Limnobium gąbczaste

Dobór, uprawa i pielęgnacja roślin wodnych, problemy z roślinami wodnymi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Limnobium gąbczaste

Post autor: Elzbieta M »

Czy limnobium gąbczaste przetrzymuje zimę , czy może należy go potraktować jak jednoroczne i zasilić nim kompost?
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Limnobium gąbczaste

Post autor: mariusz139 »

Dużo łatwiej jest go przetrzymać pomieszczeniu niż hiacynta czy piscję, ale jeszcze łatwiej zakupić wiosną nowe :-D.
To roślina ciepłolubna do uprawy sezonowej tj. od 15 maja do zimy.

Krótkie sugestie na przyszłość.
W oczku wodnym z jednego egzemplarza przy cieplej wodzie i żyznym siedlisku rozmnaża się nadmiernie i staje się kłopotliwy.
Na fotce oczko które całkowicie opanował w dwa miesiące. Jego ekspansywność można jednak trzymać na wodze, sukcesywnie pozbywając się go i kompostując. Jest wyśmienitym filtratorem wody.

Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Limnobium gąbczaste

Post autor: Elzbieta M »

Tak dużo mi się nie namnożyło :lol: . Ale woda faktycznie przeźroczysta.
Hiacynt i pistia zasiliły kompost , limnobium jeszcze pływa - czy pójdzie na dno , jak przyjdą przymrozki? Spóźniłam sie z wybraniem? Czytałam , że jesienią przebarwia się na czerwono , więc chciałam jeszcze poczekać...Czy opadnie na dno , jak przyjdą przymrozki?
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Limnobium gąbczaste

Post autor: mariusz139 »

Jeśli szybko przyjdzie mróz,to zmrozi go zielonego na powierzchni, na dno pójdzie wiosną gdy lody ustapią :lol:
:-D .

-- Ostatnio dodano 22 paź 2012, o 21:06 --

Mi jeszcze nigdy na czerwono się nie przebarwił, chyba mówisz o Azolla caroliniana.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Limnobium gąbczaste

Post autor: Elzbieta M »

mariusz139 pisze:Jeśli szybko przyjdzie mróz,to zmrozi go zielonego na powierzchni, na dno pójdzie wiosną gdy lody ustapią :lol:

Mi jeszcze nigdy na czerwono się nie przebarwił, chyba mówisz o Azolla caroliniana.
Aaa , i zasili mi wodę w składniki pokarmowe , w sam raz pożywka dla glonów :hyhy:
Poza tym na odmianach się nie znam , wiec nie wiem , czy mówię o azolla caroliniana :lol:
ODPOWIEDZ