Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Witajcie kochani!
3 rok mój ogród powstaje, ale miał przerwy, teraz mam nadzieję już pójdzie z górki :)
Przesyłam kilka pierwszych zdjęć
Załączniki
IMG_1128.JPG
IMG_1135.JPG
IMG_1131.JPG
IMG_1139.JPG
Małgośka
Awatar użytkownika
grazynahalina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-02-19, 13:48

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: grazynahalina »

Witaj, masz ładne rojniki, a kotek czy kotka śliczny :-)
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Tak, rojniki piękne i ładnie kwitły w tym roku.
Wybrałam pierwsze lepsze zdjęcia, tak aby cokolwiek Wam pokazać na dzień-dobry :)
A kotek to Lucyferek, tak go moja córa nazwała, mówimy na niego Lucuś :) Miał siostrzyczkę Afrodytkę, ale zaginęła w lutym :(
Małgośka
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Lol@ »

Ładnie zaczęłaś wątek :). Kwiatuszki wyglądają zdrowo, a kocurek, to wygląda jakby pilnował swojego terenu :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Kocurek to mi się czasami wydaje jakby człowiek w kociej skórze :) jak członek rodziny :)
Chcę pokazać moją rabatkę, którą na wiosnę tego roku dopiero obsadziłam roślinkami. Miejsce w większości czasu cieniste, więc chciałam, aby tam były hosty i paprocie, ale są też 3 różaneczniki i rododendron i inne. Jeszcze jest na etapie tworzenia...
Rabata wiosną i latem/ zdjęcia robione przed chwilką:
Załączniki
IMG_9734.jpg
IMG_5728.JPG
IMG_5731.JPG
IMG_5729.JPG
IMG_5730.JPG
IMG_5736.JPG
Małgośka
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Lol@ »

Jak rabatka tak wygląda, to jak będzie wyglądała reszta :zdziwko:. Piszesz, że to rabatka cienista, interesuje mnie co masz za trawkę tam posadzoną? Bo generalnie jest mało traw do cienia... Twoja urosła, więc jakoś sobie tam radzi.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

W sumie mam u siebie tylko 2 trawy ozdobne (a ostatnio oszalałam na ich punkcie-będę dokupywać) i powiem Ci, że nie pamiętam jak ta się nazywa, zakupiłam ją w Castoramie, wyrosła naprawdę mocno :) Ta druga jest w pełnym słońcu-z czerwonymi końcówkami, też nazwy nie pamiętam. Obie mają się dobrze :)
Małgośka
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Lol@ »

Z czerwonymi końcówkami to pewnie odmiana 'Red baron'... Jeśli będziesz kupowała nowe, to cię mogę ostrzec, może zauważyłaś, niektóre trawy rosną kępiasto, a inne są ekspansywne :). Uważaj co kupujesz, żeby ci nie zarosły rabatek.... :). Szkoda, ale skoro jest w "Ciastoramie" to może też mnie znajdzie :P.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Danka »

Całkiem dobrze sobie poradziłaś z rabatką. Gdy się wszystko rozrośnie to będziesz miała co rozsadzać. Czekam na resztę, bo rojniki zapowiadają jakiś suchy kawałek ogrodu ;-)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Merghen »

Ta, którą pokazałaś to pewnie Hakonechloa macra - piękna trawa ale niestety zajmuje sporo miejsca, nie do mojego ciasnego ogródka a ostatnio widziałam ją w OBI, podobnie z resztą jak Imperata cylindrica 'Red Baron". Mam nadzieję,że ta druga będzie jeszcze w poniedziałek bo od dawna na nią choruję. Jak byłam w OBI to ją widziałam ale wtedy nie widziałam miejsca na ogrodzie. Teraz widzę miejsce ale jej pewnie nie będzie. :zdegustowany:

Czekam na więcej zdjęć i roślin i rabat. :) Czy mogłabyś napisać coś więcej o wielkości Twojego ogrodu? Po zdjęciu rabaty mam wrażenie,że do małych on nie należy...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Mój ogródeczek jest w koło domu, od frontu trochę mniej, a dom mamy na 9 arach. Mam trochę trawnika, trochę drzewek, krzewów, dwie takie trochę prowizoryczne rabaty i prowizoryczny skalniak :) No i mały warzywnik oczywiście, rozkręcam się :)
Jeszcze chcę pokazać zdjęcia parę dni temu robione z kącika do siedzenia na tarasie, lobelia jest niezniszczalna, bratki i surfinia już troszkę podupadają, mimo, że dokarmiam cały czas nawozem Substral.
Załączniki
IMG_0794.JPG
IMG_2229.JPG
IMG_2232.JPG
IMG_2234.JPG
Małgośka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Małgosiu :-D
Fajnie, że dałaś te zdjęcia z ogólniejszymi widoczkami, bo łatwiej sobie wyobrazić zakątki Twojego ogrodu. Mnie się bardzo podoba rabata przed domem, tak świetnie wkomponowana w kostkę. Jak bardzo wypiękniała od wiosny :-D Oklaski dla Ciebie.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: JaDorka »

Cześć Małgosiu. Miło, że nam pokazujesz swoje królestwo. Domek i ogród przy nim- moje marzenie- bardzo zazdroszczę. Podoba mi się ta rabata wkomponowana w kostkę, ciekawie to wygląda. Pokazuj jak najwięcej :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Merghen »

Małgosiu, wypróbuj kiedyś nawóz do pomidorów. Kiedyś poleciła mi go kobieta, której balkony ginęły w kaskadzie kwiatów. Od dwóch lat stosuję z powodzeniem do roślin kwitnących i też mam (a raczej mama) bukiety kwiatów, liści mało co widać. Może jak zrobię zdjęcie to wkleję do swojego wątku.

Na takim tarasiku miło wypić kawkę i odpocząć po pracy. :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Zapamiętam, żeby zastosować za rok, to nawet dobry pomysł, bo mam też pomidory :) Teraz zostało mi jeszcze dużo tej odżywki, więc ją skończę. Dzięki za podpowiedź!
Wczoraj zrobiłam parę zdjęć moim słonecznikom. Mam te jadalne i ozdobne. Ozdobne strasznie poszły w liście, zastanawiam się dlaczego, normalnie mutanty, rosną na stanowisku słonecznym, wśród roślin skalnych, zdominowały je maksymalnie, ale tylko chwilowo :)
Załączniki
IMG_5747.JPG
IMG_5741.JPG
IMG_5742.JPG
IMG_5746.JPG
I tutaj już w wazonie :)
I tutaj już w wazonie :)
Małgośka
ODPOWIEDZ