LILIA WODNA PROBLEM

Dobór, uprawa i pielęgnacja roślin wodnych, problemy z roślinami wodnymi.
ODPOWIEDZ
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

LILIA WODNA PROBLEM

Post autor: kajaja2 »

Mam problem z lilią.
Oczko do 60cm,lilia kupiona na taką samą głebokość.Były dwa pąki i jeden zakwitł i na drugi dzień swój pączek położyl na wodzie i nie wstał,drugi pączek zakwitł i kwitł długo ok 2tyg i to samo się powtórzyło. Nie stosowałam,żadnego nawozu do lilii tylko zastosowałam do kwitnących roślin.Może i bład ale nic się nie działo. Wlewałam preparat aby woda nie była zielona i też nic się nie działo a tu nagle :(
Co mam zrobić aby kwitła dalej i od razu zapytam się, jak przezimować lilie, moje płytkie oczko zamarza całe.
Jak to możliwe to na PW po proszę o nazwę jakiś nawozów do lilii,bo jestem w tym temacie ciemna :wstyd:
kajaja2
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7891
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: LILIA WODNA PROBLEM

Post autor: Elzbieta M »

Zdziwiona jestem , że koleżance kwiat lilii utrzymywał się na wodzie aż 2 tygodnie. U mnie poszczególny kwiat kwitnie 3 dni, po czym kładzie się na wodzie. Należy go przyciąć i wyciągnąć z wody, aby jej nie zanieczyszczał.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: LILIA WODNA PROBLEM

Post autor: Merghen »

Nie wiem czy powinno się zasilać nawozem do kwitnących. To całkiem inny rodzaj roślin, mających odmienne potrzeby. Ja dawałam specjalny do roślin wodnych w korzenie gdy sądziłam do kosza a potem zasilałam specjalnym nawozem do roślin wodnych i na wybarwienie ryb.
Nawozy szukaj w sklepach sprzedających rośliny wodne, np. sadzawka.pl, oczkowodne itp.
Poza tym jeśli sadzonka jest młoda to też nie będzie kwitła ogromną ilością kwiatów.
A informacje o tym jak zimować poza oczkiem możesz znaleźć na blogach prowadzanych przez sklepy z roślinami wodnymi.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ