mały jeżyk...

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Awatar użytkownika
basiek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-07-05, 10:47

mały jeżyk...

Post autor: basiek »

tuptusiał po moich grządkach, '' pożyczyłam '' sobie go na małą sesję zdjęciową, pozował uroczo :) oto efekty :

mój gość jeżyk :)
Załączniki
jez.jpg
jez-2.jpg
jez-3.jpg
milutko i cieplutko pozdrawiam !
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super jeżyk :-D Podobny w zeszłym roku i mnie odwiedził a w tym już dużo wiekszy :-D Sesyjka wyszła super.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

No, świetnie wygląda. :-D
Wszystkie maluchy czy to ptasie czy jeżyki takie ufne są. Co roku spotykam u siebie dorosłe okazy. Uciekają zwykle gdzie pieprz rośnie :lol: Albo zwijają się w kłębek jak niebezpieczeństwo jest blisko. Ten maluch ciekawy jest świata. Gdyby trafił na psa czy kota nie wiadomo jak by się to skończyło. :roll:
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Ojej jaki śliczny. Jak ja bym chciała by u mnie zagościł taki gość. Podobno istny pogromca ślimaków. Zrób mu taki domek może zostanie u ciebie na stałe :mrgreen:
marta i sławek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-30, 18:44

Post autor: marta i sławek »

Ja też znalazłam jeżyka. Ma dopiero 3 tygodnie i waży 106g jest malutki, ale je już mięsko, tzn kocią karmę. a jego przysmakiem są muchy. Jak bedę mogła to wyśle zdjęcie
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Małe jeże w tym roku pojawiają się w wielu miejscach. Czyżby ten rok im sprzyjał.
Dziś omal nie nadepnąłem, na polanie w lesie, na takiego małego jeżyka jakiego pokazała ~basiek. Obok niego dreptało rodzeństwo w liczbie sztuk 2 :-D
Nie spieszyło im się do kępy jeżyn gdzie schowani byli pewnie rodzice. Pierwszy raz spotkałem jeże w ciągu dnia i to słonecznego jak dziś.
Niestety aparatu ze sobą nie miałem.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
marta i sławek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-30, 18:44

Post autor: marta i sławek »

szkoda bo to fajniutkie zwierzątka, a przede wszystkim pożyteczne
marta i sławek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-30, 18:44

Post autor: marta i sławek »

Chciałam o coś zapytać. Znalazłam drugiego jeżyka dzisiaj, braciszka poprzedniego. Był wyziębiony i głodny, po nakarmieniu, zastanawiam się w jakiej temperaturze mam ich trzymać - czy 20 stopni to nie za dużo. Mają ponad cztery tygodnie, tak wnioskuje z wagi obu jeży - ok 140g.

Marta
fox

Post autor: fox »

Oddam sporo kociaków za jednego malutkiego jeżyka ;) PLISSSSSSS
marta i sławek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-30, 18:44

Post autor: marta i sławek »

tak się składa że mam już dwa koty. a poza tym mąż mi się tu denerwuje że koty chce ściągać i zwierzyniec zakładam he he :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale coś mi się wydaje że na tych 2 jeżach się nie skończy bo czytałam że jeże w jednym miocie mają przynajmniej 3 młode, ja mam narazie 2 z jednego miotu
marta i sławek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-30, 18:44

Post autor: marta i sławek »

oto jeden z moich jeży ma na imię fukacz
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Świetne te maluszki :-D zazdroszczę takich piękności! :oops:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jaka fajna mała kolczasta kuleczka :-D
quethas
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-16, 11:47

Post autor: quethas »

Milusie hehe. Szkoda ze nasz bernardyn nie potrafi tego zrozumieć hehe. Mieliśmy kilka sytuacji w których trzeba było interweniować. Najczęściej były to godziny nocne 2-3 w nocy. Bernardyn zauważywszy jeża nie dawał mu spokoju. A to trącał go łapą, a to pyskiem hehe jednej nocy położył się koło niego i szczekał kiedy się tylko poruszył, a właściwie był to taki dość specyficzny szczek- pisk powiedziałbym hehe. Więc łopata w ruch i jeża za płot w bezpieczne miejsce... ah spokój do następnej wiosny hehe...
Basienka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-11-13, 13:26

Post autor: Basienka »

Ostatnio widziałam w tv taki program o pogotowiu jeżowym - no super ten człowiek odnalazł swoją misję na ziemi i ratuje jeżyki - one takie kochane są - ale uważam że nie powinien ich hodować - trzeba je wywozić i wypuszczać same sobie poradzą
ODPOWIEDZ