Lewizja czyli prawdziwy skarb ogrodnika

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

W moim mieście jest świetnie zaopatrzony kwiatowy rynek- wiosna mozna cuda napotkać- a i teraz różne ciekawe kwiaty się zdarzają... :-D

Z początkiem października co roku w Boguchwale jest w ośrodku doradztwa rolniczego ogrodnicza wystawa połączona z kiermaszem ogrodniczym. Również tam spotykam różne kolory lewizji i róż i wielu roślin.
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Elka twoje lewizje wyglądanią przecudnie. Ja mam teraz trzy lewizje i mam nadzieję, że będą nadal zdobić ogród i nic mi ich nie zje jak poprzednio :-D
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Ela to na zakupy masz bliziutko ;-)

Avelina pisze: Ja mam teraz trzy lewizje i mam nadzieję, że będą nadal zdobić ogród i nic mi ich nie zje jak poprzednio :-D
I tego Ci życzymy!!! ;-) :-D
Monia68

Post autor: Monia68 »

Elu, Twoje lewizje są niesamowite :-)
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

Zdaję sobie sprawę, że mogą mi w zimie zaginąć, bo zeszłej zimy z dwóch roslin przetrwała jedna... Ale będę co roku kupować, bo cena 4-5 zł za roslinę czasem już kwitnącą to nie jest wiele- więcej forsy się przejada w ciastkach ;-)
A widok tych cudnych kwiatków wart nawet jednego kwitnienia :-D
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Piękna jest Twoja kolekcja Elu, widzę tu dużą konkurencję dla Emila
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

:-D Moje drogie- nie jestem niczyją konkurencja- ja się w żadne" rankingi" czy klasyfikacje nie bawię- każdy uprawia to co mu się podoba i do czego ma dostęp. ;-) .
Pokazuję też nie dla" wydłubania komuś oczu"- tylko przyjemnie jest gdy jeszcze ktos popatrzy na to co mnie udało się wyhodować. Straty i mnie się zdarzają- tak to już jest...

:-D vide- moje motto ;-)
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Elu- nie traktuj forumowych komentarzy tak śmiertelnie poważnie, przecież wszyscy się lubimy i ciekawi nas co u kogo w trawie piszczy, ale przecież nie po to zwiedzamy nasze ogrody by komuś zazdrościć. Przecież te słowa to tylko zwykłe przekomarzanie. ;-) Nie gniewaj się więc na mnie :-D
Załączniki
misiek2.gif
misiek2.gif (8.08 KiB) Przejrzano 4477 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

:-D Nie traktuję tego poważnie, o nie...
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Elu, zawsze możemy to potraktować jako "zdrową konkurencję" ;-) :-D :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Taka konkurencja jest bardzo budująca, a także mobilizująca innych do działania i to moim zdaniem bardzo pozytywny objaw :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

:-D Nie zamierzam z nikim konkurować- nie pokazuję roslin dla konkurowania tylko dla "ucieszenia oka". Nie używajcie tych słów, bo dla mnie to płachta na byka ...wrrrr...
Uprawiam spokojnie- dokupuję co sie uda- kopię, sieje i podlewam bez ogladania się na innych :-D Nawet tu nie pokazuje nikomu- bo mi ginęły rosliny...Nawet nie rosną "na wystawie" tylko tak poustawiane, że od ulicy nie widać... :-D
Pańskie oko konia tuczy- obce oko konia ze stajni wyprowadza... ;-) :-D :mrgreen:
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Uważam, że w przypadku tego forum bardzo trudno o konkurencję. Prezentowane tutaj ogrody są przeróżne i bardzo trudno o porównanie, prędzej o inspirację, którą chyba każdy z nas czerpie.

Zazdroszczenie i konkurowanie odbywa się tylko na zasadzie humorystycznej. ;-) A w tych słowach o "ukrywaniu" roślin coś jest, trochę traumatycznych przeżyć ze złodziejami roślin na swoim koncie mam.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Ela, spokojnie - to tylko żarty :-D Przecież każdy uprawia to co lubi, nikt nikogo tutaj nie spowiada co ma. Prezentujemy swoje zdjęcia by pokazać innym jak piękne są rośliny, nie po to by ktoś nam zazdrościł, bo to troszkę niepoważne... chyba wszyscy się zgadzają w te materii ;-)
To że czasem tak się wydaje wcale nie musi znaczyć że tak jest w rzeczywistości.
Danielo, tak się dzieje na wielu działkach i w ogrodach. Ktoś kto nie potrafi docenić pracy, zaangażowania oraz poświęcenia, jakie trzeba włożyć w uprawę naszych zielonych podopiecznych, nigdy nie będzie w stanie zrozumieć co czuje okradziona osoba. Przecież to tak jakby ktoś zabrał cząstkę Ciebie, a w przypadku roślin to nabiera głębszego znaczenia. Może patrze przez pryzmat własnych doświadczeń, ale smutna prawda kradzieży w ogrodach jeszcze chyba długo nie odejdzie w cień, zwłaszcza ze ciągle nie brakuje amatorów takich wybryków...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O tak! Najpoważniejsza kradzież dotyczyła mojego ogrodu przed domem w Oliwie, wyrwano 11 z 12 tuj szmaragdowych (praktycznie cały żywopłot) i jodłę koreańską, na której szyszki czekałam 10 lat. Od tego czasu straciłam na długo serce do ogrodu i swoje "chęci" przeniosłam na działkę. Teraz i ogród przed domem zyskuje - ale żywopłotu nie mam do tej pory.

Z takich względów nie kupuję bardzo egzotycznych i za tym drogich okazów, które widuję w szkółkach, podchodzę bardziej praktycznie. Poza tym działka jest dość daleko (dojazd tylko samochodem) i nie byłoby jak upilnować - zresztą w domu byliśmy gdy nam ukradziono krzewy, więc nie ma na złodziei metody jak chcą ukraść. :-/
ODPOWIEDZ