MALWY - żółte jajeczka na liściach

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
ANTONI_JERZY
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-25, 08:46

MALWY - żółte jajeczka na liściach

Post autor: ANTONI_JERZY »

Obejrzyjcie proszę zdjęcie. Co to może być i jak je zwalczać. Na ochronie kwiatów niestety się nie znam.
Załączniki
Zdjęcie zrobione po południu. Przepraszam za jego jakość.
Zdjęcie zrobione po południu. Przepraszam za jego jakość.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: MALWY - żółte jajeczka na liściach

Post autor: rafaloku »

Wydaje mi się, że to choroba grzybowa - rdza malwy. Należy usunąć porażone liście i całe rośliny opryskać środkiem grzybobójczym, np. Topsin M 500 SC. Proponuję stosować naprzemiennie ze środkiem niechemicznym Biosept Active, który wzmacnia rośliny. Pryskać Topsinem, za 7 dni Bioseptem, za 7 dni Topsinem i tak na zmianę kilka razy, aż do skutku.
Rafał
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: MALWY - żółte jajeczka na liściach

Post autor: malina »

Na 100% jest to rdza , miałam malwy porażone tą rdzą , ale nie chcę nikogo dobijać malwa raz porażona pomimo oprysków i niby ustąpienia choroby zawsze będzie miała skłonności do powrotu porażenia . Po przekwitnięciu wyrwać z korzeniami , ziemię odkazić , jeżeli są nowe młode siewki obok te należy opryskać i zadbać by nie było na liściach rdzy , one zakwitną dopiero na drugi rok . Mam to sprawdzone w dwóch ogrodach , może ktoś ma inny pomysł lub skuteczną metodę , powodzenia .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: MALWY - żółte jajeczka na liściach

Post autor: Danka »

Potwierdzam słowa Haliny. Malw się pozbyłam, a z rdzą walczyłam długo. Zaatakowała co jej uległo :-(
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: MALWY - żółte jajeczka na liściach

Post autor: Petrus »

Niestety malwy często łapią rdzę, jej występowanie powoduje też nadmiernie wysychajaca gleba. Dlatego malwy musza mieć stale wilgotne podłoże, nie narażone na przesychanie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ