mały, ale go kocham

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Danka »

Czasami roślinka za"piątaka" lepiej się sprawuje niż te droższe. Ładny kolor tawułki :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Elzbieta M »

Ciekawa dalia. Ja w tym roku posiałam kołnierzykowe , więc też będą dwukolorowe , choć nieco inne.Wczoraj zakwitł mi pierwszy kwiat, też mi się podoba. Ciekawe, czy kolejne będą w różnych barwach, ale chyba to był mix kolorów.
Astrów widzę że masz dużo. Będziesz je rozsadzać? Bo wydaje mi się , że dość gęsto rosną
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Będę je Elu rozsadzać, będę przesadzać hortensje, żurawki i nie pamiętam teraz co tam jeszcze wymyśliłam. No i po deszczach trawa po pas i chwaściory rosną aż miło. Mam nadzieję, że w ten weekend nic nie stanie na przeszkodzie, żeby jechać na wieś. Już nie mogę się doczekać grzebania w ziemi :D
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: mały, ale go kocham

Post autor: saba »

Agnes może i ten ogród jest mały, ale po tym co pokazujesz wcale tego nie widać. Po tegorocznej zimie i ogrodnikach różom pnącym powiedziałam stop. Żadna inna róża tak nie ucierpiała jak pnąca.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo ładne foteczki wyszły z telefonu , muszę spróbować zrobić w ten sposób, ciekawa jestem czy coś będzie widać, u mnie astry co niektóre zaczynają mieć pąki prawie do rozkwitnięcia, ale tylko te co same mi się wysiały z tamtego roku. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: wasilewska101 »

Piękne mieczyki, moje też zaczynają kwitnąć, lobella i floksy też już rozkwitają. A takiej czerwoniutkiej tawułki jeszcze nie mam. Moja trawa taka sama, też myślałam, że wymarzła ale pomalutku pnie się ku górze.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Trochę aktualności z ogródka, a potem to co lubię najbardziej, czyli spacer po Waszych ogródkach :rotfl:
Załączniki
W całym opakowaniu czarnuszki tylko jedna biała jest pełna (w lewym górnym rogu).
W całym opakowaniu czarnuszki tylko jedna biała jest pełna (w lewym górnym rogu).
Niezawodne aksamitki.
Niezawodne aksamitki.
Lubię kolor komeliny.
Lubię kolor komeliny.
A była taka mizerna jak ją kupiłam w kwietniu.
A była taka mizerna jak ją kupiłam w kwietniu.
Moja kratka coraz bardziej zarasta.
Moja kratka coraz bardziej zarasta.
Mam ją trzy lata, ale dopiero w tym roku tak obficie kwitnie.
Mam ją trzy lata, ale dopiero w tym roku tak obficie kwitnie.
Niespodziewanie znalazłam jedną ocalałą lilię.
Niespodziewanie znalazłam jedną ocalałą lilię.
Prawda, że piękna :)
Prawda, że piękna :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Merghen »

Agnieszko, fantastyczna jest czarnuszka. Chyba w przyszłym roku się skuszę i ją posieję na jakiejś rabacie. A jak sadzonki powojnika tanguckiego, rosną? U mnie nic nie wzeszło z nasionek sklepowych więc nadal go poszukuję ale ostatnio zakupiłam tanio sadzonkę innego, też poszukiwanego Clematis (Grupa vitalba) 'Paul Farges' (inna nazwa Summer Snow). Był ostatni i chyba na mnie czekał :hyhy:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Elzbieta M »

Małgosiu , może miałyśmy od tego samego producenta nasionka , bo mnie również tangucki nie wzeszedł :-( A siałam kilkakrotnie ( z tej samej torebki) , więc nie sądzę , abym za każdym razem popełniała błąd
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: mały, ale go kocham

Post autor: mamina »

Agnieszko,widzę że jednak udało się wyjechać na działkę i pewnie sporo "pogrzebać w ziemi " ;-) Dalia bardzo ładna i widzę ,że też lubisz aksamitki jak ja.Sieję je gdzie się da ,ładnie rozweselają ogród do samych przymrozków.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Małgosiu i Elu, nie martwcie się, że Pan Tangucki Wam nie wzszedł. Moje maluchy rosną i mają się dobrze, myslę, że wrzesień będzie najbardziej optymalny na zmianę ogródka ;) . Ale gdyby miało im coś zaszkodzić zimą, to dołożę też nasion. Mam tego na tony. Zresztą mam zamiar zebrać nasiona też z pozostałych powojników jakie mam (sztuk cztery)i obsiać płot wokół ogródka. Kocham powojniki za ich piękne intensywne kolory :rotfl: nasionka czarnuszki też dorzucę, bo naprawdę jest interesująca, nawet po przekwitnięciu ma dekoracyjne koszyczki nasienne.
Jolu ja również bardzo lubię aksamitki i mam je w różnych miejscach. W tym roku pierwszy raz kupiłam astry w różnych kolorach i wszystkie mi pięknie wzeszły, również portulaka ładnie sobie radzi i jest cała w pąkach. Posiałam byle gdzie i już myślałam, że nie wzeszła. Też nie bardzo ufam nasionom kupowanym w torebkach, ale jakoś się udało. Na przyszły rok bedę już miała swoje nasionka, więc pewne :rotfl:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Elzbieta M »

Agnes pisze:Małgosiu i Elu, nie martwcie się, że Pan Tangucki Wam nie wzszedł. Moje maluchy rosną i mają się dobrze, myslę, że wrzesień będzie najbardziej optymalny na zmianę ogródka ;) . Ale gdyby miało im coś zaszkodzić zimą, to dołożę też nasion. Mam tego na tony. Zresztą mam zamiar zebrać nasiona też z pozostałych powojników jakie mam (sztuk cztery)i obsiać płot wokół ogródka.
To może i ja zbiorę nasionka z mojego Prezydenta? Nigdy tego nie robiłam , bo wystarczał mi jeden :lol:
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Elu, Twój Prezydent już dawno mnie pociąga ;) , zresztą tak jak jego różowa koleżanka Hagley Hybrid. Ja proponuję swoją Ruutel , bo chyba nie masz bordowego koloru? Zresztą co do nasion, to służę wszystkimi, jakie mam w ogródku :)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: mały, ale go kocham

Post autor: saba »

Agnieszko ale u Ciebie kolorowo, dalię mam podobną jakby trochę jaśniejszą.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: mały, ale go kocham

Post autor: JaDorka »

Agnes pisze:Małgosiu i Elu, nie martwcie się, że Pan Tangucki Wam nie wzszedł.
Coś z rozmnażaniem tego powojnika tanguckiego chyba musi być na rzeczy bo rozmawiałam dzisiaj z sąsiadką, która mówiła mi, że od kilku już lat próbuje go rozmnożyć. Próbowała na różne zresztą sposoby (i przez odrosty i przez sadzonki) i ani razu jej się nie udało, a muszę dodać, że to doświadczona kobietka w tych ogrodniczych eksperymentach. Czy masz jakiś swój sprawdzony sposób na niego, żeby dało się go rozmnożyć? Jak tak dalej pójdzie Aga, to nie opędzisz się od ochotników na niego, do których ja zresztą także należę ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ