mały, ale go kocham

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Właściwie to nie wiem o co chodzi z tanguckim. Kiedy wiosną usuwałam zeszłoroczne puchate główki z nasionami i miałam je wyrzucić, to sobie pomyślałam, a właściwie co mi zależy, wsadzę je wzdłuż płotu i tak obrywałam po całym łebku i do ziemi. Szczególnie mnie jakoś nie obchodziły i nawet zapomniałam, że je wsadziłam, a po dwóch tygodniach patrzę, a tu wyłażą z każdego wsadzonego miejsca :D . Więc Dorotko też jesteś zapisana na tanguckiego. Myślę, że może muszą przetrwać zimę na roślinie, może muszą przemarznąć. Bo takich samosiewek też widzę sporo wokół. W każdym razie mam tego pełno - i nasion i sadzonek. Będę wysyłać po urlopie, czyli na przełomie sierpnia i września :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: wasilewska101 »

Też mi ładnie powschodziły z nasionek, które dostałam z forum. Kilka oddałam a i tak rośnie kilkanaście w różnych miejscach i zaczynają kwitnąć. Ja swoje posiałam w zimnej szklarni na jesieni, a na wiosnę ładnie zaczęły wschodzić. Szkoda, że wielokwiatowe tak szybko nie można rozmnożyć.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Małgorzata124 »

Agnieszko bardzo kolorowo i pięknie, cudna dalia. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Zanim zacznę spacer po ogródkach (co lubię najbardziej :D ) trochę aktualności z mojego cichego zakątka :) :)
Załączniki
zakwitła znów miniaturka z biedronki
zakwitła znów miniaturka z biedronki
osteospermum kupione ostatnio dla nasion
osteospermum kupione ostatnio dla nasion
jedna z trzech lobelii
jedna z trzech lobelii
zakwitła po raz drugi
zakwitła po raz drugi
miniaturki kwitną niezmordowanie
miniaturki kwitną niezmordowanie
DSC_0130.JPG
moje mieczyki, nędzne w tym roku
moje mieczyki, nędzne w tym roku
DSC_0133.JPG
DSC_0134.JPG
DSC_0140.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Danka »

A moje niektóre dopiero mają pąki. Inne musiałam sadzić małe cebulki, bo duże zmarzły :zly:
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

nowe nabytki - chryzantemy, no i budzą się ze snu wrzosy, które też kocham

-- Ostatnio dodano 2012-08-06, 09:18 --

No i trochę widoczków "panoramicznych" :D
Załączniki
DSC_0126.JPG
DSC_0127.JPG
DSC_0123.JPG
wrzos.JPG
wrzos1.JPG
wrzos2.JPG
wrzos3.JPG
wrzos4.JPG
wrzos6.JPG
Jedyny wrzosiec jaki mam, ale rośnie jak opętany.
Jedyny wrzosiec jaki mam, ale rośnie jak opętany.
DSC_0165.JPG
DSC_0166.JPG
DSC_0167.JPG
DSC_0168.JPG
Przesadzone do zacisznego miejsca hortensje i żurawki.
Przesadzone do zacisznego miejsca hortensje i żurawki.
Kanny zasłoniły cały skalniak, ale nic, w przyszłym roku dostaną inną kwaterę.
Kanny zasłoniły cały skalniak, ale nic, w przyszłym roku dostaną inną kwaterę.
Gazanie non stop kwitną i mają masę pąków.
Gazanie non stop kwitną i mają masę pąków.
Krzewuszka podniosła się po "majówce".
Krzewuszka podniosła się po "majówce".
Zawilec japoński w pączkach.
Zawilec japoński w pączkach.
Jedyna, która utrzymuje bardzo kwiaty.
Jedyna, która utrzymuje bardzo kwiaty.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: mały, ale go kocham

Post autor: lizz »

Piękne kwiaty. Szczególnie podoba mi się gazania.
Lobelia wygląda zjawiskowo, jest cudna :shock: . Moja niestety nie przetrwała. :(
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Nutka »

Aguś, bajecznie na Twoich rabatach...zwłaszcza gazanie przyciągają uwagę swoimi kolorami :shock: Pięknie :padam:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Małgorzata124 »

Agnieszko śliczne rabatki, ogród bardzo kolorowy, bardzo podoba mi się ta rabatka z wierzbą-piękna.
Chryzantemy cudne, pięknie zakwitła drugi raz ostróżka, ja też czekam na drugie kwitnięcie, póki co zakwitają nowo wysiane w tym roku ostróżki jak będzie ich więcej wstawię zdjęcia, wrzosy też pomalutku u mnie zaczynają kwitnąć, u mnie jeszcze kwitnie sporo kwiatów letnich , np: pysznogłówka i latria, a szykują się rozchodniki, astry i jeszcze inne roślinki. :)
U nas jest bardzo gorąco i sucho czekam na jakiś deszczyk.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: mały, ale go kocham

Post autor: mamina »

Agnieszko ,uwielbiam widoczki panoramiczne ogrodów :-D .Czy jest mały ,czy duży każdy ma to coś swojego i choć kwiaty i krzewy w większości się powtarzają to jakże inaczej wyglądają w różnych zestawieniach.Żółty mieczyk śliczny ,gazanie ,róża i patrzące na te piękności z góry kanny -wspaniały widok.Mam nadzieję ,że nocne nawałnice w Kluczach i pobliskich terenach nie nawiedziły Twojej działki.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Dziękuję Wam dziewczyny za miłe słowa, one tak budują i cieszą. Z chryzantem bardzo się cieszę, tylko czy uda mi się je utrzymać do przyszłego roku??? To prawda, że roślinki powtarzają się we wszystkich ogrodach, ale inaczej skomponowane rabatki zawsze pokazują inne ich oblicze. Ja odkąd znalazłam się na forum (do innego nie należę :) ) staję w ogródku i zawsze patrzę krytycznym okiem i sobie myślę: dlaczego nie mam takich ciekawych pomysłów jak dziewczyny, no i chłopaki oczywiście :P z forum. Z Wami też na pewno tak jest.
Joluś, jeśli chodzi o trąbę w Kluczach, to na szczęście przeszła obok i niczego u mnie nie zniszczyła. Oczywiście współczuję ludziom, którzy doznali zniszczeń

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: wasilewska101 »

Pomysłowe te mini skalniaki, muszę je przenieść na moje piaski, miałam budować jeszcze jeden skalniak bo mam trochę kamieni, ale mam ich sporo, a takich rabatek jeszcze nie mam.
U mnie też zaczynają kwitnąć gazanie z własnego siewu. Aksamitki wszędzie rozjaśniają ogrody, wrzośce mi wymarzły, a wrzosy też już zaczynają kwitnąć. Piękne chryzantemy, mnie sporo wymarzło i muszę sadzić nowe.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Lubię skalniaczki i cieszę się, że innym też się podobają. Mi również wymarzło kilka wrzosów, ale nigdy ich nie okrywałam, a ponoć w niekorzystnych regionach należy.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Danka »

Agnes pisze: Z chryzantem bardzo się cieszę, tylko czy uda mi się je utrzymać do przyszłego roku?????
Agnieszko, u mnie chryzantemy rosły w ogrodzie kilka lat. Niestety do tegorocznej zimy :cry: Jeżeli następne zimy będą śnieżne to pod okrywą powinny przetrwać. Przykładem jest chryzantema u Eli M.
Obrazek
Otrzymała ją ode mnie. U mnie zginęła, a u Eli przetrwała. I ładnie kwitnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Oj Danusiu, trochę mnie pocieszyłaś, tylko kto to może przewidzieć jaka będzie zima :?:
ODPOWIEDZ