Malarstwo w ogrodzie

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Izabelacz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2014-09-12, 22:49

Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Izabelacz »

Witajcie

Chcę Wam pokazać, że sztuka nie jest zarezerwowana dla wyszkolonych arystów.
Osoby, które uprawiają lub pielęgnują ogród, z natury są artystami tyle, że o tm nie wiedzą. Jeśli posiadasz ogród lub zielony teren, o który dbasz i sam urządziłeś, zaliczasz się do artystów!

Na tym portalu jest wielu artystów. Czas, by pokazać się nie tylko pod względem "pomidorów i innych warzyw" lecz jako artyści swych ogrodów, a tak naprawdę swojego życia.

Uważasz, że Twoje życie jest tak pięne, jak Twój ogród?
Zdaniem naukowców, ogród mówi odwrotnie- im piękniejszy ogród, tym bardziej popieprzone życie. Czyli, czasami próbójemy swoim obejściem wyrównać to, czego w sobie albo rodzinie nie umiemy wyrównać.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Danka »

Może i coś w tym jest ale nie do końca się z tym zgadzam. Bo każdy ma inne wzorce piękna. I tak samo jest z ogrodami. Chyba, że bierzemy pod uwagę ogrody ogólnie przyjęte za piękne :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: tadek »

Hi, hi, hi, :lol: :super:
Wspaniała metafora Izo. :serce:

Tak pomyślałem sobie że uwaga Izy jest podobna do stwierdzenia że im bardziej kurduplowaty facet, ten kupuje sobie większy samochód...

Tak to było ? Czy coś pomyliłem ? :lol: ;) :rotfl:
  • Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Merghen »

Myślę, że od reguły są wyjątki. Moje życie uważam za ciekawe i raczej szczęśliwe. A ogród... dla mnie wydaje się interesujący... może piękny... ale jak wiele jest gustów i guścików tak wiele jest odmian piękna. Jest na pewno jedyny w swoim rodzaju, tak jak i ja jestem jedyna w swoim rodzaju... I podobnie jest z innymi. To, że jesteśmy tak różni dodatkowo przyczynia się do tworzenia wyjątkowego piękna :D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Iga51 »

Małgosiu, nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Myślę tak samo. :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Petrus »

No nie wiem czy każda osoba, która uprawia rośliny czy tam ogród jest w 'ukryciu' artystą.
Każdy tak jak powiedziała Danusia ma inne odczucia piękna. Dla jednego aksamitka posadzona w oponie będzie arcydziełem a dla drugiego piękne francuskie partery ogrodowe. To jest kwestia gustu.

Jednak według mnie każda osoba, która z pasją sadzi kwiaty, uprawia je w ogrodzie czy na działce jest wrażliwa. Ma poczucie tworzenia piękna.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: malina »

Piotrze , czy osoba sadząca kwiaty w oponie tworzy piękno - no nie , ale jest to jej ogród i może w nim robić co chce . Natomiast osoba , która haruje w ogrodzie cały dzień , przychodzi do domu z garbem , zamiast kiecki lub gaci kupuje kwiaty , akcesoria ogrodnicze , kwiatka , którego nie ma ,a zobaczyła u sąsiada ta osoba ma "bzika", a człowiek z " bzikiem"- to oryginał bardzo wartościowy człowiek , potrzebny społeczeństwu , bo średniaków i byle jakich mamy pod dostatkiem :lol: :lol: :lol:
Myślę o tych co sadzą kwiaty w oponach jak i tych , którzy kochają ogrody francuskie , a wszyscy mamy ten sam cel - szaleństwo ogrodowe , my Zieloni trzymajmy się , w kupie siła i radocha :super: Szacun :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Agnieszka123 »

Podzielam Halinko Twoje zdanie w całej rozciągłości ;)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Użytkownik Usunięty

Re: Malarstwo w ogrodzie

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Halinko masz rację. :-)
Piękno i jego odczucie jest bardzo indywidualne....ilu ludzi tyle piękna i to na różne sposoby.
Czy to oponowe aranżacje czy wyszukane wprost z żurnali....w tej kwestii każdy ma wolną rękę i swoje racje..i to jest fajne, bo jak wszystko (i wszyscy) było by jednakowe to smutny byłby ten świat.
Ogrody też nie mogą być takie same, mi się podoba np.taki zestaw roślin, teściowa już by to zrobiła inaczej i odwrotnie..ale w sumie to wszędzie jest pięknie i indywidualnie.
A o to właśnie chodzi.
ODPOWIEDZ