby z "normalnymi" ogrodomaniakami. A później się okazywało, że chcieli zareklamować np. doniczki, sklep z roślinami itp. Więc mamy różne doświadczenia. A Ty w trochę tajemniczy sposób się przedstawiłaś :-D Stąd te podejrzenia ;-)
ODPOWIEDZ