Mączniak znienacka

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Vyar
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-25, 19:05

Mączniak znienacka

Post autor: Vyar »

Szukałam, czy temat się już nie pojawił, ale niestety nie znalazłam... Jeśli był, proszę o szturchnięcie!

Na moich cudownych, odchuchanych różach miniaturkach z biedronki pojawił się mączniak... czy jest opcja, aby się go skutecznie pozbyć, zachowując roślinki? Informacje znalezione w internetach nie napawają nadzieją, ale może komuś się udało i podzieli się doświadczeniem? Na razie wycięłam to co zajęte i odizolowałam od reszty.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mączniak znienacka

Post autor: Danka »

Oprócz wycinania należy wykonać oprysk
http://poradnikogrodniczy.pl/maczniak.php
Vyar
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-25, 19:05

Re: Mączniak znienacka

Post autor: Vyar »

Rozważam te wyciągi ziołowe tak na pierwszy rzut, ale chciałabym wiedzieć, czy faktycznie komuś coś pomogło... bo mam odrobinę jakby dystansu do tej metody, a zanim uda mi się zaopatrzyć w jakąś pożyteczną chemię, może trochę czasu minąć.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mączniak znienacka

Post autor: Danka »

Jeżeli chcesz ratować różę to stosuj te środki. Lepsze to niż nic :-D
Vyar
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-25, 19:05

Re: Mączniak znienacka

Post autor: Vyar »

Oj, bardzo chcę... o różach marzyłam długo, bo moja rodzina nie tolerowała w ogóle roślin na parapetach, więc skoro już na swoim wreszcie, to od razu trzy sztuki, a po jakimś czasie dwie z mączniakiem... została zdrowa różowa, a czerwona i żółta jako posiłek dla wrednego grzyba. Boooli.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Mączniak znienacka

Post autor: Petrus »

Witaj. Zabiegi ekologiczne trzeba stosować nawet cały sezon, żeby dawały efekty.
Mączniak nie jest aż tak katastrofalną chorobą na różach. Wystarczy oprysk Decisem. Jeżeli będą robione opryski systematycznie np. 2 razy w miesiącu to jest minimalne ryzyko występowania mączniaka.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ